Skocz do zawartości

Wasza rozdzielczość monitorów


Rekomendowane odpowiedzi

Temat baardzo niezwiązany z forum, chociaż nie do końca. Tworzę po prostu stronę internetową na temat mojego astrohobby, i chciałbym się dowiedziec do jakiej rozdzielczości ją przystosować. Podejrzewam, że 1024 x 768 to standard, ale wolałbym się dowiedzieć jakich Wy używacie. Jeżeli macie inną rozdzielczość niż w ankiecie, napiszcie tutaj. Zależy mi na tym, z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Rafał

 

PS: Podzielę się z Wami logo strony, czekam na Wasze opinie.

 

astroraf_logo.jpg

 

PS2: Czy wogóle się wyświetla u Was ta ankieta? :/

Edytowane przez eReSix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1280x960

 

Lampka, jak się robi taką rozdzielczość? :blink: Specjalny program, karta czy to może Windows Vista? Chciałbym mieć coś takiego w domu :D

 

Pozdrawiam

Michał

 

W domu to ja używam monitora 22" 1600x1200. Bardzo przyjemny do gier i filmów. Myślałem, że staruszek HP więcej wyciągnie, ale niestety przy wyższych rozdzielczościach obraz jest już gorszy.

A z tym podwójnym pulpitem, to musisz mieć kartę graficzną, która ma wyjścia na dwa monitory. Nie musi być jakoś specjalnie wypasiona. Zwykle są to wyjścia na zwykły analogowy i takie jak na LCD. Do tego ostatniego mam przejściówkę na zwykły kabel do monitora i podłączam dwa. Mam W2K i standardowo jest obraz sklonowany na obu monitorach. Ale od rozszerzenia pulpitu są specjalne nakładki do sterownika karty. Ja używam chyba ATI HydraVision czy jakoś tak. No i tam już są odpowiednie opcje konfiguracji pulpitu i poszczególnych aplikacji. Mam dosyć stare bańki 17" oparte na Trinitronach (Sony i Dell) i trochę przeszkadza grubość brzegu ekranu. Z LCD byłby większy komfort. A dwóch monitorów używam z konieczności, bo mam często do czynienia z obrazami o dużej szerokości w poziomie (przekroje geofizyczne).

PS. Przepraszam za OT.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat baardzo niezwiązany z forum, chociaż nie do końca. Tworzę po prostu stronę internetową na temat mojego astrohobby, i chciałbym się dowiedziec do jakiej rozdzielczości ją przystosować. Podejrzewam, że 1024 x 768 to standard, ale wolałbym się dowiedzieć jakich Wy używacie. Jeżeli macie inną rozdzielczość niż w ankiecie, napiszcie tutaj. Zależy mi na tym, z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Rafał

 

PS: Podzielę się z Wami logo strony, czekam na Wasze opinie.

 

astroraf_logo.jpg

 

PS2: Czy wogóle się wyświetla u Was ta ankieta? :/

 

 

Moge ci podać dokładną statystykę z AF, ile osób używa jakiej rozdzielczości. Chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1280x960

 

Lampka, jak się robi taką rozdzielczość?

 

nowe sterowniki do kart maja takie rozdzielczości i to od dośc dawna

 

jest taki program Powerstrip, w którym można zarejestrować dowolną rozdzielczość (o ile umie to zrobić hardware) i uzywać. kiedyś miałem zrobione na monitorze CRT 19" i ATI 7200 rozdzielczość 1478x1112 (mora była najmniejsza)

 

windowsa odpaliłem tez w 320x240 :szczerbaty: żeby ładnie wygladał na TV :)

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polecam zrobić stronkę pod 1024x768, ale biorąc pod uwage sprzedaż LCD 17" za jakieś 2 latka w Polsce prym bedzie wiodła 1280x1024. Rozdzielczości dostosowane pod monitory LCD panoramiczne np: 1680x1050 i panoramiczne matryce laptopów raczej nie wejdą w standard stron internetowych.

 

Ja używam 1024x768 lub 1600x1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.