Skocz do zawartości

Relacja z Bieszczad


Rysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

 

Panie i Panowie, serdecznie dziękujemy za udział w zlocie. Cały klimat zlotu tworzyli wspaniali uczestnicy i to Wam można zawdzięczać tak fantastyczny zlot.

Serdecznie dziękuję prelengentom za fantastyczne prelekcje.

Duża dawka humoru uczestników spowodowała u mnie "śmiechowe" bule brzucha :)

Pobiliśmy przy okazji nasz rekord ilości uczestników. Na zlocie było 86 osób!

Na poniższym zdjęciu udało się ująć tylko 60-siąt parę osób.

Żal było wracać do domu gdyż Siergiej został jeszcze na jedną nockę.

 

Przy okazji coś znalazłem po naszych uczestnikach :banan:

Jeśli ktoś coś zostawił to proszę na PW.

grupowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Celestron Siergieja. Najlepiej go podziwiać od strony okularu, chociaż i nasze Newtony rodzimej produkcji spisywały się wyśmienicie. Pozdrawiam najmłodsze pokolenie astromaniaków, które dzielnie nam towarzyszyło do późnych godzin nocnych przy teleskopach :brawo:

Pani policjantka...no cóż. Chyba dałbym sobie wypisać max mandat i max ilość punktów bez słowa sprzeciwu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem pierwszy raz i naprawdę warto !!. niebo przeładne i w dzień (ten kolorek błękitu) i w nocy (nie trzeba było "wyostrzać " przesadnie wzroku ) :D . Wraz z Viadernym i Piotrkiem SQ9HQ mieliśmy jeszcze radio na pasma KF, no i ze zlotu było nas słychac nawet w Portugalii!. Było super, tylko kilka kilometrów więcej asfaltu by się przydało... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zlot był rewelacja pomimo tego, że musiałem wracać z piątku na sobotę. Ogromnie żałuje ze nie moglem zostać dłużej - może następnym razem sie uda. Czwartkowy wieczór przebiegał spokojnie pod znakiem "Country pod strzechą" :D .

Następnego dnia nieopodal schroniska odnaleźliśmy budkę telefoniczną a "miejscowi" jak zwykle robili zadymę :szczerbaty:.

Z niecierpliwością czekam na prawdziwe astro-foty.

Img_3532_1_l.jpg

Img_3576_1_l.jpg

Img_3558_1_l.jpg

Img_3644_1_l.jpg

Img_3639_1_l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no było extra kosmicznie wypaśnie miodowo spadziowo :lol::lol:

to był moj pierwszy zlot extra wykopany w kosmos jak Mario Bros :banan::banan:

Mnóstwo ludzi, mnóstwo sprzętu No extra poprostu extra

 

A najbardziej do gustu przypadła mi łazienka i ubikacja. Coś wspaniałego :szczerbaty::szczerbaty:

lazienka.jpgwc.jpg

A tu fotka z "Country pod strzechą" :D

grajki.jpg

i celestron

cel.jpg

 

PS. I nie sądze abym był podobny do Alana Shearer'a :szczerbaty::szczerbaty:

Edytowane przez BODI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wróciłem do domciu i cóż można powiedzieć - REWELACJA. Zlot był genialny: miło było spotkać starych i nowych zlotowiczów, po raz pierwszy miałem okazję popatrzeć przez PST (ach to nasze Słoneczko - było cudowne: protuberancje były miód malina) wielkie dzięki za możliwość polukania przez takie cudo :notworthy: - jeszcze raz wielkie dzięki :notworthy::D

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczeni, wykąpani w CIEPŁEJ wodzie idziemy powoli spać by odespać i odreagować wspaniałe Bieszczadzkie niebo. Dzięki wszystkim za to, że stworzyliście taka atmosferę, nawet podziękuje Panu który swoim włączaniem alarmu samochodowego (by ni okradły go chyba lisy czy wilki) popsuł mi połowę ekspozycji... ale czym to jest w porównaniu do tego pięknego nieba i atmosfery jaką storzyliśmy wspólnie na naszym stanowisku obserwacyjnym prawda (?) Czarku, Dawidzie, Michale, Przemasie, Aniu i Kasiu.

Wspaniale było spotkać się znowu ze starymi przyjaciółmi.

Nie mam już siły ale niech mówią obrazy...

 

Resize_of_IMG_9141_obrobka.jpg

Resize_of_IMG_9143_obrobka.jpg

Resize_of_IMG_9148_obrobka.jpg

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

 

PS

Dziękuję szczególnie Tym, którzy mięli ochotę wysłuchać mojego ględzenie podczas prelekcji. Mam nadzieję, że był to owocny czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie dać zbiorowe zdjęcia w wiekszej rozdzielczości?

Ja zrobiłem trzy. Wszystkie wyszły świetnie pod warunkiem, że kogoś interesuje ostry obraz trawy jakies 10 metrów przed uczestnikami. :)))

 

PS Moje podziękowania dałem tutaj, w zamknietym juz wątku pt. Bieszczady 2007

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;#entry233261

 

Pozdrawiam

Tiamat

 

PS Za oknem mam czyste niebo. Jaka porażka......

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel schroniska za moim pośrednictwem przeprasza wszystkich za brak ciepłej wody spowodowane awarią kanalizacji. Podczas wypompowywania wody z szamba znalazł 2 butelki po szamponie do mycia głowy :lol:

Jakim cudem to się tam znalazło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurteczka... ale mieliście niebo coś czuje! Ech... nie dałem rady w tym roku... :Beer:

Ale jak patrzę na Wasze pamiątkowe koszulki to trochę tak jakby Astronoce tam były z Wami! :szczerbaty:

Myśle, ze masz czego żałować....

Takiej drogi mlecznej nie widziałem chyba nigdy :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlot był bardzo udany obserwacyjnie i towarzysko. Dzięki Adamo za organizację. Pozdrawiam wszystkich serdecznie, w szczególności przyjaciół z którymi miałem okazję spędzić dwa dni na wycieczkach objazdowych po bieszczadzkich zakątkach i ekipę z Gdańska oraz Ciocię i Michała z Toronto. Z Krzyśkiem zaś ustawiamy imprezę we Wrocławiu, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie(i Panie),a jak tam seeing w czasie zlotu?Dalo rade wyciagac power na 2 srednice?Jak widze tego celestrona Siergieja,to mi nogi miekna... :unsure:

 

A mnie interesuje jaki mieliście podczas tych nocy zasięg. Czy ktoś go oceniał i jest w stanie podać wiarygodne dane dla bieszczadzkiego, ciemnego nieba.

 

I jeszcze jedna sprawa. Zapewne obserwowaliście przez różne instrumenty. Które z nich zrobiły na was największe wrażenie (a właściwie dawane przez nie obrazy)? Czy te największe, czy te najlepsze jakościowo? Napiszcie więcej o samych obserwacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie(i Panie),a jak tam seeing w czasie zlotu?Dalo rade wyciagac power na 2 srednice?Jak widze tego celestrona Siergieja,to mi nogi miekna... :unsure:

 

Tak dla jasności C14 nie był Sergieja ale obserwatorium pod Kijowem dla którego to Sergiej ten sprzęt przewoził. Dało się wyciągać dwie średnice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ten Zlot był jednym z najbardziej udanych :)

rewelacyjna pogoda, wspaniali ludzie,

dziękuję Wam wszystkim za niesamowite przeżycia i moc wrażeń :notworthy:

 

a to wspaniałe niebo zawdzięczamy aniołkom, które zawitały na Zlocie:

_MG_8090.jpg

 

znajomością nieba zadziwiały starych wyjadaczy:

_MG_8116.jpg

 

 

jeszcze tylko krótkie nagranie PEC'a do montażu:

_MG_8136.jpg

 

a może by jeszcze parę rurek powiesić?

_MG_8148.jpg

 

jaki ma zasięg?

_MG_8149.jpg

 

i można przystąpić do obserwacji...

 

_MG_8156a.jpg _MG_8158a.jpg _MG_8168a.jpg _MG_8171a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlot był wspaniały, chyba najlepszy jak dotąd. Dopisało i towarzystwo, i pogoda.

 

3.5 nocki obserwacyjnych.

Pierwsza noc z śr-czw zakończyła się już gdzieś koło północy razem z chmurami.

Druga nocka czw-pt była bardzo wilgotna. Do północy wszystko rosiło, a potem ścięło mrozem.

Trzecia noc już była wspaniała. Zasięg moim słabym wzrokiem był na pewno niemniej niż 6.9 mag

Czwarta noc z sob-niedz seeing był jak kamień. Saturn na 400x i prawie 500x w dużych Taurusach powalał na kolana, ale nie było okularu, żeby pojechać dalej. Nie widziałem go w betoniarce C14. Tej nocy zasięg mógł być nawet lepszy.

Mnóstwo obiektów zaliczonych. Śmiechu było, co nie miara.

Wspaniały zlot.

Jeszcze raz dzięki dla wszystkich.

 

PS. Czekam na imprezkę(i) wrocławską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.