Skocz do zawartości

Relacja z Bieszczad


Rysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie....jak widze te wszystkie zdjęcia Taurusów, przyrody i WAS drodzy ludziska to płakać mi się chce że nie mogłem tam pojechać :unsure: ...

 

ZA ROK NAPEWNO POJADE!!!

 

Kiedy można płacić za nocleg itp? :szczerbaty:

 

No nie moge... taka pogoda w Bieszczadach i mnie tam nie było. Ale tu, w Gliczarowie też było cudownie i zaliczyłem sporo emek i NGC'ów - nie próżnowałem w każdym razie.

 

Dlaczego nie zrobicie jeszcze takiego zlotu latem? Większość młodych obserwatorów ma wtedy spokój ze szkołą, tym bardziej doświadczonym też zdarza się że mają wolną chwilke... a do tego będzie cieplej B) . BIESZCZADY Deep Sky Party SUMMER 2007 :szczerbaty: . To by była zajawka :Boink::Beer::helo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zlot faktycznie wyjątkowo się udał, masa znajomych :), masa sprzętu i piekne niebo !

Tydzień powinien taki zlot trwać :)

Dzieki Adamo, Koleżankom i Kolegom z Lublińskiego PTMA za zorganizowanie zlotu.

 

.... samochodu nie rozpakowywuje ... bo Jodłów już nie długo... :)

zl01.jpg

zl02.jpg

zl03.jpg

zl04.jpg

zl05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej niż rok temu, jeśli chodzi o pogode to poprostu marzenie, bajecznie!

Masa znajomych, chciałbym z tego miejsca wszystkich pozdrowić :notworthy:

Wielkie dzięki wszystkim, za wszystko było świetnie! Potem zarzuce jakieś fotki.

 

Jedyne co moim zdaniem powinno się zmienić, to to z czym ja miałem problemy :szczerbaty: tj. osoby bez dojazdu moim zdaniem powinny mieć pierwszeństwo jeśli chodzi o Roztoki, a do Dubasiówki jednak kawałek drogi jest i zabierać się cały czas z kimś to jednak problemy są... ale może to ja powinienem wcześniej miejsce zarezerwować? :unsure:

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne obserwowaliście przez różne instrumenty. Które z nich zrobiły na was największe wrażenie (a właściwie dawane przez nie obrazy)? Czy te największe, czy te najlepsze jakościowo? Napiszcie więcej o samych obserwacjach.

Z jednej strony Saturn przez największe APO czyli TECa 140 Przemka a z drugiej strony niezapomniane mgławice przez 50tkę Tur... Tiamata :D , widok nad ranem pięknych obiektów Strzelaca czy Cirrus byl niezapomniany.

Dokładnie jak na zdjęciach Tiamata . :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

ja chyba jednak jestem najbardziej zadowolony z Was wszystkich !

 

po pierwsze: poznałem mnóstwo fantastycznych ludzi, że brzuch i policzki bolą od śmiechu i za to Wam bardzo dziekuje !

po drugie: PIERWSZY raz w życiu patrzyłem przez telskopy i to JAKIE ! dla mnie to wrażenia do kwadratu :) od razu extra widoki, że aż sie w głowie kreciło :))) od wszystkiego... :)

 

dzieki ogromne i pozdrawiam gorąco wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekujemy organizatoram i wszystkim uczestnikam za wszpaniale impreze .

Oddzielnie podziekiwanie dala Sumasa który oddal nam prawie polowe swego sprzetu , zeby zamocowac Betoniarke Celestrona , i niewiadomemu czlowieku ktory pozyczyl srubki o sr. 5mm :D

 

Bardzo ladna atmosfera na niebie i na ziemi tez , osobliwo w piwnice :Beer:

 

Najlepsza noc byla ta ostatnia , kiedy wszystcy wyjechali , zostali tylko ja , Michal Ksiezyc i ptaszki , nikt nie chodzil obok nas , nie wstrzasał ziemie i powietsze , nikt nie swiecil latarkami i t.p..... :D

 

Nastepny zlot bede planowac na caly tydzien - 3 dni komunikacji :Beer::Beer: , i jeszcze 3 dni obserwacji :D:D

 

Dojdziemy do siebie i pozniej cos zaczniemy wykladac , jest piekny Saturn , M51 , i inne DS .

 

Pozdrawiamy wszystkich .... Siergiej , Michal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś się wybrał pieszo z Dybasiówki w kierunku Roztok Górnych, mógł podziwiać przy leśniczówce takie oto osobniki.

 

post-462-1176716939_thumb.jpg

 

post-462-1176717083_thumb.jpg

 

Zadaję jednocześnie kłam informacjom, jakoby na fotografiach byli przedstawieni uczestnicy zlotu.

Jakiekolwiek podobieństwo do znanych lub nieznanych osób jest całkowicie przypadkowe. :szczerbaty:

 

 

nawet tak daleko od domu można znaleźć bratnie dusze i nie mówię tu o braci astroamatorów :ha: a tak poza tym to fajową imprezkę mieliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli wszystcy sa gotowi , to macie zlozony na skore reke .

 

Saturn z Biesczad .

M-K 230 . Philips 840 .

500 kl z 1600 .

 

Siergiej,

 

głęboki szacunek dla Ciebie.

Chylę nisko głowę przed genialnym astrofotografem.

:notworthy::notworthy::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.