Skocz do zawartości

Recenzja Teleskopu Sky-Watcher 150/750 EQ3-2


Shoemaker-Levy9

Rekomendowane odpowiedzi

Shoemaker, dlaczego nie wziąłeś dobsona? Za tę samą kasę miałbyś większą aperturę i montaż, hmm... bardziej intuicyjny w obsłudze :rolleyes:

 

Pozdrawiam :Salut:

 

Pan sprzedawca mu zaproponował. Chłopak nie umiał sam zdecydować to niech teraz walczy z paralaktykiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekam na pierwsze wrażenia z obserwacji! Być może równiez będę w posiadaniu podobnej tuby to bedę mógł coś uzupełnić :)

 

Czyli decydujesz się jednak na Newtona.

Ciekaw jestem jak wyjdzie porównanie Newton 150/750 kontra Orion 80 ED. Bo fotografujemy przecież Canonami, a klasy montażu na razie pomińmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli decydujesz się jednak na Newtona.

Ciekaw jestem jak wyjdzie porównanie Newton 150/750 kontra Orion 80 ED. Bo fotografujemy przecież Canonami, a klasy montażu na razie pomińmy ;)

 

Ale Ty masz guiding a ja nie :rolleyes: Myślę że pod względem punktowości 80ED na pewno wygra, Newton jest trochę jaśniejszy ale raczej da słabszy kontrast. Przynajmniej niebo mam w miarę dobre więc może to jakoś zrekompensuje :) 150/750 to będzie dość tania przejściowa alternatywa dopóki nie stać mnie będzie na jakiś refraktor typu FS-128 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz guiding a ja nie :rolleyes: Myślę że pod względem punktowości 80ED na pewno wygra, Newton jest trochę jaśniejszy ale raczej da słabszy kontrast. Przynajmniej niebo mam w miarę dobre więc może to jakoś zrekompensuje :) 150/750 to będzie dość tania przejściowa alternatywa dopóki nie stać mnie będzie na jakiś refraktor typu FS-128 :D

 

He He He rozumiem Twoją koncepcję, też mi taka odpowiada.

Tak, na marginesie to myślę teraz o motofocusie, a w najbliższych kilku miesiącach o czymś większym, ale to plany i zobaczymy czy coś w tego wyniknie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He He He rozumiem Twoją koncepcję, też mi taka odpowiada.

Tak, na marginesie to myślę teraz o motofocusie, a w najbliższych kilku miesiącach o czymś większym, ale to plany i zobaczymy czy coś w tego wyniknie :rolleyes:

 

Widzę że wszyscy wchodzą w Newtony 200/1000 :D Chyba że od razu bierzesz jakiegoś RC. A co do motofocusa to równiez zamierzam wykorzystać ten którego mam ze 150/750. Byleby jeszsze guiding skombinować bo bez tego ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do motofocusa to równiez zamierzam wykorzystać ten którego mam ze 150/750. Byleby jeszsze guiding skombinować bo bez tego ani rusz.

Oooo to ja też ostatnio szukam motofocusa do synty 150/750( no w każdym bądź razie lepszego z dwoma prędkościami) - jaki tam pasuje bo te co widziałem w ofercie to raczej na 10" i więcej ?

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo to ja też ostatnio szukam motofocusa do synty 150/750( no w każdym bądź razie lepszego z dwoma prędkościami) - jaki tam pasuje bo te co widziałem w ofercie to raczej na 10" i więcej ?

 

Ja mam takiego ATM-owego motofocusa, którego kilka miesięcy temu dostałem. Posiada kilka prędkości (chyba 3 lub 4). Jak będę miał tubę to go jakoś, również ATM'owo, podczepie do wyciągu i tyle. Z tego co wiem może on również współpracować z komputerem ale to może kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: CUSZ??? :blink:

 

Proszę, wrzucaj każdy swój post przed naciśnięciem przycisku "dodaj odpowiedź" do Worda lub innego edytora żeby Ci poprawił błędy, albo korzystaj ze słownika ortograficznego.

 

Hehe. Moze to było zamierzone? Mi Emde też przeredagował "tfurcę" na "twórcę" w testach Baaderowskiego crayforda. Nie wyczuł, ze chodziło o tfu!-rcę ;) montażu MOON2 na którym w/w. fokuser odbył glebowanie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Wczoraj po godzinie 20-stej wyniosłem Teleskop na balkon i obserwowałem Saturna przez okular 25mm. Przy mniejszym powiększeniu ładny ostry obraz,ale za bardzo sprzyjała mi łuna świetlna nad miastem. gdy nałożyłem okular 10mm powiem kiepskie zamglone niebo. Ale widok Saturna był fascynujący. Trzeba na wioche jechać bo szkoda z miasta oglądać i marnować czas :D Pozdrawiam.

Edytowane przez Shoemaker-Levy9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Wczoraj po godzinie 20-stej wyniosłem Teleskop na balkon i obserwowałem Saturna przez okular 25mm. Przy mniejszym powiększeniu ładny ostry obraz,ale za bardzo sprzyjała mi łuna świetlna nad miastem. gdy nałożyłem okular 10mm powiem kiepskie zamglone niebo. Ale widok Saturna był fascynujący. Trzeba na wioche jechać bo szkoda z miasta oglądać i marnować czas :D Pozdrawiam.

 

A co ma do obserwacji Saturna łuna świetlna???? Tutaj wyjazd za miasto nie pomoże, pomoże lepszy seeing w parze z wiekszą aperturą czyli np 8" :rolleyes: . Zresztą piszesz że ta łuna Ci sprzyjała więc tym bardziej nie rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo jasne niebo było do obserwacji,dużo lamp za balkonem i już. Nawet gwiazdozbiór Orion był nie widoczny tak zamglone niebo że hej :rolleyes: Przecież przy okularze 10mm był ładny Saturn z pierścieniem ale był smug na niebie i na to nic nie zrobię że tak jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże jaka kultura !!!

 

Słucham? Czy mogę wrzucić to, co wysłałeś mi na priwa? Fascynują mnie takie dualizmy. Tu trusia, a na PW cwaniako-wojownik :)

 

Ja Ciebie nie atakuję, a "potrząsam", żebyś zwrócił uwagę na fakt, że sposób pisania na forum jest bardzo ważny. Ludzie widzą Ciebie takim, jakim jesteś zaklęty w literkach - czy tego chcesz, czy nie.

Edytowane przez Adam J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kilka minut temu oglądałem Saturna,okular 10mm i Saturn dobrze widoczny z pierścieniem a pasy też widać było wspaniały widok oraz księżyce Encelade,Mimas,Rhea,Tethys,Dione oraz Tytan. Akurat przy obserwacji Saturna przeleciała chyba jakaś satelita ale coś innego nie wiem co? Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.