Skocz do zawartości

PIERWSZA WYSTAWA POLSKIEJ ASTROFOTOGRAFII!


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam prośbę o przełożenie wątku do ASTROFOTOGRAFII.

Z góry dziękuję! :Beer:

Prośba po wielogodzinnych obradach została przyjęta jednogłośnie ( i jednoosobowo) :lol:

 

A pomysł przedni. :notworthy:

I pytanie za 100 kurteczek :

Czy zdjęcia z południa Polski także przyjmujecie ?

no i w jakiej min. rozdzielczości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Dareczku!

Przyjmujemy z terenu całej Polski oczywiście!

Rozdzielczość jak największą! Myślimy o formatach przynajmniej 100 x 70 w miarę możliwości ale będą i mniejsze na pewno.

Na razie poprosimy na maila przykłady w mniejszej rozdzielczości i ewentualnie dopisek jakie są możliwości co do rozdzielczości.

Musimy się zorientować ile fotek będzie na wystawie a potem w albumie!

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Musimy się zorientować ile fotek będzie na wystawie a potem w albumie!

:Beer:

 

Ja się ofkors nie szykuję do wysyłania fotek, bo astrofotograficznie jestem lamerem, ale na wiadomość o albumie ślinka mi pociekła.

Możesz napisać coś więcej o albumie? Czy to ma być na zasadzie katalogu do wystawy, czy jakaś większa forma samodzielnego bytu? Jaka byłaby w tym drugim przypadku forma dystrybucji? W księgarniach w całej Polsce?

Ze swej strony sugeruję wydanie ładnego katalogu do kupienia przy wystawie, a potem z najlepszych zdjęć złożenie kalendarza na następny rok, który oczywiście również nie byłby darmowy. Jego sprzedaż na pewno byłaby w stanie pokryć koszty druku i skromne honoraria autorskie. Nawet możnaby zrobic wcześniej listę osób deklarujących zakup takiego albumu (lub kalendarza). Ja na pewno zapisałbym się na album (lub parę sztuk kalendarza) absolutnie w ciemno.

 

PS. Jeszcze mi do głowy przyszło, czy mając już gotowe fotogramy dużego formatu nie miałoby sensu pokazanie tej wystawy w innych miastach Polski. Mogę wstępnie zadeklarować wszelką możliwą pomoc, gdyby ta wystawa miała zagościc w Toruniu.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

Pomysł jest rewelacyjny. Myślę, że zainteresować się nim mogą nie tylko osoby które focą DSy, ale wszyscy fotografujący. Wiele razy widziałem na forum świetne i urokliwe zdjęcia, wystarczy poszukać w swoim archiwum a z całą pewnością coś się wybierze. Druga sprawa to miejsce, CK Zamek w Poznaniu to dość prestiżowe miejsce na wystawe i po części może otwierać drogę osobom fotografującym droge do dalszego rozwoju i wystaw w innych ciekawych miejscach.

 

Panowie do szuflad więc i do aparatów :)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wsparcie! :Beer:

Oczywiście po takim pomyśle rodzą się kolejne między innymi pomysł wystawy objazdowej, albumu, kalendarza i inne... Poukładajmy najpierw podstawowe sprawy jak ilość uczestników i materiał. Na razie chęć wyraziło kilka osób, a to za mało na sensowną wystawę...

AF i A4U zareagowało super, na AF pomysł nawet dostał się na główną za co dziękujemy, ale np na AM na razie zero odzewu a jest tam kilku gości z co najmniej dobrymi fotami! Poczekamy może się przebudzą...

 

Namawiam więc gorąco WSZYSTKICH zainteresowanych do potwierdzania swojego uczestnictwa w wystawie bo od tego zależy całe przedsięwzięcie.

Jeżeli nie będzie chętnych nie będzie wystawy.

Zgłoszenia i ewentualne materiały (na razie w małej rozdzielczości) prosimy przesyłać na podanego na astronocach maila.

Tylko taka forma zgłoszenia się liczy - musimy trzymać porządek.

Podamy już niedługo listę tych co zgłosili swoją gotowość, abyście widzieli jakie szacowne grono się tworzy!

 

Zgłoszenia przyjmujemy do końca miesiąca - kwietnia. Materiał prawdopodobnie będziemy zbierać dłużej i nie będzie problemu z dodaniem lub wymianą fotki jeżeli ktoś za miesiąc tak stwierdzi. Ważne żebyśmy widzieli że jest sens działać dalej.

Ze spraw bieżących i wstępnie załatwionych - patronat medialny obejmuje Głos Wielkopolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AF i A4U zareagowało super, na AF pomysł nawet dostał się na główną za co dziękujemy, ale np na AM na razie zero odzewu a jest tam kilku gości z co najmniej dobrymi fotami! Poczekamy może się przebudzą...

 

Uuuu, dziwne. Nina nie chce się pochwalić swoimi zdjęciami?

Edytowane przez Adam J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to bedzie,szanse na prezentacje widze tylko dla megapixelowych zdjec DS no i moze niektorych ksiezycow,w malej skali.Probowalem wydrukowac swoje najlepsze zdjecia Ksiezyca,ale to co na monitorze prezentuje sie mozliwie,na papierze przedstawia jedna wielka tragedie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chcę pokazać swoje zdjęcia,ale się wstydzę.

 

Hanyś wystawa ma pokazywać polską astrofotografię a Twoje zdjęcia Łysego czy planet są świetne więc tu nie ma się czego wstydzić. Co do rozdzielczości... coś wymyślimy...

Zgłaszać się Panowie zgłaszać!

Takiej okazji może już nie być! :szczerbaty::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanyś wystawa ma pokazywać polską astrofotografię a Twoje zdjęcia Łysego czy planet są świetne więc tu nie ma się czego wstydzić. Co do rozdzielczości... coś wymyślimy...

Zgłaszać się Panowie zgłaszać!

Takiej okazji może już nie być! :szczerbaty::Beer:

 

Emde - trzeba rzutniki powiesić i zdjęcia planet (low res) pokazywać w ten sposób. Inaczej będzie marnie wyglądać. Poza tym, znacznie rozszerza to możliwości prezentacji - wtedy każdy mógłby coś dać, niezależnie, czy zainwestował w sprzęt dużo - czy wręcz odwrotnie.

Edytowane przez Adam J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo powiesić na ścianie w takich samych ramkach LCD z fotami planet.

 

Mozna, tylko zawsze jest problem z kablami. Poza tym - te "ramki" LCD są średniej jakości. Trzeba by poszukać jakiegoś producenta/dystrybutora który by zasponsorował kilkanaście/dziesiąt takich LCD-ramek. Ale koncept jest niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł.

 

Rzutniki powiesić i niech w sekwencji wyświetlają słabsze fotki tworząc nastrojowe tło po ścianach dla tych hi-res.

 

Pozdrawiam.

 

 

Dobry pomysł.

Rzutniki powiesić i niech w sekwencji wyświetlają lepsze fotki tworząc nastrojowe tło po ścianach dla tych low-res.

 

:lol:

 

Adam ale ja miałem na myśli jeden góra dwa ekrany a reszta tradycyjnie na papierze.

Zresztą wszystko mogłoby być na papierze tylko planetki zgrupowane jak kiedyś w kalendarzu Jacka.

 

Na ekranach mogłyby się znaleść mutlimedialne filmiki np. z przelotu planetoidy , zakrycia brzegowego ,zaćmienia Słońca (o mam taki filmik :banan: ), czy pokaz slajdów.

Czy to musi być statyczne? Chyba nie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie jakaś akcja multimedialna! Planetki z rzutnika to jest dobry pomysł. Koniecznie też chcemy iść w propagowanie podstawowej wiedzy na bazie ciekawostek astronomicznych, tak aby dzieciaki które ściągniemy trochę pozarażać. Liczę na dobrą współpracę w tym zakresie z Obserwatorium na Słonecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emde - trzeba rzutniki powiesić i zdjęcia planet (low res) pokazywać w ten sposób. Inaczej będzie marnie wyglądać. Poza tym, znacznie rozszerza to możliwości prezentacji - wtedy każdy mógłby coś dać, niezależnie, czy zainwestował w sprzęt dużo - czy wręcz odwrotnie.

Nie lepiej zrobić zestawy fotek planetarnych po kilka sztuk na jednej focie, tak chyba prościej i bez rzutników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zrobić zestawy fotek planetarnych po kilka sztuk na jednej focie, tak chyba prościej i bez rzutników.

 

Niby tak, ale w systemie "wystawowym" to po prostu słabo pasuje - przynajmniej wg mnie. Wszystko zależy od tego, jaki będzie kontekst tej wystawy. Poza tym, wydaje mi się, że pewna forma multimedialności może tu tylko pomóc i wzmocnić doznania.

 

Pamiętajmy, że przecież wystawa nie jest dla nas, ma zrobić wrażenie na niewtajemniczonych. Oczywiście, że można to zrobić z mniejszych zdjęć - ale wtedy ja osobiście preferowałbym jakąś instalację przemyślaną.

 

No nic - możliwości prezentacyjnych jest wiele. Kojarzycie "galerię bezdomną"? Tam fajną sprawą było to, że każdy swoje zdjęcia - czyli autoprezentacje, opracowywał wg własnej koncepcji. Choć oczywiście - nie da się tej idei przenieść na astro-wystawę i tu raczej wszystko powinno być przemyślane odgórnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.