Skocz do zawartości

Teleastrofoto


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

... Astrofotografia nie ma nic z "miłości" cielesnej ;) Efektywna jest tylko wtedy, kiedy jest solidnie zmechanizowana, a udział człowieka ograniczony do minimum. To trochę taki przewrotny paradoks, ale niestety prawdziwy.

 

Co innego astronomia wizualna. Tu nie ma porównania. Ale nie mieszajmy pojęć. Naprawdę, są to odległe dziedziny - bardziej niż się wydaje.

Czyli to co uchodzi w astrofoto (a uchodzi b. wiele), nie uchodzi w wizualu.

Oki, to jest jakiś konstruktywny wniosek, który w zasadzie do mnie trafia.

 

Ale nadal pozostaje kwestia granic ingerencji w astrofoto, gdzie uchodzi wiele, ale przecież nie wszystko. Gdzie są dopuszczalne granice obróbki zdjęcia i poprawiania jakości, a odkąd zaczyna się wstawianie kitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiamat.... wiem jak rozwiązać problem zmiennego IP, zarówno na windowsach jak i linuxie. Potrzebujesz zrobic sobie pewien bajer z DNSami i takim małym programikiem który updateuje twoje DNSy o nowo przydzielone IP kiedy to ostatnie się zmieni. Nie jest to trudne.

 

Pulpitu zdalnego rodem z Microsoftu nie stosowałbym .... to okno do twojego komputera dla różnych potencjalnych philipsów..... strzeż sie !

VNC które ja z powodzeniem stosuje, a podejrzałem także, że JacekPala... jest chyba rozwiązaniem skutecznym i znacznie bezpieczniejszym....a za darmo....( wersja platna uzupełniona jest o lepsze algorytmy szyfrowania )....

 

Tak czy inaczej jeśli jesteś zainteresowany jak poradzić sobie ze zmiennym IP jeszcze dziś, w ciągu powiedzmy 18 minut.... daj znać na PW....

 

 

Pozdrawiam....

 

PS. po zamontowaniu Peltiera tak się schlodziłem, ze aż dostałem gorączki...38...zcieło mnie... :huh:

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bałbym się tak bardzo pulpitu zdalnego z Windows, szczególnie po zapuszczeniu jakiegokolwiek Firewala. Z powodzeniem używam w pracy zdalnej konsoli windows, a w domu VNC. Prawda jest smutna - konsola windows działa szybciej i lepiej - czy bezpieczniej - tego się nigdy nie dowiemy :)

 

ps. w domu używam VNC bo niestety konsola Windows działa tylko na Windows Professional, a ja w domu jestem posiadaczem jedynie wersji Home.

 

Pulpitu zdalnego rodem z Microsoftu nie stosowałbym .... to okno do twojego komputera dla różnych potencjalnych philipsów..... strzeż sie !

VNC które ja z powodzeniem stosuje, a podejrzałem także, że JacekPala... jest chyba rozwiązaniem skutecznym i znacznie bezpieczniejszym....a za darmo....( wersja platna uzupełniona jest o lepsze algorytmy szyfrowania )....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że jak ktoś będzie chciał to i tak przejmie "kontrolę" nad waszym hostem!

Co innego przejąć sesję szyfrowaną a co innego zmienić obraz na zdalnym hoscie jakiegoś usera.

Tylko zastanawiam sie - po co?

Chyba nie ma sensu komplikować całego procesu - jak ktoś będzie chciał (i bedzie wiedział jak) to i tak "zrobi nam kupę na trawniku" - tylko - PO CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bałbym się tak bardzo pulpitu zdalnego z Windows, szczególnie po zapuszczeniu jakiegokolwiek Firewala. Z powodzeniem używam w pracy zdalnej konsoli windows, a w domu VNC. Prawda jest smutna - konsola windows działa szybciej i lepiej - czy bezpieczniej - tego się nigdy nie dowiemy :)

 

ps. w domu używam VNC bo niestety konsola Windows działa tylko na Windows Professional, a ja w domu jestem posiadaczem jedynie wersji Home.

 

Kiedyś, jak jeszcze wierzyłem w moc linuxa, łaziłem po różnych forach gdzie ludzie opowiadali takie historie : jajko 2.4678 ze speca sobie sciagnij i skompiluj bez gteca bo inaczej C++ bedzie ci muliło przy logach z kacpida... (zdanie to zmyśliłem i nie ma ono sensu ale doskonale oddaje klimat rozmów ).

I ci panowie, szczególnie na IRCu PLD (taka dystrybucja linuxa) dzialajacy, wyraźnie zaznaczali jak radosnie jest kiedy ktos używa Microsoftowego zdalnego pulpitu....

 

Problemu nie ma kiedy jestesmy sobie ludzmi ktorzy swoje dzialanie w internecie sprowadzaja do czytania astroforum i mejli. Jednak kiedy zaczynamy prowadzic jakąs dzialalnosć - np astro-web-live to po jakims czasie nasz "ranking" wzrasta... domena staje sie znana. I wtedy zaczynaja sie schody....

 

Od 2 lat mam w domu postawiony serwer ktory dziala mi jako urzadzenie do FTP, hostingu wlasnych stron, serwer mejli, telefonii VOIP itp.... dziala on na linuxie. Kiedy przeglądam logi z prób włamania okazuje się....

 

..... iz takich prób mam dziennie około 30-50....

 

Powinno to dawac do myślenia. Po prostu jesteśmy obserwowani i non-stop skanowani ....

Ja nie mówie, ze VNC jest szybsze.... rzeczywiscie - może być wolniejsze, ale przecież jest ono nie bez powodu wlasnie wolniejsze. Po prostu jest lepiej szyfrowane ( czy coś w tym stylu ).

Firewalla ma teraz już każdy ( ja akurat nie... na linuxie nie potrzebuje).... i firewall nie jest wsytarczajaca linia obrony.... zbyt powszechnie juz jest stosowany. Nie umiem powiedzieć jak czuly jest zdalny pulpit na otwarte czy przekierowane porty, ile ich potrzeba itp( hackerstwo tylko wtedy liznąłem ).... ale osobiście bałbym się...

Dzis nie pamiętam juz nawet podstawowych komend a do serwera boje sie dotknac aby nie popsuc. Nauczylem sie jednak jednego:

 

Najlpiej jest po prostu nie kusić losu.......z założenia.

 

pozdrawiam

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff..

Na polowie nieba mam chmury.

przestaal byc widoczny gdzies chyba przed Kijowem

ide do domu sprawdzic w spokoju co tam mamy.

Oj Hanysiak, ale boli kark. :)

Tetno prawie 200, oddeechow ze 100 na minute:))

 

Pozdrawiaam

Tiamat

PS wlasnie pada deszcz!

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.