Skocz do zawartości

Relacja z Bieszczad


Rysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Siergiej,

 

głęboki szacunek dla Ciebie.

Chylę nisko głowę przed genialnym astrofotografem.

:notworthy::notworthy::notworthy:

To nie ja , to Michal .... :D zapomnilem o tym napisac , ale mozna to zaliczyc jak wspolna robote ...

Do genialnych nam jeszcze daleko .

Ale dziekujemy za wysoke ocene naszych skromnych zdjec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał i Siergiej focili też przez Maksutowa, nie tylko przez "betoniarkę" :D Do tego mieli inne sprzęty, jak np. apo własnej roboty z tripletem 105/650, oraz wyciągiem 2" Baadera, który sprzedaje się pod marką TMB. Testowaliśmy tą "rurkę" z Adamo i trzeba powiedzieć, że jej możliwości są spore :notworthy: Saturn przy powerze 240x był pięknie, wyraźnie widoczny. Na większe powiększenia brakło okularów, ale dałoby się więcej z tego sprzętu wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlot był bardzo udany obserwacyjnie i towarzysko. Dzięki Adamo za organizację. Pozdrawiam wszystkich serdecznie, w szczególności przyjaciół z którymi miałem okazję spędzić dwa dni na wycieczkach objazdowych po bieszczadzkich zakątkach i ekipę z Gdańska oraz Ciocię i Michała z Toronto. Z Krzyśkiem zaś ustawiamy imprezę we Wrocławiu, czyż nie?

coz wiecej moge dodac.... bylo genialnie!!!! Oskar, Tomek i reszta Wroclawia - ustawiamy imprezke pobieszczdzka jak najszybciej. :Beer:

 

ZAYZIK I KRZSZTOFZ: specjalne podziekowania za wspolne obserwacje i nie tylko.

 

Pozdrawiam - Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako dziki uczestnik zlotu :szczerbaty: tez z tego miejsca chciał bym podziekowac organizatorom.

Byłem wprawdzie tylko ostatnia noc własciwie prawie nie zauwarzony z powodu niesamowitych ciemnosci.

 

mam podobne wrazenia jak inni takiego nieba właściwie nie widziałem "Masakra"

Pierszą częsc nocy spedzilem przy swoim 10 calowcu ale drugą , korzystajkac z okazi bezpańsko stojacej 50- siątki oczywiscie wykorzystujac ją.

Na poczatku z problemami udało mi sie cokolwiek trafiac ale z czasem było coraz lepiej B)

A widoki były po prostu powalajace

Najwiecej czasu poswieciłem a własciwie poswiecilismy Pannie z pewnym kolegą którego godniosci nie pamietam , moze sie tutaj przypomni :szczerbaty:

 

 

Na koniec nocy powrócił Tiamat i celował w troche mniej znane ogiekty, 50- dziesjatka zakonczyła słuzbe nocną na strzelcu.

Gdy zaczeło lekko pojaśniac na wschodzie zakończylismy obserwacje.

Tak wiec dodatkowo chciał bym podziekowac Tiamatowi za pozostawienie swojegio sprzetu na wiekszośc nocy , miałwem chyba najlepsze połaczenie tamtej nocy super niebo i super teleskop.

 

Na drugi dzień wykorzystujac pobyt w bieszczadach ruszyłem na Tarnice

 

Podsumowujac weekend krótki , bardzo owocny, problem był w poniedziałek ale to tylko szczegół

Strasznie załóje że nie byłem na całym zlocie ale przynajmniej mialem konkretna namiastke

 

PS Regulus wielkie dzieki za zorganizowanie mi i moim towazyszom noclegu :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz kilka moich fotek z najwspanialszego zlotu jaki kiedykolwiek odbył się w Rzeczpospolitej.

 

Część pierwsza

 

Perturbacje przy zdjęciu grupowym :lol:

 

1. Niepohamowany wybuch radości Tiamata. :ha: ( cztery statywy przewrócone :D )

CRW_4838_01.jpg

 

2. I jego Córy

CRW_4840_01.jpg

 

3. Powrót Tiamata z córą

CRW_4841_01.jpg

 

4.Tiamat znów nie wytrzymał ( zbyt długie naświetlanie Światłem Zodiakalnym robi takie rzeczy ale o tym w innej fotce )

CRW_4842_01.jpg

 

5.Grupa razem z ... wiecie :ha:

CRW_4843_01.jpg

 

6.Kilku wymiękło

CRW_4844_01.jpg

 

7. Grupa widoczna z boku ( bez Tiamata- znowu uciekł)

CRW_4845_01.jpg

 

8.Grupa poszukiwawcza wróciła

CRW_4846_01.jpg

 

9.Zguba znaleziona ,wszyscy rozchodzimy się do domów.

CRW_4849_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek!

:buahaha::ha:

Ale sie uśmiałem. To tyle narozrabiałem przy tym zdjęciu? :)

Najlepsze jest to, że ani jedno mi nie wyszło, bo na wszystkich klatkach ostrość jest ustawiona przez autofocus na trawę! :)

Oglądam dziś rano Twoje zdjęcia. Obok mnie siedzi córka. Zobaczyła ze mną pierwsze zdjęcie jak ja biegnę i mówi: Ja chcem takie zdjencie żebym jam biegła...

Klikam na następne i co? Mówisz masz.:)

 

Pozdrawiam

Tiamat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli wszystcy sa gotowi , to macie zlozony na skore reke .

 

Saturn z Biesczad .

M-K 230 . Philips 840 .

500 kl z 1600 .

 

 

 

Siergiej!!!!!!!!!! Rany Boskie... zlituj się...

 

:Beer:

 

szkoda że mnie tam nie było...

 

do zobaczenia za rok

 

 

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siergiej!!!!!!!!!! Rany Boskie... zlituj się...

 

:Beer:

 

szkoda że mnie tam nie było...

 

do zobaczenia za rok

 

 

 

Ori

Ori , Czekalem na ciebe .

Mialis my szanse zrobic najlepsze zdjecie Oriona w historii polskiej fotografii :D

 

Teraz znowu bedemy czekac caly rok ... a moze przyjade do Jodlowa , tylko Oriona juz nie bede :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori , Czekalem na ciebe .

Mialis my szanse zrobic najlepsze zdjecie Oriona w historii polskiej fotografii :D

 

Teraz znowu bedemy czekac caly rok ... a moze przyjade do Jodlowa , tylko Oriona juz nie bede :Cry:

 

 

 

:Beer: już sie nie mogę doczekać...

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a moze przyjade do Jodlowa , tylko Oriona juz nie bede :Cry:

 

Siergiej mylisz się

w Jodłowie ok. 2 nad ranem Orion jest już na niebie

a okrzyki zachwytu wywołuje zawsze M42 płonąca w lesie na szczycie wzgórza

gdzieś były zdęcia ale nie mogę znależć

 

mam tylko to http://galeria.astro-forum.org/details.php?image_id=323

 

Jak Ori przyjedzie :notworthy:

to będziesz miał komplet

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.