Skocz do zawartości

Czesciowe Zacmienie Slonca - Irkuck 2007


narwik

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystajac z uprzejmosci znajdujacego sie w Irkucku: Wschodnio Syberyjskiego naukowo badawczego Instytutu pomiarow fizyczno-technicznych i radiotechnicznych.

 

Calosc oczywiscie na WYPRAWY.ONET.PL , wyjazd zorganizowal portal ASTROHOBBY.PL .

 

IMG_1345_zmiana_rozmiaru.JPGIMG_1355_zmiana_rozmiaru.JPGIMG_1477.JPGIMG_1526.JPGIMG_4564.JPGegipt-2004-08-13-13-19-46_0.jpg

IMG_4572.JPG

Edytowane przez narwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec (na razie : ) pare luznych tematow.

 

Wenus z nad chmur:IMG_1147.JPG

Irkucki terminal przylotow:IMG_1169.JPG

Kiosk zaopatrzeniowy:IMG_1323.JPG

Dzien przed zacmieniem:IMG_4275.JPG

Polska parafia w Irkucku:IMG_4518.JPG

 

No, na razie tyle. Wracamy do kraju za pare dni, wtedy pojawi sie wiecej materialow. Chej! : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@lehoslav

> ...moja ulubiona "Bałtika 3"

O widzisz, tu trafiłeś w sedno! Jak mi brakuje tutaj czasem Bałtyku 7 : )

 

@DARK

Będzie wielka powtórka za rok na całkowitym. Nowosybirsk lub pogranicze Mongolii czeka! : )

 

Ok. A teraz wybór zdjęć poddanych geolokalizacji.

Moskwa: http://www.panoramio.com/map/?user=200438#...p;a=1&tab=4

Okolice Irkucka: http://www.panoramio.com/map/?user=200438#...p;a=1&tab=5

Edytowane przez narwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile wyniosła WAS cała ta wyprawa?

Transport w obie strony 2000zł (PKP Wawa > Moskwa 300zł, samolot Moskwa > Irkuck 700zł).

Hostel: 10EU/doba.

Jedzenie: 5EU/doba.

Wiza 200zł, ubezpieczenie ~200zł.

W sumie trzy tysiące z hakiem od osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooo. To jednak sporo.

Wydatki na wyjazd do Turcji były jednak sporo mniejsze.

Z tego co pamiętam to około 2500 z dojazdem do Lipska ,bez dodatkowych wydatków na miejscu ( można byłoby się bez nich obejść)

A pamiętajmy że byliśmy tydzień w 5* hotelu ze wszelkimi uciechami . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oooooo. To jednak sporo.

> Wydatki na wyjazd do Turcji były jednak sporo mniejsze.

 

No sporo sporo, ale Turcja to jest raptem 1800km od Wawy - rzut beretem ; ) Sam lot z Moskwy do Irkucka trwa sześć godzin, po drodze mijasz pięć stref czasowych, a kilometr na tej trasie kosztuje 12gr.

 

Tak czy inaczej nie żałuję ani grosza. Teraz zastanawiam się gdzie obejrzeć zaćmienie Księżyca w lutym 2008, i wychodzi mi że Las Palmas wygląda bardzo interesująco. W październiku otworzę na ten temat wątek : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zastanawiam się gdzie obejrzeć zaćmienie Księżyca w lutym 2008, i wychodzi mi że Las Palmas wygląda bardzo interesująco. W październiku otworzę na ten temat wątek : )

Ale po co, przecież z Polski będzie widoczne w calości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co, przecież z Polski będzie widoczne w calości...

 

Ooo wstawiłeś nie ten cytat. :lol: Ja mówiłem coś innego. :blink:

 

 

Ale nie ważne ,ważne jest to że każde całkowite zaćmienie Księżyca zobaczyć można ze sporego kawałka kuli ziemskiej a nie tylko w wąskim pasie jak przy Słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo wstawiłeś nie ten cytat. :lol: Ja mówiłem coś innego. :blink:

Ale nie ważne ,ważne jest to że każde całkowite zaćmienie Księżyca zobaczyć można ze sporego kawałka kuli ziemskiej a nie tylko w wąskim pasie jak przy Słońcu.

 

Ja tam na Zaćmienia Łysego nie zamierzam się narazie nigdzie ruszać - można je oglądnąć przecież w domowym ogrodzie :Boink: o ile pogoda dopisze... a na 99,9% procent nie dopisze :burza: .

 

Wniosek: Nadzieja matką głupców :szczerbaty:

 

Jak tylko będe pełnoletni i jeśli środki finansowe będą wystarczające to też zamierzam wędrować po świecie w poszukiwaniu zaćmień Słońca (a zwłaszcza tych całkowitych)... niesamowita astroprzygoda :rolleyes: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.