Skocz do zawartości

Jowisz 2007


Lysy

Rekomendowane odpowiedzi

Z dzisiaj... troche za późno go upolowałem bo dopiero o 2:30... jakieś 2H się spóźniłem :Boink: .... ale jest. Niestety aberacja ( chyba od barlowa- bo nie od newtona ?) wali po oczach...cóż...

 

Jowisz.jpg

 

Jowisz_ksiezyce.jpg

 

( to drugie to oczywiście "cyklista", "rowerzysta", czyli kto lub co ? )

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję samozaparcia "robienia" Jowisza w tym roku.

 

Jak sobie przypomnę fotki sprzed kilku lat to tylko się upewniam w przekonaniu, że jego czas minął i zacznie się ponownie dopiero za kolejne kilka latek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aberacja ( chyba od barlowa- bo nie od newtona ?) wali po oczach...cóż...

 

W Registaksie jest opcja RGB Shift - krótka zabawa i masz aberę zminimalizowaną.

A kolorki to oczywiście od atmosfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nad Krakowem 23.00 - 01.00 był wyjątkowo ladny jak na tak niskie polozenie (17*) - zero pływania !!! choc abberacja od atmosfery była calkiem niezle widoczna, nawet zacząlem sie martwic o kondycje LV. Wyraznie widzialem zawirowania zwlaszcza na górnych pasach, po 01.00 seening sie pogorszył tak ze niedoczekalem WCP. Mysle ze trzeba po prostu trafic na dobre warunki.

Powiekszenie okolo 130x i 160 x - choc to pierwsze bylo bardziej trafione.

Pozdr. Artur

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też spoglądałem dzisiejszej nocy na Jupka. Mam farta że mieszkam na południu Polski, ciut większa wysokość niż dla Polski centralnej B) .

Powiem tyle: Ładnie widoczne pociemnienie na południowym biegunie a także pare pasów - ledwo, ledwo ale widoczne :banan: !

 

O księżycach już nie wspomne :szczerbaty:

Edytowane przez Grodlife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sam też poprawiłem, jeszcze raz złożyłem i zrobiłem "color Shift " ( dzięki za rade ! wczesniej nie mialem takiego problemu ). Przy ponownej, lepszej obróbce w magiczny sposób pojawiła się Io ( nic nie podnosiłem w levelsach czy innych sztuczek nie stosowałem ). Zauwazyłem także, że stsosując filtr Baader IR/UV Cut mam bardziej naturalne kolory ( czytaj zbliżone do tych z Hubble'a )... co już zauważyłem przy foceniu saturna.... marzy mi sie barlow x3....

 

Jowisz_2.jpg

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wczoraj miałem niezły seeing , wyszło mi coś takiego i myślę że tego roku nie będzie już lepiej

http://www.astronoce.pl/galeria/20070609_1...8_558645684.jpg

Pozdrawiam

Dominik

Bardzo ładne kolorki, (i szczegóły też). Poniżej mój dzisiejszy Jowisz z pojawiającą się plamą. Ale obraz było widać jak faluje jak nad drogą, stąd efekt. (Dobry jak na warunki :szczerbaty: )

 

Pozdrawiam!

Jupiter20070609_0027.jpg

Jupiter20070609_0059.jpg

Edytowane przez OBERON RD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oberon,ale czy "R" oznacza RC,czy to jest Schmidt????

Ładnie mówią (Meade), że to modyfikowany RC (RCX też jest modyfikowany). Modyfikacja polega na tym, że główne lustro jest sferyczne, wtórne hiperbolą i do tego dorabiana jest frontowa "szyba" o kształcie poprawiającym obraz. W typowym RC nie ma szyby, a zamiast sfery na głównym zwierciadle jest jeżeli dobrze pamiętam parabola. W instrukcji nic nie ma na ten temat, tylko w reklamówkach Meade. Wolałem R od RCX, bo tam otwarta tuba, a nie da się tak łatwo wyczyścić jak Newtona (szczelina centymetrowa wokół płyty korektora), a u mnie na wsi sporo się kurzy od pól.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy Jowisz zrobiony 08.06.2007. z platformy paralaktycznej wg. projektu Leszka Jędrzejewskiego.

Philips PCVC750K, Synta Sky-Watcher 200/1200 (projekcja okularowa). Robiony z okna przy bardzo niekorzystmych warunkach. Naprzeciwko mam wielkie blokowisko. Jak się nagrzeje w dzień to nocą oddaje cieplo, a właśnie nad tym blokiem był Jowisz, więc tarcza dosłownie pływała.

 

jowiszskl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.