Skocz do zawartości

Sky-Watcher SKP1309EQ2- warto?


Kuba J.

Rekomendowane odpowiedzi

Mi to dedykujesz?

Ciekawe ile we mnie jest tego guru. Nie uważam się za takiego. Lepiej poczytaj swoje posty sprzed jeszcze kilku miesiecy.

 

A z tobą wcale nie zamierzam dyskutować- z poczuciem rzeczywistości i równowagą u ciebie jest zdecydowanie gorzej, niż u mnie. Szkoda, był czas, gdy uważałem ciebie za przyjaciela.

 

Guru to faktycznie nie jesteś, nikt ci tego nie zarzuca. Ja pisałem o Gooru!

 

"Lornetka np. 20x80 da lepsze obrazy DS, niż 130 z Kellnerami. Do tego umożliwi szybsze nauczenie się nieba. Przyda się do obserwacji zmiennych, meteorów"

 

Wyjaśnij, na jakiej zasadzie twierdzisz, że lornetka 20x80 przyda się do obserwacji meteorów!

 

PS. Typowy gooru po jakimś czasie swojego prawdziwego guru zaczyna publicznie dyskredytować. Czy to czasem nie od Sumasa masz całą podstawową wiedzę o sprzęcie? Widzę, że muszę do mojego artykułu dopisać jeszcze jeden akapit.

Edytowane przez Adam J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to czasem nie od Sumasa masz całą podstawową wiedzę o sprzęcie? Widzę, że muszę do mojego artykułu dopisać jeszcze jeden akapit.

Nie.

 

Jeśli ciebie, jako właścicielowi tego forum, tak drażni moja obecność, to OK, nie muszę tu pisywać. Pozwól tylko, że poprowadzę temat zlotu do końca, bo zaciągnąłem pewne zobowiązania wobec sporej grupy ludzi. Prowadzę też wyprzedaż. Od teraz odzywam się tylko w tych dwóch tematach, naprawdę ani ty, ani Sumas, nie musicie tam zaglądać.

 

Pisanie na A-F nie jest dla mnie koniecznością życiową. Nie podejmuję dalszej dyskusji, cokolwiek będzie tu napisane.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij, na jakiej zasadzie twierdzisz, że lornetka 20x80 przyda się do obserwacji meteorów!

 

Tak na marginesie - bo nie wiem osochodzi w tym sporze i za motylą nogę nie mam zamiaru tego dociekać - to o ile się nie mylę, to lornetkami obserwuje się radianty rojów meteorów. W okolicach radiantów meteory są krótkie, więc teoretycznie lornetka taka przydaje się do obserwacji meteorów. Ale to już bardziej zaawansowana meteorowa jazda.

 

Nawet, o ile mnie pamięć nie zawodzi, jakieś 6-8 lat temu była taka jedna praca na Seminarium Astronomicznym - była naprawdę niezła!

 

(no, ale to pewnie nie o tym była mowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanarkusiemaximusie,

 

Co ma to wspólnego z pytaniem autora wątku? Czyżbyś też polecał na to pytanie lornetę 20x80?

 

Tak na marginesie - bo nie wiem osochodzi w tym sporze i za motylą nogę nie mam zamiaru tego dociekać - to o ile się nie mylę, to lornetkami obserwuje się radianty rojów meteorów. W okolicach radiantów meteory są krótkie, więc teoretycznie lornetka taka przydaje się do obserwacji meteorów. Ale to już bardziej zaawansowana meteorowa jazda.

 

Nawet, o ile mnie pamięć nie zawodzi, jakieś 6-8 lat temu była taka jedna praca na Seminarium Astronomicznym - była naprawdę niezła!

 

(no, ale to pewnie nie o tym była mowa)

Edytowane przez Adam J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma to wspólnego z pytaniem autora wątku? Czyżbyś też polecał na to pytanie lornetę 20x80?

 

 

Zaiste nie wiem, co ma wspólnego - dlatego napisałem na marginesie. Chyba zatem poleciałem na to pytanie.

Pozwoliłem tylko się podzielić wiedzą - do czego służy to forum. Jeśli jest to nie odpowiednie miejsce na takie informacje - to pokornie proszę o wysłanie poprzedniego i tego postu do najbliższej czarnej dziury!

 

Zatem, moderatorzy! Do dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

co było do przewidzenia - teraz zaczyna się dyskusja na poziomie, zacząłeś się we mnie, nie będę pisał na forum, albo zacząłeś się w mojego kumpla to mnie zbanuj - jak w klasycznym westernie, krok przed mordobiciem w imię obrony racji znajomego...

 

To co ja napisałem jakoś przeszło bez echa - a szkoda...

 

W ten dzień smutnej rocznicy byście się na moment zastanowili i spóbowali zerknąć na to z szerszej perspektywy, a nie jak zwykle jak banda gówniarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam sporą dawkę szacunku dla ciebie, Kaluzny_m, a także wielu innych osób z forum, odezwę się jeszcze raz.

Gdy zacząłem pisanie na forum- byłem kolegą. Najlepszym kolegą byłem - gdy brałem udział w dyskusjach na Astromaniaku, które były wymierzone przeciwko A-F. Nie muszę dodawać, co i jak pisałem- sporo osób widziało.

Sytuacja raptownie się zmieniła, gdy zgodziłem się na administrowanie małym forum astronomicznym. Co prawda przyczyny tej mojej decyzji kilkakrotnie - i dość gruntownie - wytłumaczylem Sumasowi i Adamowi, od tego czasu zaczęli mnie traktować "nieco" inaczej. Dodam, że nigdy i nigdzie nie reklamowałem tego forum, nikogo tam nie przyciągałem, nie robię tego w ramach konkurencji, czy utworzenia jakiegoś własnego "kółka zainteresowań".

Czary goryczy dopełniło zdjęcie tematu mojego zlotu, komentarze, jakie otrzymałem w tej sprawie oraz zdjęcie tekstu z mojej sygnaturki, który prowadził do strony zlotowej. O dziwo, temat teraz znajduje się tuż pod wydzielonym tematem "Astro Forum wspiera spotkania lokalne" :) na co zwróciło mi uwagę kilku userów. Natomiast link z sygnaturki prowadził ... do strony na Astro-Forum. Z jednej strony szumnie reklamowana amnestia, a z drugiej - cenzura :)

Nie zgodzę się na podział na "równych i równiejszych". Nie chcę się denerwować. Pisanie na forum kojarzy mi się z czymś przyjemnym, a nie walką- zwlaszcza z forumową "górą".

 

A w temacie- do tej pory lornetki były polecane dla bardzo wielu początkujących obserwatorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

hmmmm - say... ale ja mówię o czymś zupełnie innym, być może zbiega się to z jakimiś innymi wydarzeniami forumowymi, ale to zupełnie inna kwestia i z tym o czym pisze nie związana. Zresztą podkreślam, dotyczy to nie tylko Ciebie a ten wątek jest tylko małym przykładem, nie mam teraz czasu szukać, ale zdażały się inne kwiatki - dlatego apel do tych którzy pisują na forach dłużej - zwracajcie uwagę plizzzz na merytoryke !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam sporą dawkę szacunku dla ciebie, Kaluzny_m, a także wielu innych osób z forum, odezwę się jeszcze raz.

Gdy zacząłem pisanie na forum- byłem kolegą. Najlepszym kolegą byłem - gdy brałem udział w dyskusjach na Astromaniaku, które były wymierzone przeciwko A-F. Nie muszę dodawać, co i jak pisałem- sporo osób widziało.

Sytuacja raptownie się zmieniła, gdy zgodziłem się na administrowanie małym forum astronomicznym. Co prawda przyczyny tej mojej decyzji kilkakrotnie - i dość gruntownie - wytłumaczylem Sumasowi i Adamowi, od tego czasu zaczęli mnie traktować "nieco" inaczej. Dodam, że nigdy i nigdzie nie reklamowałem tego forum, nikogo tam nie przyciągałem, nie robię tego w ramach konkurencji, czy utworzenia jakiegoś własnego "kółka zainteresowań".

Czary goryczy dopełniło zdjęcie tematu mojego zlotu, komentarze, jakie otrzymałem w tej sprawie oraz zdjęcie tekstu z mojej sygnaturki, który prowadził do strony zlotowej. O dziwo, temat teraz znajduje się tuż pod wydzielonym tematem "Astro Forum wspiera spotkania lokalne" :) na co zwróciło mi uwagę kilku userów. Natomiast link z sygnaturki prowadził ... do strony na Astro-Forum. Z jednej strony szumnie reklamowana amnestia, a z drugiej - cenzura :)

Nie zgodzę się na podział na "równych i równiejszych". Nie chcę się denerwować. Pisanie na forum kojarzy mi się z czymś przyjemnym, a nie walką- zwlaszcza z forumową "górą".

 

A w temacie- do tej pory lornetki były polecane dla bardzo wielu początkujących obserwatorów...

 

A jakaś krowa u sąsiada nie zdechła ostatnio przez mnie? Co ty jeszcze wymyślisz. Kreujesz w swojej głowie historię 3-wojny światowej. Nie wiem, kogo może interesować to, że coś, czy ktoś usunął ci coś z sygnaturki, choć ja osobiście uważam, że zrobiłeś to sam, żeby podkreślić fakt, jaka to tyrania jest na AF.

 

Zupełnie też nie rozumiem, czemu przy każdej możliwej okazji rozpłakujesz swoje problemy. Obawiam się, że mało kogo to interesuje, tak samo jak i moje problem względem twojej osoby.

 

Dorosły facet, jak coś "ma", to "wali prosto z mostu". Więc zapraszam na priwa i z łaski swojej, przestań śmiecić na forum (i w głowach). Myślisz że autor tego wątku coś skorzysta na twoich prywatnych wynurzeniach? Myślę, że tyle samo, co i na poradzie, żeby sobie lornetką 20x80 meteory oglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a wracając do dyskusji :)

 

Niestety, zdaje się ze niektóre firmy nie przewidują polarników wśród uzytkowników montażu i zakres regulacji ucina się grubo przed biegunem ;)

 

 

tak więc zapewniam cię że w EQ2 jest taka możliwość :) parę razy nawet ustawiałem tak mont, żeby nie zahaczać tubą o nogi statywu przy obserwacji zenitu. i wydaje mi się że montaż traci wtedy jeszcze bardziej na swojej stabilności.. której i tak prawie tam nie ma :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a wracając do dyskusji :)

tak więc zapewniam cię że w EQ2 jest taka możliwość :) parę razy nawet ustawiałem tak mont, żeby nie zahaczać tubą o nogi statywu przy obserwacji zenitu. i wydaje mi się że montaż traci wtedy jeszcze bardziej na swojej stabilności.. której i tak prawie tam nie ma :szczerbaty:

No, jak widać nie można mieć wszystkiego na raz :)

Ja na brak stabilności w statywie Uniwersała nie narzekam, ale żeby go "na sztorc"

ustawić muszę odkręcać tą prześliczną tarczę rektascensji ;)

No i swoją drogą myślałem o jakimś leciutkim paralaktyku "pod plecak" do swoich przenośnych

"samopałów".

(leciutki=poniżej 5 Kg ;). No ale jak mieć do wyboru stabilny horyzontalny i "paralityka"

to chyba będę dalej dźwigał Product of GDR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ludzie. Zdecydowałem się na tego Sky-Watchera. Będzie dostępny na www.fotozakupy.pl po 15 kwietnia. Cena 640zł. Więc... Nie chce tu nikogo przekonywać ani niczego reklamować, ale... w fotoclassicu jest za 700zl.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ludzie. Zdecydowałem się na tego Sky-Watchera. Będzie dostępny na www.fotozakupy.pl po 15 kwietnia. Cena 640zł. Więc... Nie chce tu nikogo przekonywać ani niczego reklamować, ale... w fotoclassicu jest za 700zl.

 

Pozdrawiam

 

Tu będziesz miał troszkę szybciej:

http://www.teleskopy.net/sklep/product_inf...products_id=535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ludzie. Zdecydowałem się na tego Sky-Watchera. Będzie dostępny na www.fotozakupy.pl po 15 kwietnia. Cena 640zł. Więc... Nie chce tu nikogo przekonywać ani niczego reklamować, ale... w fotoclassicu jest za 700zl.

 

Pozdrawiam

 

A doliczyłeś koszty przesyłki? Ja polecam sprawdzone Delta Optical (przesyłka gratis):

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...931903d729d9ee2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na teleskopy.net jest dostępny?? Bo wiecie tak nawiazujac do tematu. Nie chcę zaczynać od tuby 200/1200, tylko od czegoś "spokojniejszego" . Więc do Synty dojdę. A mogę się założyc, ze np. za te 0,5 roku będzie już tańsza. A co jest takiego złego na poczatek w 130/900. Na razie to ja chce zaczać od takiego mniejszego. Tak jak polecacie Sky-Luxa 70/700 to dlaczego nie mogę wziąc 130/900??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka tuba na EQ2 to bedzie trzesiawka.

 

Wez Ty lepiej dozbieraj do Synty. Przy tej cenie to idealny sprzet startowy na solidnym Dobsie, a nie na lichym paralityku.

 

Jak sobie pomysle, od jakiego sprzetu czlowiek zaczynal 20 lat temu... to sie wlos na glowie jezy. "Wystana" w kolejkach TENTO 10x50, a pozniej refraktorek 50mm f/10,8 :) z rurki PCV.

Przypominam, ze apertura 50mm to mocarne 1,97". Teraz kupujemy szersze okulary :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

co do sprzeczki na temat guru..

Odnszę wrażenie ,że zarówno "Amnestia' w której nie wspomniano o PRZEPRASZAM jak i tekst o "gooru' jest niczym innym jak próbą samo przekonania i odwrócenia uwagi od osoby i słabości jesiona!!

 

Oto szef forum ,który ma bardzo kiepską opinie..który doprowadza powoli do ruiny swego dorobku szargając dobre imie i intencje lUDZI...Nagle postanawia wybaczyć ludowi!!.(nedzna próba odzyskania wzgledów).ogłaszając amnestie jakoby wszelkie zło było po stronie forumowiczów..publikuje żałosne żale i wywody na temat 'gooru' zrzucając odpowiedzialność za syf jaki dokonał na innych..

Ty zagubiony ludziku PRAWDA to coś czego się nie zmieni mozesz sobie oczywiscie okłamać kogoś i być moze w to CZŁOWIEK uwierzy ale nie zmienia to faktu ,że prawda została!!

 

to ostatni mój post

 

Pozdrawiam wszsytkich ,,dziękuje za wszystko

Przenoszę się od ASTROMANIAKA , ASTRO 4U , ASTRO.FORUS.pl byś nie miał poczucia ,że coś ci zawdzięczam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

to ostatni mój post

 

Pozdrawiam wszsytkich ,,dziękuje za wszystko

Przenoszę się od ASTROMANIAKA , ASTRO 4U , ASTRO.FORUS.pl byś nie miał poczucia ,że coś ci zawdzięczam..

 

Jak zmienisz zdanie zapraszamy. Miłych chwil na Astromaniaku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

co do sprzeczki na temat guru..

Odnszę wrażenie ,że zarówno "Amnestia' w której nie wspomniano o PRZEPRASZAM jak i tekst o "gooru' jest niczym innym jak próbą samo przekonania i odwrócenia uwagi od osoby i słabości jesiona!!

 

Oto szef forum ,który ma bardzo kiepską opinie..który doprowadza powoli do ruiny swego dorobku szargając dobre imie i intencje lUDZI...Nagle postanawia wybaczyć ludowi!!.(nedzna próba odzyskania wzgledów).ogłaszając amnestie jakoby wszelkie zło było po stronie forumowiczów..publikuje żałosne żale i wywody na temat 'gooru' zrzucając odpowiedzialność za syf jaki dokonał na innych..

Ty zagubiony ludziku PRAWDA to coś czego się nie zmieni mozesz sobie oczywiscie okłamać kogoś i być moze w to CZŁOWIEK uwierzy ale nie zmienia to faktu ,że prawda została!!

 

to ostatni mój post

 

Pozdrawiam wszsytkich ,,dziękuje za wszystko

Przenoszę się od ASTROMANIAKA , ASTRO 4U , ASTRO.FORUS.pl byś nie miał poczucia ,że coś ci zawdzięczam..

 

Ciekawa hipoteza. Podoba mi się. Powiedz szczerze, czy naprawdę w to wierzysz, czy to tylko zwykła zawiść i chęć dokopania?

Edytowane przez Adam J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy i przychodze na to forum. Szukam porady odnośnie pierwszego teleskopu. Widzę niedwuznaczny tytuł "Sky-Watcher SKP1309EQ2" - super - sprzęt niedrogi więc warto poczytać co inni o nim myslą; może i ja sobie kupię.

Czytam uwaznie wypowiedz po wypowiedzi i w pewnym momencie oczy mi się otwierają bo mam POLITYCZNA :angry: dyskusje na temat różnych animozji miedzy wami. I co ja sobie pomyśle o społeczności astro w naszym kraju ?

 

 

Mówię od razu że macie do niej prawo (dyskusji). Mówię też od razu że jak ktoś coś napisał i nie jest to nicenzuralne to nie powinno byc obcinane bo od tego są fora ale mam prośbe zróbcie sobie oddzielny wątek np SZCZERA WYMIANA POGLĄDOW albo NIE NA TEMAT i tam przenieście tego typu wypowiedzi..... ja na prawdę wolę jak ktoś komuś napisze wprost że jest w błedzie i wytłumaczy swoje stanowisko, ale wszystko zgodnie z tematem wątku i merytorycznie.

 

Na szczeście nie jestem nowy i czytam forum od dawna chodź potrzebę rejestracji odczułem dopiero niedawno.

 

I po co ja to pisze <_< - ludzie będą jacy byli a i ja też zaśmieciłem ten wątek.... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na teleskopy.net jest dostępny?? Bo wiecie tak nawiazujac do tematu. Nie chcę zaczynać od tuby 200/1200, tylko od czegoś "spokojniejszego" . Więc do Synty dojdę. A mogę się założyc, ze np. za te 0,5 roku będzie już tańsza. A co jest takiego złego na poczatek w 130/900. Na razie to ja chce zaczać od takiego mniejszego. Tak jak polecacie Sky-Luxa 70/700 to dlaczego nie mogę wziąc 130/900??

 

bo ma lepszy montaz, z ktorym poczatkujacemu bedzie latwiej podczas obserwacji. No i w mozna go dostac o wiele taniej.

Edytowane przez Tethys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam uwaznie wypowiedz po wypowiedzi i w pewnym momencie oczy mi się otwierają bo mam POLITYCZNA :angry: dyskusje na temat różnych animozji miedzy wami. I co ja sobie pomyśle o społeczności astro w naszym kraju ?

 

Jeśli dłużej obserwujesz astroforum, to powinieneś zauważyć, że to raczej wypadek przy pracy a nie norma.

Ja regularnie bywam tu od roku i widzę, że tego typu wymiana ciosów to raczej żadkość. A na takim poziomie to już chyba pierwszy raz widzę.

Zwykle spotykam się raczej z dużą życzliwością i eleganckim sposobem załatwiania spraw. A sytuacje, gdy człowiek, którego wogóle nie znam (nawet na oczy nie widziałem), pożycza mi okular wart kilkaset złotych (zostawia mi sprzęt na portierni, znając mnie tylko z avatara), to już wogóle mnie zadziwiały. :rolleyes:

 

Myślę, że przykre sytuacje prędzej czy później się muszą zdarzyć (jak w najlepszej nawet rodzinie) - ważne jak często się zdarzają i jak się je zakończy...

 

 

pozdrawiam wszystkie strony sporu i pozostaję dla wszystkich z szacunkiem :Salut:

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze.....

Tez od dłuższego czasu przygladam sie AF,a w szczególności bacznie sledze niektóre tematy.

Mozliwe,że chodzi tu o taka rzecz,mianowicie,saywiehu jest stosunkowo krótko na AF ,podobnie jak ja ,lecz wczytujac sie w tematy z udziałem jego osoby odnosi sie wrażenie ,ze:

- bardzo szybko przyswaja sobie tematy,wiedze jest uzdolnionym astroamatorem,

-jego zapal jest naprawde wielki,oraz zdobyta wiedza ,co widac w udzielanych wypowiedziach(choc czasem faktycznie nie do konca słusznych).

Może faktycznie saywiechu ma aż taka wiedze ,aby bez problemu doradzac nowym i nie tylko w podejmowaniu pierwszych krokow w zakupie i doborze sprzetu.

Ja bym sie osobiscie nie podjałbym się takiej sprawy ,bo jeszcze stosunkowo mało wiem.

Nie raz miałem okazje dyskutowac na priv z Wieskiem na rózne tematy i nie zawsze sie ze soba zgadzamy,lecz ja jestem tego zdania,ze nalezy przyjac opinie innej osoby,zastanowic sie nad nia i przemyslec.

Twarde ,uporczywe przekonanie prowadzi do nikąd.

To moja opinia.

P.S Przepraszam za zasmiecanie tematu,ale musialem cos napisac.

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kino :o , waldixs, Wiesiu co wam odbiło :blink: żeby od razu z forum odchodzić, myślę że sami siebie skrzywdziliście.

Deklaracja ostatniego postu na forum to po prostu zamykanie sobie jednej z dróg dzielenia się tym co lubicie najbardziej. :blink:

Ja pisze tylko na tym forum z prostej przyczyny, uważam że jest najlepsze a tego typu wypowiedzi to sporadyczność.

 

Pokażcie że macie jaja i bądźcie aktywni, bo tylko tchórze odchodzą a zarozumialcy się obrażają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.