Skocz do zawartości

Relacja z Bieszczad


Rysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Wielki podziekowanie dla Tomka , ktorzy chronil nasze stoisko przez cale noce od Misiow i Sloniow :D .

Dzieki niemu wszystkie ekspozycje nie poszli do kosza tylko do stakowania .

 

Nawet w bialy dzien jego zainteresowaniu nie bylo granic .

 

Tak trzymac Tomek , twoje rodzicy i siostra , maje byc z ciebie dumni .

post-1549-1177093292_thumb.jpg

Edytowane przez Siergiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie udało mi sie wrzucic fotki do netu:

http://astrofotografia.bloog.pl/gal,257053...le,Zloty-astro,.

Czytajcie opisy (po koleji) układaja sie w historyjke :D

 

Ja tam widzę swoje foty... ale ja ich tam nie wkładałem... (???) <_<

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mloda Sumaska , fajna dziewczyna ....

 

Siergiej, młodzież na zlocie wykazywała duże zainteresowanie astronomią :banan: Nie tylko wycieczki w dzień się liczyły, ale również nocne obserwacje. Zainteresowanie sprzętem, nowy Celestron (refraktorek) Tomka, przez który miałem przyjemność zobaczyć Słońce to optymistyczne akcenty zlotu i przyszłość astronomii amatorskiej ( a może nie tylko amatorskiej). Córka Sumasa i Adamo również interesowały się tym co obserwują "starzy wyjadacze" :D To dobrze wróży na przyszłość. Astronomia to piękne hobby, oby więcej takich zlotów i zainteresowania ze strony młodych ludzi. Podchodząc do tematu filozoficznie kiedyś musimy opuścić Ziemię i szukać nowych miejsc do życia we Wszechświecie, więc cała nadzieja w najmłodszych pokoleniach :D To budujące, że na zlotach pojawiają się najmłodsi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie udało mi sie wrzucic fotki do netu:

http://astrofotografia.bloog.pl/gal,257053...le,Zloty-astro,.

Czytajcie opisy (po koleji) układaja sie w historyjke :D

Taka dobra rada. :Salut:

 

Jak publikujesz cudze zdjęcia poproś autora o zgodę.

Inaczej trakowany jesteś jak ... domyśl się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upsssss. :unsure: Sorrki Maksym. Fotki juz usunięte:) zaraz dodamjeszcze kilka SWOJEGO autorstwa :szczerbaty:

 

pozdraiam

tomasz

P.S. Obiecuje ze wiecej sie to nie powtórzy.

 

Możesz je zostawić - tylko wypada napisać czyje są i zapytać następnym razem

 

 

Ale się cieszę że pogoda Wam wypaliła !!!

 

I co, ktoś jeszcze twierdzi że 2m teleskop to za duża średnica jak na tamte warunki ? :blink:

 

Oczywiście, że to strata kasy - myśmy mieli fart z pogodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz je zostawić - tylko wypada napisać czyje są i zapytać następnym razem

Oczywiście, że to strata kasy - myśmy mieli fart z pogodą.

 

Ech, szkoda gadać. Widzę że jeszcze parę postów i na noże pójdzie...

 

Tam jak jest pogoda to ZAWSZE jest taka jaką mieliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pójdzie "na noże" przecież to koledzy , nie widzicie że się droczą i żartują ? :Beer:

 

Całę szczęście, ktoś to widzi...

 

A co do tej pogody... to każdy wie, że jak pogoda tam jest to jest drut tylko szkoda, że w tych Bieszczadach kochanych tych drutów mało albo bardzo kręte. Były lata, że prowadziłem w Bieszczadach po kilkanaście obozów w roku i czasami Słońca i innych gwiazd miesiąc nie widywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto ma pewne rozeznanie w warunkach klimatycznych, w których położona jest Polska wie, że w naszym rejonie średnie zachmurzenie jest stosunkowo duże, a Bieszczady niestety od tego nie odbiegają. W tym roku mniej więcej od miesiąca mamy sprzyjającą pogodę. Nie dość, że przeważa małe zachmurzenie, to i jest niezła, a nawet bardzo dobra przejrzystość. I mam nadzieję, że tak będzie dalej tej wiosny. W Polsce południowo-wschodniej dobra, obserwacyjna pogoda utrzymuje się od zeszłego lata, za wyjątkiem dwóch miesięcy tegorocznej zimy (ale za to była ciepła).

 

A wracając do przejrzystości powietrza. Wczoraj wieczorem na godzinę przed zachodem Słońca bez kłopotu, gołym okiem widziałem Wenus, patrząc z mieszkania przez okno! Trzy godziny po zachodzie Słońca, przy świecącym Księżycu zasięg wynosił około 5 mag. I taj jest właśnie w tym roku w kwietniu. Ale przypomnę, że rok temu na wiosnę mieliśmy "spływ" zadymionego i zapylonego powietrza ze wschodu i przez ponad miesiąc przejrzystość była bardzo marna. Już myślałem, że coś niedobrego porobiło się z pogodą w moim rejonie. Na szczęście ten rok przywrócił mi wiarę w błękitne niebo ;)

 

Dodam, że mieszkam w Jarosławiu, ale pracuję w Przemyślu, a to tuż "obok" Bieszczadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, jakbym nie napisał o nożach to nikt by dalej rozmowy nie pociągnął, a tak to jest zamierzony cd.

 

Każdy kto ma pewne rozeznanie w warunkach klimatycznych, w których położona jest Polska wie, że w naszym rejonie średnie zachmurzenie jest stosunkowo duże, a Bieszczady niestety od tego nie odbiegają. ...

 

To prawda Robercie co piszesz.

Dlatego nikt tu nie mówi o 5m tylko o 2m co jest górną granicą opłacalności w sensie ilość-nocy/trudności w pozyskiwaniu środków. Nie mówię o seeingu bo nikt poważny na robienie gęstych pól się nie nastawia.

 

Wiem coś o pogodzie: od połowy 6tej klasy szkoły podstawowej do końca 4 klasy liceum nie przegapiłem ani jednej nocy pogodnej - chyba że byłem chory. Na studiach niestety trzeba było się z tym pożegnać. Potem się to na szczęście poprawiło i tak jest do teraz.

 

Jak kiedyś pisałem, moce przerobowe ledwo wystarczyłyby na opracowanie danych tak jak Pan Bóg przykazał choćby tylko 60 całych nocy w roku było. Takich jak te które były na zlocie. Do tego dochodzą liczne rozkawałkowane noce.

 

Zbyt wiele aspektów mi się nasuwa by je opisać, więc dochodzę do wniosku że to rozmowa nie na forum, ale raczej przy :Beer:

 

Zresztą niech nikt się nie martwi, i tak w przewidywalnej przyszłości nic tam nie powstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że tak krótko. Urobek z tych paru dni jest niezły. Mam fajnego Iryska smażonego parę godzin - pięknie widoczne "ciemne materie" już na 1 klatce.

 

Ech... pozazdroscic!

A ta CIEMNA MATERIA - chyba wymagala supersensybilizacji matrycy i to nie formaldehydem lecz etanolem! :Beer:

 

Hm... caly czas mi fotografia srebrowa telepie sie po zakamarkach mozgowia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym się dowiedzieć kto na zlocie był właścicielem czarnego montażu na słupie (oprócz mnie). Stał on blisko schroniska, przy przejsciu w kierunku schodów. Mam podobny i zależy mi na kilku informacjach. Załączam fotkę fragmentu tego montażu

IMG_3598.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.