Skocz do zawartości

Recenzja Teleskopu Sky-Watcher 150/750 EQ3-2


Shoemaker-Levy9

Rekomendowane odpowiedzi

Zasięg Twojego teleskopu to 13,6 mg , a jasnosc Mimasa 12,9 mg. Jestem pełen podziwu dla Twoich obserwacji. Jaka pewnosc że to był Mimas...

Ryszard.

 

Pewność była taka,że najpierw przez teleskop obserwowałem księżyce Saturna i jak wiadomo było widać kropki. Po chwili siadłem przy kompie włączając program mapy nieba Cartes Du Ciel, przybliżając Saturna i jak się okazało że księżyce są w tej samej pozycji co przez teleskop obserwowałem. Mimas to był i już :D Pozdrawiam

Edytowane przez Shoemaker-Levy9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop zakupiłem tuż przed świętami. A więc na początku przedstawię recenzje teleskopu Sky-Watchera 150/750 EQ3-2. zdecydowałem kupić ten sprzęt na jakość dobrą optykę i montażu. Teleskop zakupiłem już w środę w Astrokraku zamawiając w sklepie internetowym. Po przyjęciu zamówienia teleskop został przyszykowany a kolimacja darmowa i wysłany w ten sam dzień kurierem firmy Masterlink. Towar otrzymałem już po dwóch dniach. Teleskop przez kuriera został przywieziony w dwóch ogromnych kartonach,w jednym pudełku był sam Tubus a w drugim pudełku były: statyw aluminiowy,montaż paralaktyczny,dwa okulary,ciężarki,szukacz,pręt, gałki mikroruchów,pojemnik na akcesoria, akcesoria czyli klucze. Po otwarciu pudła wyjąłem najpierw sam statyw,po rozłożeniu jest dość wysoki . Na statyw nałożyłem montaż paralaktyczny dokręcając głowice do śruby oraz pręt i ciężarki. Po chwili nałożyłem tubus oraz szukacz. Przy 15-sto centymetrowym lustrze jak się wydaje jest ogromny tubus prawie dogania Synte 8 Do montażu dokręciłem gałki mikroruchów śrubkami mocujące bolce. trzeba było śrubki dokręcac śrubokrętem krzyżakiem he he.. wszystko gotowe tylko brak czystego nieba.

 

Parametry teleskopu:

 

Tubus 750 + kulimator okularowy czyli dekiel

Montaż paralaktyczny EQ3-2 + wejście na lunetkę biegunową

Statyw aluminiowy

okulary Long Eye Relief Super 10mm,25mm

Szukacz 6x30

elastyczne gałki mikroruchów

ciężarki

światłosiła f5

Waga około 18 kg

Posiada on również wbudowany wyciąg okularowy z tuleją 45mm i końcówką 1,25 cala, co pozwala na stosowanie dowolnych okularów wykonanych w tym standardzie i bezproblemowe podłączenie aparatu fotograficznego !!!

 

Na razie tyle na temat recenzji z powodu braku dobrej pogody,ale jak dopisze nocne niebo to napisze więcej po obserwacji.

Powiem szczerze,ze jestem bardzo zadowolony z kupna tego teleskopu,jest wart tych pieniędzy. Dobre warunki do obserwacji mam z balkonu na południe,trochę łuny świetlnej ale do czasu będę go zabierał na wieś pod Kraków. Na razie na tyle mogę napisać,odezwę sie póżniej. Pozdrawiam!!!

e2d13b76c0ecb197.jpg

 

Napęd jednej osi (CG 4) EQ3-2

ab25b2d9b37dc6f4.png

Edytowane przez Shoemaker-Levy9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o obserwacje, to na razie oglądałem Mgławice w Orionie M42 przez okular 10mm ładna mglista plama a cztery trapezy uff... miodzio :D Saturn bardzo ładnie widoczny czysty i ostry obraz,a pierścień fajowy tylko brak przerwy Cassiniego. Potrzebny okular 4mm i muszę dokupić he he.. :D Następnym razem obserwacje D-sów muszę prowadzić na wsi pod ciemnym niebem. Na dziś na razie tyle. Więcej napisze po obserwacjach Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Ponownie! Wreście dokupiłem okular Soligor 4mm no i na wczorajszy wieczór przyszedł czas na obserwację Saturna oraz dobre warunki pogodowe nad miastem :D A więc godzina 21.49 okular 4mm Saturn bardzo ładny z widocznymi pasami chmur na południu planety oraz ostry obraz pierścienia i wreście dostrzegłem przerwę Cassiniego no super :rolleyes: Jak chodzi o obserwację Jowisza to czekałem do drugiej w nocy wczoraj gdy już był na wprost mojego balkonu no i tak wyszło że okular 25mm 10mm oraz 4mm upss tu problem :huh: Jowisz był za jasny nawet nie dojrzałem pas chmur he he.. Muszę dokupić Filtr Polaryzacyjny albo kolorowe aby pozbyć się światła bo jak wiadomo za jasny teleskop jest i nie mam wyjścia na zakupi tych filtrów :D Pozdrawiam.

Edytowane przez Shoemaker-Levy9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.