Skocz do zawartości

M51


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Noc z soboty na niedzielę miała naprawdę niezły seeing. Łysy walił po oczach do drugiej, ale jakoś wyjątkowo udało się z powodzeniem strzelać do M51.

Jeszcze raz się przekonałem o tym, że dobry seeing to podstawa w dobrym guidowaniu. Montaż po prostu stał, czyli jechał równiuśko. Nie sądziłem, że tej nocy uda się coś ustrzelić i przystąpiłem do focenia zbyt późno, a na koniec przy ekspozycjach 5 minutowych okazało się, że akumulator siadł i połowa ekspozycji poszła w kanał... :Boink:

To była ta noc podczas której nie musiałem stać przy ST4 i gapić się na cholerne cyferki... spokojnie można było testować SCOPOSY w innych sprzętach.

 

Fotka to w sumie około 110min z 4 minutówek przy ISO800.

FSQ z extenderem który robi z niego 800mm, Canon 350Dm.

 

FSQ-M51-00a-net.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę mi teraz głupio po tych pochwałach ale po mojemu to za mocno Emde pojechałeś z DDP. ;)

 

Pozdrawiam.

 

A po czym to rozpoznajesz? :rolleyes:

 

Tak jak Adam pisze jest to przy ogniskowej 800mm która i tak jak na tą galaktyczkę jest za mała...

A fota po szerokości jest prawie full, cropowana z tego co po składaniu wychodzi zawsze trochę nierówno.

Edytowane przez emde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym to rozpoznajesz? :rolleyes:

(...)

 

Na fotce wylazły artefakty ułozone prostoliniowo i równolegle do siebie (taka jakby mata z niebieskawych i czerownawych włókien). U mnie prawie zawsze wyłazi taki efekt jak za bardzo podciągnę dynamic stretching.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce wylazły artefakty ułozone prostoliniowo i równolegle do siebie (taka jakby mata z niebieskawych i czerownawych włókien). U mnie prawie zawsze wyłazi taki efekt jak za bardzo podciągnę dynamic stretching.

 

Pozdrawiam.

 

U mnie zawsze tak wychodzi bo to Canon... :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie powielać wątków oto moja wersja.

14 x 5min iso1600 UHC-S, 80ED + 350D

Crop 20% większy od oryginału.

 

P.s Ciągle pracuje nad ostrością, bo jeszcze nie jest najlepsza :)

51v2cp1.jpg

Edytowane przez Astrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie powielać wątków oto moja wersja.

14 x 5min iso1600 UHC-S, 80ED + 350D

Crop 20% większy od oryginału.

 

P.s Ciągle pracuje nad ostrością, bo jeszcze nie jest najlepsza :)

 

Całkiem nieźle, ale ......

Dla porównania spróbuje wykonać te same ekspozycje tylko bez filtra na ISO 800, no i odejmij Darki.

 

ps. jakim zestawem do guidowania dysponujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.