Skocz do zawartości

M82


philips

Rekomendowane odpowiedzi

Już lepiej nie dam rady...

 

13x35sek, tuningowane EQ5, newton 200/1000, ToUCam SC2 + UV/IR cut, K3CCDTools + fotochłop. Tym razem bez darka bo tylko psuł efekt zamiast poprawiać

 

M82.jpg

 

 

 

 

PS.

Zauważyłem pewną osobliwość. Mianowicie w zależności od jakości sieci energetycznej i szumów w 220V zmieniają się

te cholerne ukośne paski w obrazkach z kamerki M82_szumy_od_220V.jpg które pięknie wychodzą na darkach i jeszcze pogłębiają problem.

Zastanawiam się czy nie nabyć jakiejś dobrej listwy ze stabilizatorem prądu.... czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii ?

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te paski bardziej wyglądają na jakieś zakłócenia albo brak masy, raczej nie widzę tutaj związku z zasilaniem, no chyba że masz wyjątkowo długi kabel do kamerki to mogą wystąpić podobne efekty.

 

Jak robiłem kiedyś monitoring znajomemu miałem podobne problemy właśnie przez zastosowanie zbyt długiego kabla zasilającego ( zaznaczam że były to małe najprostsze kamerki i do zasilania wystarczał im prąd 100-150mA i stąd problemy z przesyłem na większe odległości), ale razem z takimi paskami w parze szedł sporo ciemniejszy obraz, skróciłem kabelek zasilający do 2m i wszystko znikło. I jeszcze jedno przy małych prądach zasilania rzędu 100-300mA nieźle potrafią narozrabiać kiepskie jakościowo wszelkie końcówki i złączki...

 

Sprawdził bym też wszystkie połączenia, konkretnie może to być brak masy na ekranie kabla, miewam taką sytuację z kabelkiem poprowadzonym z telewizora do komputera, z racji częstego przemieszczania tego drugiego, końcówka (chinch) pada i pojawiają mi się właśnie takie ciekawe paski na ekranie.

 

Na 90% jestem przekonany że to coś na kabelku, możesz pokombinować ze stabilizacją napięcia sieciowego ale wydaje mi się że lepiej pierw posprawdzać wszelkie kable.

 

Ps. jak długi masz kabel do kamerki ?? czy nie przedłużałeś go ostatnio ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. jak długi masz kabel do kamerki ?? czy nie przedłużałeś go ostatnio ??

 

Możesz mieć rację. Kabel nie jest długi - 2m - jednak :

1. Mój laptop ma 1 gniazdo USB więc stosuje rozgałęziacz USB

2. Kamerka ma zrobione przeze mnie gniazdo USB które polutowałem dość prowizorycznie i śliną przykleiłem do obudowy.

 

Więc tu mogą być źródła problemów. Jak tylko będe focił sprawdzę najpierw jak działa bez przejściówki i jak to nie pomoże to poprawie gniazdo w kamerce. Jak to nie pomoże to pokombinuje ze stabilizacją 220V. Kiedy uda mi się poprawić problem to dam znać jakimś artykułem...

Tak czy inaczej wielkie dzięki za sugestie.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Kamerka ma zrobione przeze mnie gniazdo USB które polutowałem dość prowizorycznie i śliną przykleiłem do obudowy.

Tak czy inaczej wielkie dzięki za sugestie.

 

Nie ma sprawy, jak będziesz poprawiał to gniazdo USB to staraj sie nie przegrzewać cyny... jak dobrze polutujesz to powinno być po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.