Skocz do zawartości

Bydgoszcz


Rekomendowane odpowiedzi

4mm dla ogniskowej 1200 to sporo ale jeszcze nie kataklizm. Jakbyś miał teleskop o ogniskowej 500mm to już by był kataklizm. Tylko widzisz, jak masz Syntę z tym starym ciernym wyciągiem, to korekta tych 4mm będzie iluzoryczna. Luzy fokusera w trakcie kolimacji i tak nie pozwolą ci osiągnąć większej dokładności jak te 3-4 mm.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

16774671bd7.th.jpg

 

Czarownik..., pokaz jakies sztuczki ;)

 

Arder, Pawel S, Lejcyn, Dobson, Kasia

 

 

71738384ot7.th.jpg

 

Doszedl 1 widz ;)

 

Pawel S, Arder, Karol W., Lejcyn, Dobson, Kasia

 

50381245kw8.th.jpg

 

Sztuczka.., pfff pomyslal Dobson i odszedl w ciszy :D.

 

Pawel S, Arder, Karol W, Dobson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Czy ktos z forumowiczow w dlugi weekend wybiera sie do Niedzwiad ?

Jesli piatkowe niebo bedzie pozwalalo na obserwy pojawie sie tam razem z Pawlem Stolowskim..., jesli nie - zjawimy sie w sobote towarzysko :).

 

Pozdrawiam serdecznie

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co sie w końcu działo w N ? wie ktoś ?

 

Pojechałem z Mariuszem na noc z piątku na sobotę. Na miejscu był Karol, Michał z Anką, Dobson i Beata z synem, Warunki były średnie - lekkie chmurki nad horyzontem, duża wilgoć, zimnawo jeszcze, ogólnie seeing niezbyt dobry... Mimo to popatrzyłem na kilka eMek, tyle że ze względu na warunki np. z Trypletu w Lwie zrobił się Duet :) (czytaj: widoczne były tylko M65 i M66).... Ślicznie natomiast prezentował się Saturn. Około 1.00 zaczęło się znacznie poprawiać, ale niestety o tej godzinie miałem już kryzys zniechęcenia i zacząłem zwijać sprzęt :Boink:

 

Niemniej było super, dla mnie to było otwarcie sezonu :helo: Mam nadzieję, że następnym razem będzie owocniej i cieplej :unsure:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Może trochę późno sie obudziłem z napisaniem w tym temacie, ale lepiej późno niż wcale. ;)

Widzę, że paru nas w tej Bydgoszczy jest... i to na pewno z jakimś doświadczeniem. (większym od mojego :P)

Mam pytanie... jak mniej więcej oceniacie nasze bydgoskie niebo? Może jakieś sugestie odnośnie obserwacji?

Będę wdzięczny... :Salut:

 

Pozdrawiam Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Może trochę późno sie obudziłem z napisaniem w tym temacie, ale lepiej późno niż wcale. ;)

Widzę, że paru nas w tej Bydgoszczy jest... i to na pewno z jakimś doświadczeniem. (większym od mojego :P)

Mam pytanie... jak mniej więcej oceniacie nasze bydgoskie niebo? Może jakieś sugestie odnośnie obserwacji?

Będę wdzięczny... :Salut:

 

Pozdrawiam Łukasz.

 

W jakiej czesci bdg mieszkasz ? Bedzie latwiej zgadac sie na lukanko lub astro pogaduchy ;p

pozdro

leju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Bydgoskie niebo jest do D.... jedz do Niedzwiad między Szubinem a Nakłem tam masz amatorskie obserwatorium tam sie spotykamy co weekend. Pozdrawiam

 

Witam.

 

Niedługo, a dokładniej i najprawdopodobniej w pierwszej połowie lipca, planuję się wybrać do Niedźwiad i zaczerpnąć trochę wiedzy od doświadczonych osób.

Jednak początek lipca i tak zwiastuje jeszcze w miarę długie dni... tak z doświadczenia: Jak to się przekłada w realu?? :rolleyes:

Czy mogę gdzieś jeszcze zaczerpnąć dodatkowych informacji o waszych spotkaniach? (może jakieś zdjęcia) :D

Chciałbym jakoś zaplanować ten wypad...

 

Pozdrawiam Łukasz. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..., w tym temacie chcialbym ukazac 'sylwetki' osob, ktore sa z Bydgoszczy i ukazaly sie na AF... zaczynajac chronologicznie :) :

 

1.Arder - Adam

2.Artur Wrembel - Artur

3.Awar - Artur

4.Dobson - Paweł

5.grmarPPSAE - Marcin

6.Kasper - Jarek

7.Kazoman - Łukasz

8.Kiniu-13 - Krzysztof

9.Łukasz Z - Łukasz

10.Paweł Stołowski - Paweł

11.Vidun - Rafał

12.Yansik - Bartek

13.Lejcyn - Mariusz

>>UPDATE 03.05.2010<<

14.Budda - Tomek

15.Sebacyw - Sebastian

16.Roson - Robert

17.Orome4 - Łukasz

18.Głupota - Marta

Mam nadzieje ze ten temacik pozwoli nam nawiazac blizsze kontakty i lepiej poznac siebie ;).

 

Z pewnoscia jest nas wielu wiecej... PISZCIE!!

 

Pozdrawiam

Mariusz

Edytowane przez Lejcyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Pozwole sobie niesmialo dac znac o sobie mimo ze jestem na forum nowy i nie posiadam jeszcze konkretnego sprzetu astronomicznego.

Jestem rowniez z Bydzi i wraz z zonka lubimy powpartywac sie w gwiazdy i inne obiekty na niebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam! Zapraszam do działu "Dyskusje o MRA2009 - Międzynarodowy Rok Astronomii 2009" w celu zapoznania się inicjatywą pokazów nieba na toruńskiej starówce z okazji MRA 2009. Może któryś z kolegów z sąsiedniego miasta skusi się aby nas wspomóc! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.