Skocz do zawartości

montaz paralaktyczny do newtona 200/1200


Allshaq

Rekomendowane odpowiedzi

1. Celuj w wersje SkyScan bo i tak jakoś musisz podłączyć się do kompa, a mając pilota SkyScan masz od razu i kabel do podłączenia do kompa i z tego co widziałem na sieci to nie ma problemu ze sterowaniem poprzez kompa.

Dodatkowo będzie jak znalazł do wizuala, gdzie go-to bardzo się przydaje.

2. Nośność HEQ5 to ok 17kg (na sieci są rozbierzne informacje od 15 do 18kg), więc sam sobie odpowiedz na pytanie czy tuba 200/1200 tam może wisieć. Pytanie tylko czy tuba będzie wystarczająco sztywna do powieszenia jej na paralaktyku.

3. Do guidingu z tym montem to ja bym nie szalał z ogniskową większą niż 800mm, a nawet sugerowałbym ogniskowe do 500mm. Lepiej krótsza ogniskowa i lepsze foty niż odwrotnie.

4. Ogniskowa guidera ma znaczenie, ale pytanie jaką ogniskową będziesz focił bo to jest ważne.

Dla przykładu ja robie zdjęcia na ogniskowej 310mm a guider ma średnice 50mm i ogniskową 200mm. Tanio lekko i skutecznie, a ostatnio (końcem sierpnia :( ) miałem tracking na poziomie +/- 2.5", ale po sesji zorientowałem się że jedną rzecz źle ustawiłem więc może da się i lepiej ;)

Na 25 klatek po 300 sekund nie miałem ani jednej zepsutej klatki :szczerbaty:

5. Czy kupować 350D czy 450D? Nie mam pojęcia ;)

 

Pamiętaj: Guiding nie działa na zasadzie "plug and play", trzeba się tego nauczyć, przerobić wszystkie problemy i dopiero potem robi się łatwiej.

Pamiętaj że zestaw do astrofoto MUSI BYĆ SZTYWNY! Kompromisy nie są akceptowalne! Wszystko na lini astrograf - guider musi mieć dużą sztywność i to ma ogromne znaczenie, bo jej brak powoduje koszmarne błędy!

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wlasnie w ta wersje mierze :) goto pewnie bedzie bardzo przydatne.

 

2. sztywna kto wie, z tego co zaobserwowalem to to wcale nie jest taka delikatna konstrukcja. pewnie trzeba bedzie wykonac test w praktyce czy to sie razem nada. a moze ktos juz probowal powiesic tube od Oriona 200/1200 na heq5 ?

 

3. o ile dobrze rozumiem to zeby guidowac musze kupic maly refraktorek i do niego podlaczyc modowana kamerke tak ? moze ktos walnac linkiem do takiej tuby ? bo patrzac po sklepach w internecie to sa w wiekszosci ogniskowe >500 a nawet >800

 

4. dlaczego ogniskowa guidera ma znaczenie ? co do fotografowania, to nie mam pojecia. pytasz sie o obiektyw do aparatu tak ? jesli tak to zupelnie sie na tym nie znam i sie nie orientuje co i jak.

 

zastanawiam sie czy ew. guidera nie dokupic z czasem, bo to zawsze wydatek paru zl wiecej.

 

5. ja tez nie mam pojecia jaki aparat brac 350 sa w bardzo okazyjnych cenach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tuby na guider to zobacz na http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...rge.php?id=1437.

Powinno wystarczyć.

Ogniskowa guidera nie może być za mała w stosunku do ogniskowej teleskopu na którym będziesz robił zdjęcia.

Ogólnie to jest trochę do pisania a ja dziś już po prostu nie mam siły... Sorki... :(

Tak na prawde to dużo jest napisane już na forum i musisz sobie poszukać i poczytać.

Co do tego Twojego newtona Oriona to jeśli to jest teleskop z dobsona to możesz być pewny że nie nadaje się do paralaktyka. Problemy ze sztywnością tuby.

Bez przeróbek ani rusz, ale o tym też już było na forum.

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszce kilka pytan :

 

1. czym kierowac sie w wyborze obiektywu do aparatu ? jaki wybrac ?

 

2. jak kamerka bedzie podlaczona do tego refraktorka ? w ognisku ? czy w projekcji okularowej ?

 

3. jezeli jednak ktos znajdzie czas i checi wytlumaczenia proporcji ogniskowej guidera do teleskopu... ;)

 

btw ten teleskop to aparat z obiektywem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.