Skocz do zawartości

szukam teleskopu do 700zł


Mat

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że to mała sumka..... nie piszczie ze nic dobrego za to nie kupie. Poprostu doradzcie: Jaki teleskop na montażu paralaktycznym\ nadający sie do astrofotografii moge kupic. Niestety moge tyle wydac ile moge ew, moze wyciagnę do 800 zł. Poprostu " albo tyle kasy, albo nic" i sie skonczyło <_<

 

pomożcie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak można na siłę pisać ,że kupisz sprzet do strofotografi za 700-800zł.

To musi byc paralakyk z prowadzeniem w osi RA.

Teleskop "Synta/Sky-Watcher" SK1309 EQ2 + silniczek ,moze ktoś bedzie sprzedawal skywatchera w 1 osi

Nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kwocie to tylko chyba tylko to co promil napisał i uwierz mi nie bedziesz miał wielkiego pola do popisu w astrofoto <_< . Jak juz masz jakąś lustrzanke to może księżyc i zakładając że bedzie prowadzenie w osi RA to może któtki czasy na DSy ale wyniki będą dalekie od tego co pokazują inni na forum.... mnie się wydaje że to za mała kwota na astofoto przez teleskop i nawet bym nie zaczynał ale może inni ze swojej praktyki cos więcej poradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja popieram w całości antyqjona. Oczywiście, że ta suma wystarczy do zaczęcia astrofoto. Nie będzie to coś na miarę Hubbla, no ale przecież nie o to chodzi. Od jakich sum Wy zaczynaliście? Ja np. od Zenita z Jupiterem 200mm na U-Bocie 90/900, czyli kwota do 500zł :szczerbaty: Nie można tak ludzi odstraszać. Wiadomo, astrofoto to droga zabawa, ale tylko wtedy, gdy chce się dorównać średniej krajowej/światowej.

 

Mat, spokojnie poszperaj w ofertach jakichś tanich, niewielkich newtonów z paralaktykiem. Do tego jakaś stara lustrzanka analogowa, obiektyw nawet standardowy (do 60mm), ręczne prowadzenie i heja. Przede wszystkim dużo szukaj i czytaj, bo to wątek często męczony na tym forum (i innych też). Nie zniechęcaj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie można tak ludzi odstraszać. Wiadomo, astrofoto to droga zabawa, ale tylko wtedy, gdy chce się dorównać średniej krajowej/światowej.

dzieki :D oczywiscie 800 zł to max koszt przeznaczony na teleskop poniewaz odpowiedni aparat mam, pisze ze ma gwint m42 wiec czyba standardowy. co trzeba by jeszcze ew dokupic zeby móć bawic sie w astrofoto; może jakies przejsciówki?

 

a poza tym rencisci dostaja w tym miesiącu wyrównanie wiec kwota na teleskop wzrasta do ok 950zł :helo: dzięki PiS-owi :notworthy:

 

taki bedzie dobry?

http://www.teleskopy.net/sklep/product_inf...a0e3e08a9272b89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promil, Avenger.

 

Nie doradzajcie człowiekowi do startu z astro foto małego newtona o ogniskowej w okolicach metra! To kompletnie bez sensu! Po pierwsze, montażyk tej tuby ni cholery nie poradzi sobie do astro-foto z taką ogniskową. Po drugie niewielka światłosiła tego teleskopu da naprawdę mizerne efekty z jakims słabym sensorem (a właśnie taki zostanie do niej podpięty skoro obracamy się w tak niewielkich kwotach). Uprasza się o 2x przemyślenie odpowiedzi przed wpisaniem jej na forum. Co zrobicie, jak czlowiek po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia i zrozumieniu bezsensu waszych rad wystartuje do was z pretensjami? A bedzie miał do tych pretensji podstawy.

 

Mat.

 

W miarę sensowną drogą do nauki astro - foto jest przy tak niewielkich nakładach krótkoogniskowy obiektyw (50-100mm) posadzony bezpośrednio na jakimś niewielkim paralaktyku klasy EQ3-2. Będziesz mógł wypalać wtedy 30-60sek. klatki z dużymi obszarami nieba.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans masz rację :Salut:

teleskop ,który doradziłem nie spełnia wymagan pod astrofoto.

Tyko zastanów sie jak ktoś nie przyjmuje braku odpowiedzi ,a zarazem chce focic sprzetem do 700zł!!!

Prawdopodobnie moja rada opierała sie na przekazie ,iż 700 zł to za mało no astrofocenia.Jesli już focenie to tylko chyba bardziej totalnie amatorsko i dla zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....za 700zł nie możesz focic przez teleskop....

Za McArti dalej podczymuje że to nie jest dobry pomysł (telep do 800PLN do astrofoto). Szkoda żebyś się rozczarował jak już wydasz kase.

 

Mat - może powiedz jakie masz oczekiwania - co chciałbyś focić i jakiej klasy(jakości) zdjęcia Cię zadowolą. Łatwiej bedzie Ci można (p)odpowiedziec czy to ma sens i czy przy kwocie 700-850 osiągalny jest sprzęt który na to pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat,

 

z astrofoto to jest tak, że potrzebny Ci jest stabilny montaż z prowadzeniem i dobry aparat (najlepiej lustrzanka cyfrowa).

Tak naprawdę to, co na nim powiesisz (aparat z obiektywem, refraktor, reflektor, newton, mak czy inne cudo) w tym przypadku jest sprawą drugorzędną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to myślę, że nikt, kto zamierza kupić sprzęt do robienia pierwszych zdjęć astrofoto, nie myśli przy tym o foceniu innym niż właśnie takie amatorskie i dla zabawy, które i tak daje niezwykle ważne doświadczenie do późniejszych stadiów tego hobby.

 

Po drugie to myślę, że o foceniu przez teleskop należy zapomnieć, ale piggyback to całkiem co innego. Tutaj właśnie ma się ogromne pole do popisu na które na upartego wystarczy te 700zł czy 950zł. Używane cokolwiek (reflektor/refraktor) z jakimś podstawowym montażem paralaktycznym, który należałoby wzmocnić (i tu ogromna część astrofoto się kłania, czyli majsterkowanie) plus Zenit czy Praktica z obiektywem do 200mm i Wszechświat stoi otworem. No kurcze, mało kto zaczynał od sprzętu za 5 kafli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możę Cie zainteresują te oferty na allegro:

1) Celestron

https://ssl.allegro.pl/item188887491_celest...00_eq_bcm_.html

 

2) Coś większego, trzeba by tylko dołożyć troszeczkę;)

https://ssl.allegro.pl/item187756943_telesk...ier_gratis.html

 

3) to samo, tylko że w gorącej ofercie...obecna cena 250zł:)

https://ssl.allegro.pl/item191428753_telesk...ta_sk13065.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iras z tym że jedna dosyć istotna sprawa:

 

pkt 3)

 

UWAGA !!!

 

SPRZEDAWANY TELESKOP JEST USZKODZONY - MA ZBITE ZWIERCIADŁA

 

POZOSTAŁE ELEMENTY SPRAWNE, SPRZEDAWANY W KOMPLECIE - JAK W OPISIE

 

 

Więc jedynie na części chyba :Boink:

 

POzdrawiam...

Edytowane przez M@lowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.