Skocz do zawartości

Relacja z Bieszczad


Rysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Ori , Czekalem na ciebe .

Mialis my szanse zrobic najlepsze zdjecie Oriona w historii polskiej fotografii :D

 

Teraz znowu bedemy czekac caly rok ... a moze przyjade do Jodlowa , tylko Oriona juz nie bede :Cry:

 

Siergiej, widok Oriona w Jodłowie robi niezapomniane wrażenie. Wschodzi nad górami stopniowo ukazując poszczególne gwiazdy. Zakładam, że Ori będzie w Jodłowie, więc najlepsze zdjęcie Oriona możesz "pstryknąć" już we wrześniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolejny zlot w Bieszczadach już za nami.

Po krótkiej refleksji czas na małe streszczenie zlotu w postaci fotografii.

 

Zlot jak zwykle zaczyna się od gorących powitań

 

003.jpg

 

następnie zaczyna się rozkładanie sprzętu

 

001.jpg

 

a po 15 min składanie....

 

002.jpg

 

były wycieczki na prerię...

 

004.jpg

 

łażenie między gałęziami...

 

005.jpg

 

wspinaczka resztkami sił...

 

006.jpg

 

byli tacy co triumfowali... :helo:

 

007.jpg

 

a nawet tacy co się modlili do aparatu...

 

008.jpg

 

Oskar wyskoczył na ranczo...

 

009.jpg

 

to nie jest fotomontaż :lol:

ta reszta jest taka mała...

 

010.jpg

 

tańczyły panny na rurze...

 

011.jpg

 

zawiązały się przyjaźnie...

 

012.jpg

 

a nawet był gość z telewizji...

tylko nie chciał powiedzieć z jakiej

 

013.jpg

 

wpadli na chwilkę panowie w ciemnych okularach...

 

014.jpg

 

były także świetne prelekcje, tylko..

 

015.jpg

 

Paweł się zastanawiał, dlaczego Jowsz ociera sie o Łysego i co mają ze sobą wspólnego...

 

016.jpg

 

były chwile zadumy..

 

017.jpg

 

ostatnie rozkładanie sprzetu...

 

018.jpg

 

........

 

 

end.jpg

 

 

 

I znów jesteśmy w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja tym razem na placu boju wraz z armatami ,przy początku obserwacji ( później zostałbym zlinczowany :D )

 

IMG_4695.jpg ..... IMG_4697.jpg .......... IMG_4698.jpg

 

...... IMG_4685.JPG ....... IMG_4687.jpg ......... IMG_4688.jpg ......

 

IMG_4700.jpg ..... IMG_4702.JPG ........... IMG_4701.JPG

 

Pozostałe fotki w galerii na stronie

Astrozlot Bieszczady 2007

 

ps.

Tego gościa z telewizji ktoś widział na antenie tv wyTRWAM. :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, ale Wam zazdroszczę..."wszystko przez aktualną maturkę"...będę na pewno za rok i spróbuję Jodłów.

 

 

PS:

Przeglądam wszystkie zdjęcia i jakoś nie mogę znalexć tej pięknej białej Synci8",

widuje same rury "teleskopów achroaparatycznych". :szczerbaty:

 

 

Pozdrawiam

Brodi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, ale Wam zazdroszczę..."wszystko przez aktualną maturkę"...będę na pewno za rok i spróbuję Jodłów.

PS:

Przeglądam wszystkie zdjęcia i jakoś nie mogę znalexć tej pięknej białej Synci8",

widuje same rury "teleskopów achroaparatycznych". :szczerbaty:

Pozdrawiam

Brodi

Chyba leżał gdzieś jakiś egzemlarz ale głowy nie dam. :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem jak było cudownie bo mi sie zawsze komp zacinał(zabaczymy czy teraz sie uda)

 

PISZE:

BYŁO CUDOWNIE :szczerbaty:

Widoki były cudowne:

 

 

Nie pisałem jak było cudownie bo mi sie zawsze komp zacinał(zabaczymy czy teraz sie uda)

 

PISZE:

BYŁO CUDOWNIE :szczerbaty:

teraz napisze tylko to a zaraz spróbuje dodac fotki bo 2 rzeczy do zrobienia dla mojego kompa to troche za duzo :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, ale Wam zazdroszczę..."wszystko przez aktualną maturkę"...będę na pewno za rok i spróbuję Jodłów.

PS:

Przeglądam wszystkie zdjęcia i jakoś nie mogę znalexć tej pięknej białej Synci8",

widuje same rury "teleskopów achroaparatycznych". :szczerbaty:

Pozdrawiam

Brodi

 

Widać wielką zmianę. Na ostatnich zlotach - las Synt. Teraz wszystko mocno poszło "do góry". Królowały kompletne stanowiska astrofotograficzne, do wizuala było mniej. Synta, o ile pamiętam, chyba tylko 1 szt. Widać wielki renesans refraktorów, głównie APO, choć były też achromaty, włącznie ze 150-tkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy uczestnicy zlotu wiedzą że 60-tka była ale nie kompletna . Sądziłem że 4 elementów zapomniałem zapakować ale powrocie do domu stwierdziłem że tego nie ma !!!!

 

Moje obserwatorium było przez jakiś czas "szatnią " dla robotników montujących dach na budynku . Fachowcy jak wiecie robią dachy w Irlandii więc u mnie robili ci co nie mieli na bilet i zostali . Te szmule wynieśli to na złom !! Pewnie dostali za to równowartość 4 piw . Szok !! . Dobrze że teleskop miałem w domu .

 

Może takie cztery profile kupię w hurtowni aluminium albo zadzwonię do producenta teleskopu , pewnie ma takie elementy na magazynie :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Te szmule wynieśli to na złom !! Pewnie dostali za to równowartość 4 piw . Szok !! . Dobrze że teleskop miałem w domu .

 

Jakie to typowe :angry:

ręce opadają :icon_twisted:

 

.... zadzwonię do producenta teleskopu , pewnie ma takie elementy na magazynie :blink:

 

tu akurat nie byłbym otymistą :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obserwatorium było przez jakiś czas "szatnią " dla robotników montujących dach na budynku . Fachowcy jak wiecie robią dachy w Irlandii więc u mnie robili ci co nie mieli na bilet i zostali . Te szmule wynieśli to na złom !! Pewnie dostali za to równowartość 4 piw . Szok !! . Dobrze że teleskop miałem w domu .

 

 

No to się już w pale nie mieści! Ja bym im jaja pourywał !! A jak mieli jakiegoś szefa to odpowiednio to z nim załatwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Syntę 8" wiem, że ktoś miał też 10". Za to na zlocie w Czernkowie było ich od groma i trochu

 

HA...zysix dobrze mówisz :D.

 

Też mam zamiar kupić Synte8, aż miło popatrzeć na coś takiego... :helo:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=233299

 

Pozdrawiam

Brodi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.