Skocz do zawartości

"Podroze w przestrzeni" w Planete


VomitroN

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli OT prosze o przeniesienie gdzie trzeba.

 

Codziennie o 19.45 od poniedzialku do piatku, na polskim Planete TV,

emitowany jest program o astronomii i astronautyce.

Ma formule kilku osobnych watkow, prowadzonych przez nawet niezla laske. B)

Wczoraj widzialem jeden odcinek i przyznam ze da sie ogladac.

Taka astronomia i astronautyka w pigulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma formule kilku osobnych watkow, prowadzonych przez nawet niezla laske. B)

 

I do tego to chyba włoszka xD

Nie da się ukryć że z przyjemnoscia się oglada ten program, z podwójna przyjemnoscią ... :Boink:

 

Niestety czas emisji jest nieodpowiedni :/

Zwłaszcza jeżeli ma się rodziców, którzy ogladają wszystkie wiadomości po koleji (Polsat, TVN, TVP) a potem przełączają na TVN24 po prostu MASAKRA!!

Edytowane przez Kurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja znalazłem ten program. Chciałem nawet założyć nowy temat zatytułowany "astro-niunia", ale obawiałem się gniewu admina (że niby o pier... nawijam). Niunia rzeczywiście pierwsza klasa. Początkowo sądziłem, że to Joanna Brodzik :) Z tego programu dowiedziałem się, że Jowisz ma pierścień. Niebywałe!

Edytowane przez Pepin Krootki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to wlasnie znak czasow i sposob na wzmocnienie zainteresowania astronomia wsrod mlodziezy. Zamiast "koscianych dziadkow" mowiacych o trudnych do wyobrazenia rzeczach, zdrowa mloda i ladna laska obrazowo tlumaczaca zjawiska dziejace sie w kosmosie. Przykuwa uwage. Trudno wiec nie zapamietac takiej formy programu :szczerbaty:

 

Zupelnie jak z wyjazdem na sympozjum naukowe.

I puknac "cos" w hotelu mozna i nauczyc sie przy okazji madrych rzeczy na odczytach B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co nie mają kanału Planete:

22-01.jpg

A żeby nie było, że o dyrdymałach piszę, tu jest adres programu:

http://nostranau.net/index_e.htm

To jest program hiszpański (chyba raczej kataloński, bo z Barcelony) i w oryginale nazywa się Nostra Nau (Our Ship).

Można też pooglądać odcinki przez YouTube http://www.youtube.com/docunet2

Na polskich stronach Planete, też chyba jest możliwość zobaczenia jakiś filmików. Tu jest adres do konkretnego odcinka, ale można wyszukać z bieżącego programu. http://www.planete.pl/?prog&17193

Pozdrawiam

Piotr

PS. Na polskich stronach Planete, to mają tylko filmik reklamę serialu. :huh:

Tu są chyba wszystkie odcinki: http://www.edu365.cat/nostranau/

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem chyba dwa odcinki. Całkiem fajny ten programik. Muszę przyznać, że po tym jak obejrzałem wszystkie możliwe audycje dot. astro na Discovery Science, każdą po 3 razy, miło jest popatrzeć wreszcie na coś nowego ;).

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiadomościach na TVP dowidziałem się że jednej z rosyjskich telewizji aby zwiększyć oglądalność zatrudniono specjalne prezenterki które podczas nagrywania rozbierały się xD :Boink: ale zawsze tak wolno żeby nie zdążyć rozebrać się do "rosołu" przed końcem programu :ha:

Wiadomo przyniosło to pozytywne skutki dla telewizji ...

 

Eh a może taki program o Astronomii ....

 

P.S. Wychodzi na to że jestem szowinistą, a to nieprawda ja tylko podziwiam piękno kobiecego ciała ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami trafiam na ten programik, uważam,że jest b. przywoity -trochę podstaw, plus ciekawostki wraz interesujacym tłem historycznym [np. ostatnio o mierzeniu odległosci do gwiazd]. Bardzo fajna formuła, zwarta, treściwa i bez przynudzania. Nie mogłem rozgryźć, jaki język / kraj pochodzenia, ale też stawiałem na hiszpański [kataloński to jednak nie to samo, wiem, wiem...] A dziewczyna -spikerka jest równie atrakcyjna jak sam program :Kwiatek: Mam tylko dylemat ostatnio, bo nadają teraz po dwa odcinki i zacząłem odnosić wrażenie, że prezenterki są dwie, choć b. podobne -ciut inne rysy twarzy no i kolor włosów -ale może to ta sama, tylko kreację zmienia. W każdym razie ta z kasztanowymi włosami jest super. Mógłbym oglądać tylko dla jej głosu i uśmiechu :rolleyes::lol:

Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, tu jest olbrzymie archiwum tych filmików: http://www.edu365.cat/nostranau/

Mam wrażenie, że wszystkie. Trzeba kliknąć w zakładkę Episodis, a potem są już filmiki pogrupowane tematycznie w 12 działów. A pani Anna Vilella rzeczywiście przesympatyczna. W podanym przeze mnie linku można zobaczyć, jak zmieniał się wygląd jej włosów (kolor i długość). Inny kolor ma chyba na przykład na filmiku "Model unificat" z działu Cosmos.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko dylemat ostatnio, bo nadają teraz po dwa odcinki i zacząłem odnosić wrażenie, że prezenterki są dwie, choć b. podobne -ciut inne rysy twarzy no i kolor włosów -ale może to ta sama, tylko kreację zmienia. :rolleyes::lol:

Pozdrawiam

-Jarosław

 

To jest ta sama dziewczyna, tyle ze w jednym odcinku widzimy zwykle kilka epizodow z roznych etapow tworzenia cyklu, gdzie makeup prowadzacej ciagle sie zmienia. W archiwum, ktore podlinkowal Lampka widac to bardzo dobrze.

 

Szkoda ze nasza rodzima tv nie potafi zrobic czegos takiego. Poza oczywiscie "Planetarium" raz w miesiacu w godzinach gdy wampiry jedza drugie sniadanie i poza programem na miare epoki pt: "Oczywiscie" :)

.

.

.

................. z "Oczywiscie" to byl zart oczywiscie :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.