Skocz do zawartości

Powrót lidlornetki!


Gość ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro można ją mieć za 79 to po co płacić 150 :). Ale rzeczywisćie nawet za 150 zł była by opłacalna bo to typowy przedstawiciel tanich porro'sów, z przedziału 150-300 zł, a jej niska cena bierze sie stąd że to nie produkt sam w sobie, co raczej gadżet majacy przyciągnąć klientów do owej sieci sklepów.

Zresztą Lidletka nawet wyróżnia sie na tle swojej najbliższej, choć nieco droższej konkurencji choćby pryzmatami ze szkła BaK-4 czy okularami o naprawdę sporym polu widzenia. Niedawno porównywałem ich pozorne pole widzenia z okularem LVW 13 i co ciekawe, większe okazało się to z Lidletki (moja jest z pierwszego rzutu sprzed 5 lat).

Zaryzykowalbym nawet stwierdzenie, że kolejną lornetką wartą rozpatrzenia w klasie 10x50 to dopiero Nikon EX, bo wszystko co poniżej zbyt blisko kręci się jakościowo koło Lidletki żeby bylo warte wydania 3-4 tyle kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały zapas znika w chwilę po wystawieniu, bo rzucają po 10 sztuk albo i mniej na sklep.

we Wrocławiu sklepy są zarzucone lidletkami. Są ich całe kosze, a zainteresowania brak. Z ciekawości byłem w kilku Lidlach po drodze z roboty do domu i widziałem przynajmniej po 15 sztuk

poprzednim razem było dokładnie tak samo. Można było je kupić jeszcze przez 2 tygodnie

dokładnie ta sama sytuacja była ze SkyLuxem. Jeszcze niedawno widziałem jednego z grudniowego rzutu :blink:

 

lidletki i SkyLuxy były rarytasem tylko podczas pierwszych rzutów, a od kilku lat całymi tygodniami zalegają w koszach

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lidletki i SkyLuxy były rarytasem tylko podczas pierwszych rzutów, a od kilku lat całymi tygodniami zalegają w koszach

 

No to może we Wrocławiu tak jest, bo nie Rzeszowie. Tutaj w dwóch sklepach które sprawdziłem wszystko znikło pierwszego dnia.

Edytowane przez adam_k27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jeleniej Górze , a konkretnie Cieplicach , są jeszcze cztery sztuki . Ja skusiłem się na jeden egzemplarz :yes: .

W porównaniu z moją pierwszą "lidelką" odnoszę wrażenie że te są ciut bardziej "chińskie".

Trudno mi to dokładnie określić , ale ilość kleju tu i tam, jak również tego super smaru (przeciwluzowego) jest powalająca :Boink:

Oczywiście nie smarem ,ani klejem obserwujemy i mam nadzieję że właściwości optycznych ta seria nie straciła względem swojej poprzedniej edycji. Noc pokaże.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem entuzjam spowodowany ceną tej lornetki i nie odradzam bo to sprzęt niemal za darmo.

Niestety tutaj mamy nadwyżkę designu nad własnościami optycznymi. Lornetka oczywiście "trzyma sie"

na ultralepkim smarze (ciężko z tego się domyć :) gwinty okularów są wręcz zanurzone w tym-czymś.

Design natomiast całkiem zgrabny - lornetka jest po prostu "ładna".

Natomiast to co najważniejsze optyka - to już niestety kiepsko.

Sprawność tej lotnerki jest na krawedzi beznadziejności, stopień pociemnienia białego obrazu sugeruje

sprawność rzędu ok 60%. Tutaj tkwi problem i decyzja kupować czy nie - lornetka jest po prostu strasznie "ciemna"

Po kilku obserwacjach tym wynalazkiem u mnie bawią się tym dzieci i tyle.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ostatnio w jednym z Krakowskich lidlow klka egzemplarzy, prawdopodobnie pozostalych po przebraniu przez wczesniejszych klientow, w pootwieranych kartonach. Nie wiem jak z egzemplarzami juz wykupionymi, natomiast to co zostalo bylo przerazajace. Jedna lornetka byla rozkolimowana w osi L/P mocno i zauwazalnie w osi gora/dol. Druga miala tak luzny mostek, ze przesuwal sie sam po przylozeniu oka do okularu. Zalecam wiec wszystkim kupujacym ostrozne wybieranie i ogladanie tych lornetek przed zakupem bo cena moze i jest bardzo niska i atrakcyjna, ale tylko wprzypadku gdy to co jest w pudelku jest przyzwoicie skolimowane i zlozone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś rano w Lidlu przy Gubińskiej we Wrocławiu i były dwie. Z przyzwyczajenia sprawdziłem obie i były dobre. Ten ostatni rzut był naprawdę znacznie lepszy niż poprzednie

nie zmienia to faktu, że są to bardzo delikatne lornetki i upadek może spowodować uszkodzenie lub rozkolimowanie

oczywiście sprawdziłem źrenicę wejściową i niestety nic się nie zmieniło. Pole własne okularów też nie wzrosło :g:

zmienili nieco wygląd i to wszystko

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.