Skocz do zawartości

Powrót lidlornetki!


Gość ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to jest dobre porównanie to nie wiem. Ale nawiązując do niego to masz kilka zalet - auto będzie mniej palić i będzie zwinniejsze. [...]
E, chyba nie... <_<  Dajmy spokój, jeśli porównanie nie podoba Ci się, ok?
[...] A lornetka ? Przez to 'oszustwo' masz obrazy lepszej jakości niż w rosyjskich 10x50. Zadaj sobie pytanie na co zwracasz uwagę - na jakość obrazu, czy na liczby i ich zgodność z rzeczywistymi parametrami lornetki. [...]
Na jedno i drugie.
[...] Kupiłem lidletkę, byłem zadowolony. Oczywiście bronić jej nie będę, gdyż nie wszyscy zwracają uwagę w lornetkach na to co ja. Ale powiem, że jeśli ważna jest dla kogoś jakość obrazu i cena, to takiemu komuś z czystym sumieniem lidletkę polecam, oczywiście niech wybierze sobie najlepszą mechanicznie w danej partii.
Oczywiście, jednak podawanie nieprawdziwych parametrów uważam za oszustwo. I obojetnie w jakiej dziedzinie nazywam po imieniu. To przecież informowanie kupujacego o cechach których towar nie posiada i tylko o to mi się tu rozchodzi ;-) Jakość, ładność obrazu to rzecz ważna ale 10x50 wypisane na obudowie lornetki nie oznacza przecież 8x40 + bardzo ładny obraz, czy się mylę? Tylko w tym upatruję oszustwa, reszta ok.

 

 

Pozdrówki

Edytowane przez PiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś lidletkę. W domu okazało się ze obraz w lornetce jest podwójny. :blink: Pojechałem więc do lidla żeby wymienić na inną, ale okazało się że we wszystkich innych jakie tam są (było ich 8 sztuk) obraz jest podwójny. Więc nie wiem co jest grane, czy ja mam coś nie tak z oczami, czy wszystkie sa do du..., znaczy sie zepsute. Ale czy wszystkie 8 sztuk było by zepsute? Może z nimi jest wszystko ok, tylko ja nie umię się lornetką posługiwać, może trzeba jakoś ustawić? Umówiłem się więc z kierowniczką, że jeszcze się zorientuję o co chodzi z tym podwójnym obrazem, i moge do końca dzisiejszego dnia ją zwrócić (chciaż w lidlu nie ma zwrotów). Poszukałem w google, znalazłem artkuł na temat kolimowania lornetki ( http://www.oberwerk.com/support/collimate.htm ), skolimowałem i obraz teraz jest ok. Niezłe jaja, wszyskie lornetki z lidla sa rozkolimowane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sosnowcu w Lidlu komplet na półce (chyba z 10-12), oglądałem 2 i w obydwóch obraz ok, wybrałem egzemplarz bez wystającego kleju spod gumy :D

 

PS. mam w domu ruski szit i obraz w Lidletce mnie rozwalił. Pozytywnie of kors :)

 

PS2. krzesełko wędkarskie nie ma siedziska na wysokości 55 cm tylko 41 cm - tak przynajmniej pisze na etykietce, nośność 100 kg :D

Edytowane przez b.makowiecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diafragmy nie da się usunąć, gdyż jest nią sama obudowa tuż przed wejściem światła z obiektywu do pierwszego pryzmatu. Ale zastanów się poco chcesz ją usuwać - ona przecież poprawia jakość obrazu, gdyż okulary pracują dzięki niej na stożku f/5 zamiast f/4.

 

Robiłem taki numer w Nikon Action ex 10x50, przysłaniając obiektyw nawet do 30mm, i nie było widać różnicy w korekcji pola, tzn dalej powyżej 50% pole skopane :Boink:

 

A lidletka jest zdiafragmowana z innego powodu, podobno jej pryzmaty przepuszczają tylko stożek 40 mm obiektywu.

Edytowane przez jimix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś rano przed szkołą wybrałem się do Lidla, żeby kupić lornetkę. Wystawionych było około 12 sztuk. Oczywiście zacząłem szukać tej 'najlepszej'...

Jak ktoś wcześniej pisał- powtarzalność towaru jest mała (na 6 sztuk które przejrzałem, każda się czymś różniła). Oczywiście bez przygód by się nie obyło B) ... Po 15 minutach podszedł zdenerwowany Pan ochroniarz i krótko mówiąc mnie popędził (stwierdził że powypadają części, albo że chce sobie coś wziąć... :blink: ) Nie sprzeczałem się z nim, tylko wziąłem tą 1 z 6 sprawdzanych która wydawała mi się najlepsza.

Udałem się do kasy, zapłaciłem i.. .ku mojemu zdziwieniu Pan ochroniarz wytłumaczył dlaczego jego reakcja była taka a nie inna- całkiem miły człowiek :)

 

Lornetkę testowałem według porad Hansa z 1 strony. Kótko mówiąc -wszystko ok. (została porządnie wytrząchana w plecaku i nadal ok :D )

 

Podsumowując: Nie spodziewałem się, że za takie pieniądze można mieć w miarę porządny sprzęt, ale chyba jednak można ;) Nie mam porównania z droższymi modelami, i jeszcze nie miałem okazji przetestować jej w nocy, ale na razie jestem zadowolony :icon_smile:

 

PS. mój Bresser nie śmierdzi gumą i nie ma na nim (prawie) żadnych oznak kleju.

PS1. Kupiłem w Lidlu w Mińsku Mazowieckim

 

Pozdrawiam

Kacper :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja wysłałem siostrę, nie miałem jak podjechać - praca.

Przed chwilą dotarła do mnie, całkiem pozytywne wrażenia, troszkę "pachnie" :szczerbaty: ,

ale poza tym dość dobrze wykonana. Nic nie odstaje, śladów kleju nie zanotowałem, szkła czyste.

Obraz ładny, w porównaniu do ruskiej Tento dużo lepszy. W środku pola ok, troszkę

aberruje na brzegach.

No to teraz czekam na zachód słońca :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie pozostałem bierny i nabyłem 1 z 8 wystawionych (chyba najlepszą)...

W moim przypadku również ochroniarz patrzył mi na ręce, zapewne bojąc się, iż jedną z ocenianych sztuk zamiast do gustownego pudełka wsadzę do....plecaka.

Pogodnych nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby schłodzić nieco entuzjazm i przestrzec początkujących amatorów lornetek przytoczę dwa fragmenty relacji Ignisa z Astromaniaka.pl z tegorocznego polowania na lidletkę:

 

"Ale to, że rzut był tak obfity wydało mi się dziwne, zacząłem więc sprawdzanko.

Pierwsza... oczywiście regulacja ostrości- pierścień , prócz lewo- prawo jedzie góra dół -znaczy się luz na mostku. Odrzuciłem następna regulacja ostrości sztywna jednak zmiana rozstawu wokół osi środkowej chodziła zbyt lekko, znaczy: niedługo będzie się ruszał pierścień ostrości. Trzecia analogicznie albo pierścień albo luźna oś. Dwie miały fatalne wyczernienie tubusów.

Kilka z kolimacją do poprawy -widziałam normalnie podwójnie. Wreszcie wyodrębniłem raptem 3 które powyższych wad nie miały lub miały je marginalne. No należy wspomnień, że regulacje dioptrii w paru były fatalnie luźne. Z pośród 3 wybrałem jedną z w miarę ciasno chodzącym pokrętłem, bez martwych stref, przesuwającego się pierścienia i ciasno skręconą, z równomiernie wyczernionym tubusem, oraz bez podwójnych obrazków."

 

"Generalnie........nie widziałem jeszcze w lidlu takiego rozrzutu wadliwych egzemplarzy. Jeśli jeszcze nie kupiliście - please uważajcie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie zamierzałem ale na fali ogólnego entuzjazmu też poszedłem do Lidla.

Było wystawione tylko kilka sztuk. Chyba Koledzy już wszystkie lepsze wykupili :)

Oglądałem, oglądałem... i wyszedłem bez lornetki.

 

A na allegro już widziałem za 99 zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie żebym reklamował, ale niesiony falą lidloentuzjazmu i ja wczoraj ruszyłem upolować lidlornetkę. Z czterech na półce wyłowiłem jedną. Żadnych luzów, kolimacja OK, wieczorem pogapiłem się trochę na księżyc i okolicę i utwierdziłem się w przekonaniu, że za tą kasę było warto.

Edytowane przez ar10130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś interesuje, lornetka jest do dostania w Lidlu w Wieliczce (info dla osób z Krakowa i okolic). Ja właśnie odebrałem swój egzemplarz który wczoraj tj. 07.04.2009 kupił dla mnie znajomy. Na mojej jest napis "Bresser" 10x50. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne - żadnych luzów, gumowa oprawa dobrze utrzymuje lornetkę w ręku. Zapach faktycznie intensywny ale mi to nie przeszkadza. Co do wrażeń wzrokowych to zdołałem przez nią tylko kilka razy zerknąć ponieważ jestem w pracy ;-) ale wszystko wydaje się być ok. Jeżeli kogoś zainteresuje mogę napisać więcej po powrocie do domu i bardziej szczegółowych (jak na laika amatora :-)) testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.