Skocz do zawartości

Powrót lidlornetki!


Gość ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Jad mowiac ze jest calkiem dobra w tej cenie ,mialem na mysli tylko uzytkowanie na wycieczki i tak jak pisales do podgladania ptaszkow,do astro zdecydowanie odradzam,polecam natomiast celestrona 25x70 z dobrym statywem,niedlugo napisze swoje spostrzezenia bo za pare dni wpadnie w moje lapki,pozdro !! B)

Edytowane przez arni100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja również polecę po nią. czekam już na nią kilka miesięcy :) Jako, że jestem początkujący, powiedźcie mi jak ją szybko przetestować w sklepie, by nie kupić jakiegoś wadliwego modelu.

Edytowane przez Rafcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sobie ją dzisiaj sprawiłem. Jest to właściwie mój pierwszy sprzęt do obserwacji. W Gdyni o 8 jeszcze nie były rzucone na sklep, dlatego poszedłem o 18. Było chyba 10 sztuk, dwie były rozpakowane reszta fabrycznie zapakowana, przejrzałem 4 sztuki, wszystkie własciwie mechanicznie bez zarzutu, wybrałem ta która wyglądała optycznie w miarę, czyli nie było rozdwojonego obrazu i dobrze ostrzyła. Chętnie bym ja dzisiaj wypróbował ale to niebo :/ Acha to mój pierwszy post wiec witam wszystkich :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także zakupiłem dwie sztuki, jedna dla mnie, druga dla znajomego.

Godzina 8.10, już otwarte, masa ludzi.

Zanim podszedłem do kosza z tymi lornetkami, leżało już na nim ok. 7-8 sztuk.

Po namiętnym sprawdzeniu 2sztuk które wrzuciłem do swojego koszyka, na wystawce już było 2szt.

A zajęło mi to ok. 4-6min. przy tym stoisku.

 

Kurka... :blink: Ciepłe bułeczki tak nie idą jak taki towar z gazetki, no rozreklamowany. hehe ale jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też byłem po jedną dla kumpla

około godz. 17 leżało jeszcze 15-20 sztuk

ZERO zainteresowania ... kilka osób dostrzegło za to moje ale odchodzili ze słowami: eeee lornetka

dostrzegłem kilka korzystnych zmian w tej lornetce. Przede wszystkim poprawiła się mechanika i jakość wykonania. Mostek znacznie lepszy, ciekawsze muszle oczne, karbowane od wewnątrz tubusy, gorsze bo miękkie zaślepki na obiektywy. Zmienione cele obiektywów i większa diafragma za nimi. Optycznie to jednak dokładnie to samo co w poprzednich wydaniach

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją zakupiłem wczoraj przed 21, leżało ponad 10 sztuk. Sprawdziłem 3 nie rozpakowane, technicznie wszystkie były bez zastrzeżeń, a przed zakupem bałem się właśnie jakości wykonania chyba faktycznie się poprawiła :) niestety niebo zachmurzone na maxa wczoraj wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w sklepie tuż przed 20 i do tego czasu już wszystkie lornetki znikły - widac że towar bardzo chodliwy. Pojechałem do drugiego sklepu i tam leżała jedna ostatnia. Nie sprzedała się zapewne dlatego że torba na lornetkę miała rozdartą podszewkę koło zapinającego rzepa. Lornetkę wyoglądałem i żadnych wad nie stwierdziłem. Powiem więcej - spodobała mi się i ją zakupiłem. Z zakupu jestem zadowolony. Pooglądałem krzaczki i drzewka wokół domu i fajnie przez to cudo widać. Wykonanie wydaje się solidne, gumą nie śmierdzi, za 79 złotych to naprawdę fajny sprzęt. Ciekawe co można zobaczyć nią na nocnym niebie. Okaże się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do osób które kupiły lidletkę w ostatnim rzucie. Był w zestawie pasek do lornetki?

Przy sprawdzaniu mojej nie zwróciłem na to uwagi i niestety mam bez paska.

W sklepie oglądałem trzy sztuki i raczej nie było pasków choć na pudełku jest on wyszczególniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie zwróciłem uwagi na pasek - choć swoją drogą brałem i tak ostatni egzemplarz w dodatku z uszkodzoną torbą na lornetkę. Interesowała mnie lornetka i na jej oględzinach i ocenianiu tego co przez nią widać się głównie skupiałem. Pasek jednak jak się okazało był wćiśnięty na dnie pudełka pod wymiętolona już nieźle instrukcją i ściereczką do czyszczenia optyki. Co ciekawe pod tym wszystkim była jeszcze druga instrukcja i kolejna ściereczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zastanawiałem się czym jest lidletka i jaka jest "normalna cena" tego produktu. Wydaje mi się jednbak że jest to produkt produkowany specjalnie dla Lidla. Co prawda na allegro sprzedają Lidletki jako Bresser Hunter w cenie 149 zł, ale Bresser Hunter chociaz jest do lidletki podobna to ma w sobie pryzmaty BaK-7 zamiast BaK-4. Lidletkę można tez kupić w sklepach telskopy.pl i wysyłkowo.pl za odpowiednio 159zł i 139zł.

http://www.teleskopy.pl/product_info.php?products_id=233

http://www.wysylkowo.pl/produkt_info.php?pID=1472&zakup=nokaut&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-04&utm_content=P1472#nclid=4be8f180ddb793ac6bc56de219393f63

 

W cenie ~150zł jest to chyba dalej w miarę dobry zakup, bo w tej cenie dalej raczej nic lepszego nie sposób kupić, w każdym razie nie na pryzmatach BaK-4. Oczywiście przy promocyjnej cenie 79zł to już nie ma o czym mówić. W tej cenie, na tle najtańszej gumowo-plastikowej tandety, Lidletka jest po prostu bezkonkurencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.