Skocz do zawartości

Bydgoszcz


Rekomendowane odpowiedzi

...Teraz oby tylko pogoda dopisała...

Jeżeli nikt nie kupi sobie nowego sprzętu, to jest szansa, że dopisze :D

 

 

Gdzie dokładnie znajduje się ta działka? Na fotkach widziałem jakąś wodę, Lejcyn napisał mi, że to nad Wisłą, kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy ale nie podał koło jakiej miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nikt nie kupi sobie nowego sprzętu, to jest szansa, że dopisze :D

 

 

Gdzie dokładnie znajduje się ta działka? Na fotkach widziałem jakąś wodę, Lejcyn napisał mi, że to nad Wisłą, kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy ale nie podał koło jakiej miejscowości.

 

Wyjazd z Fordonu ulicą Wyzwolenia prosto przed siebie :lol:

Mniej więcej tutaj:

http://www.zumi.pl/trasa.html?&xs=18.1...e=1&scale=6

 

Popraw mnie Mariusz, jeśli coś źle zaznaczyłem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

Ja też jestem z Bydgoszczy i właśnie zaczynam swoją przygodę z astro-obserwacją :)

Też chętnie bym się gdzieś wybrał, ale dopiero czekam na teleskop ;)

Pozdro Bydgoszczanie.

 

 

http://astro-forum.org/Forum/Zimowa-obserwacja-t25051.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku synte 8" 203/1200

http://www.deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-sky-watcher-synta-skdob-8-pyrex,d781.html

Nie kupie nic droższego, bo za rzadko mam możliwość do obserwacji, ale z drugiej strony muszę mieć jakiś teleskop.

To jest silniejsze ode mnie.

Wydaje mi się że w mojej sytuacji to jest dobry wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli chcialbym wiedziec kto przyjedzie bez wzgelu na warunki pogodowe, kto tylko jak bedzie ladna pogoda i kto ewentualnie nie ma transportu...:

 

1. Lejcyn (100%)

2. Awar

3. 2 moich przyjaciol (100%)

4. ...

 

4. kasper

 

Tak jak ci juz pisałem na GG, bez względu na pogodę.

Edytowane przez kasper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wstawiaj odnośników w znaczniki "post", bo otwiera się niewłaściwa strona http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...dpost&pid=0 :angry:

Użyj znaczników "url" - kliknij na ikonkę "wstaw link" lub wpisz adres http bez znaczników.

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę bez względu na pogodę.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Mariusz, może zaproponuj jakąś godzinę na zbiórkę i dokładnie podaj miejsce (pętla końcowa m.in. autobusu 69 w Fordonie, jeśli się nie mylę?). Ja będę mógł wyjechać z Błonia najwcześniej ok. 19.45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapuje ;)

Dzisiaj dojechała do mnie długo oczekiwana synta :)

Zamówiona o 17.00 wczoraj dojechała dziś o 11.00 super transport.

Nawet nie kładłem się spać po pracy, po nocnej zmianie, a już zacząłem ją składać.

Teraz nie wiem czy ze zmęczenia, czy z braku doświadczenia :) namieszałem coś z łożyskiem, no za nic nie chciała się obracać rączka, wkręciła się jak śruba i tak tkwi :)

Trzeba poszukać rozwiązania, szybko temat się ogarnie i tylko czekać na czyste niebo.

Edytowane przez Pewu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Mariusz, może zaproponuj jakąś godzinę na zbiórkę i dokładnie podaj miejsce (pętla końcowa m.in. autobusu 69 w Fordonie, jeśli się nie mylę?). Ja będę mógł wyjechać z Błonia najwcześniej ok. 19.45.

 

Hm... jako ze mozemy sie nie znalezc na parkingu kolo petli autbusowej..., jakies 500m blizej, jadac od strony miasta jest biedronka z duzym ;) parkingiem. Tam mozemy sie spotkac np... ok 20:30. Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... jako ze mozemy sie nie znalezc na parkingu kolo petli autbusowej..., jakies 500m blizej, jadac od strony miasta jest biedronka z duzym ;) parkingiem. Tam mozemy sie spotkac np... ok 20:30. Co Wy na to ?

 

Jak dla mnie OK. Znak rozpoznawczy - teleskop pod pachą (nie dotyczy właścicieli Synt :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jutra niestety jestem offline wiec:

 

Spotkanie odbedzie sie w nocy z 31/1 stycznia na mojej dzialeczce.

 

Spotykamy sie w sobote, o 20:30 na parkingu przed biedronka w fordonie

 

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&lo...amp;x=0&y=0

 

W razie pytan prosze dzwonic na nr 507 493 666

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać poniżej, jest szansa, że uda się coś zobaczyć. Będzie trochę lepiej po godzinie 22.00, a generalnie od godziny 1.00 niebo powinno się oczyszczać na dobre. Nie będzie nas natomiast rozpieszczać temperatura, -10oC może nieco dać nam popalić. :zimno:

 

70964abee12c0d1bmed.jpg

 

 

Jutro wszystko się okaże i zobaczymy czy można liczyć na ICM.

 

Pozdrawiam

kasper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę możliwości spróbuje Wam pomóc określić jaka będzie dziś pogoda.

Na wstępie powiem, że sytuacja synoptyczna jest dość trudna i przewidzenie zachmurzenia nie należy do prostych zadań, jednak co nieco można powiedzieć.

 

Jak popatrzymy na zdjęcie satelitarne MSG-2(dostępne np. na stronie www.sat24.com) zobaczymy nad Polską grubą warstwę chmur. Nie będziemy się zbytnio zagłębiali w ich genezę, ale krótko mówiąc, związane są z duża zawartością wody w dolnej troposferze oraz z niżem górnym.

Prognozy numeryczne wskazują jednak, że niż odsunie się nad Niemcy, a z północnego wschodu napłynie suche i chłodne powietrze polarno-kontynentalne(teraz zalega mniej więcej w rejonie Łotwy i dzięki niemu tam jest bezchmurnie). Jeśli masa PPk dopłynie do Bydgoszczy(niektóre prognozy mówią tak, inne nie) to będziecie mieć świetne warunki do obserwacji nieba.

Na razie COSMO LM zainstalowany na superkomputerze w ośrodku IMGW w Krakowie z którego korzystam, wskazuje, że prawie cała północna Polska będzie w nocy miała bezchmurne niebo(ewentualnie zachmurzenie małe). Bydgoszcz ma być tak pomiędzy strefami nieba zachmurzonego i pochmurnego, ale ja jednak stawiam, że będziecie mogli wyciągnąć sprzęt i patrzeć na różne ciała niebieskie.

Na koniec przypominam, że jeśli będzie pogodnie to pojawi się silniejszy mróz, nawet -6st. C więc radzę się ciepło ubrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.