Skocz do zawartości

350D


zysix

Rekomendowane odpowiedzi

Po wrażeniach po zlocie w Bieszczadach stwierdziłem, że musze sobie wymienić moją cyfróweczke na coś lepszego. Wybór padł na 350D i granica około 2000zł. Teraz pojawia się moje pytanie.

 

Ile za używanego 350D a ile nowy? Ceny na allegro różne są. Obiektyw narazie KIT'owy... no i karte SD mam. Chciałbym też wężyka kupić. Zależy mi żeby sprzęt był ledwo używany lub nowy.

 

Jakie macie sugestie? Prosze o wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektyw narazie KIT'owy... no i karte SD mam. Chciałbym też wężyka kupić.

A gdzie tę kartę wsadzisz? :ha:

 

Co do wężyka to można samemu zrobić ,kiedyś na forum był schemat.

Cena części : około 15 zł.

 

Zerknij też na forum http://canon-board.info/ może tam będą używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast allegro, poszukaj może jeszcze wśród sklepów internetowych

np tu: http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/10810

2160 za nowego kita, wydaje się lepszą ceną niż 1700 za używane body

nowe to nowe, gwarancja, a i ryzyko mniejsze niż zakup używanego na allegro

 

trwałość migawki w 350D to ok. 50 tys. zdjęć, a 2 letni EOS może mieć od paru do paru-dziesięciu tysięcy wykonanych fotek, a niema jak sprawdzić ile wypstrykał właściciel,

a schemat wężyka znajdziesz tu: http://www.skyscope.pl/celestia/index.php/...5%BCyk_spustowy

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też o to mi chodziło, że nowe to nowe. Co znaczy trwałość migawki 50tyś zdjęć? Robiłem zdjęcia "odniechcenia" moim A510 i zrobiłem z nim przez rok około 3,5-5tyś. Teraz chciałem robić sporo więcej jak to się ma do tego co napisałeś?

 

Ps. Nie mam pojęcia gdzie wsadze kartę SD, jakie karty pamięci obsługuje w takim razie 350D?

 

We wrocku jestem codziennie prawie. A ta oferta? Oczywiście odbiore osobiście.

http://allegro.pl/item184064452_canon_eos_...9_od_reki_.html

 

Na zlocie macałem 300D rok temu, teraz widziałem i 300D i 350D, czytałem i ogólnie wole 350D, nowszy mniejszy (to zaleta jak dla mnie, niektórzy wolą 300D pod tym względem :P)

 

 

pozdrawiam

 

 

 

ps. taki sprzęt to jest to :szczerbaty:

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Ps. Nie mam pojęcia gdzie wsadze kartę SD, jakie karty pamięci obsługuje w takim razie 350D?

[...]

350D obsługuje karty CF

 

[...]

We wrocku jestem codziennie prawie. A ta oferta? Oczywiście odbiore osobiście.

http://allegro.pl/item184064452_canon_eos_...9_od_reki_.html

[...]

 

Uważaj na tego typu oferty. Dlaczego? Bo jest to sprzęt sprowadzany z zagranicy i nie posiada gwarancji Canon Polska (która wynosi o zgrozo tylko 12 miesięcy !!!). Jeśli (odpukać w niemalowane) będziesz miał usterkę, to po pierwsze sprzedawca może Ci nie uznać gwarancji, może się wypiąć i powiedzieć, żebyś dostarczył aparat na własny koszt np. do serwisu Canon Austria, Francja czy Wielka Brytania, a jeżeli przyjmie Ci aparat do naprawy, to serwis może trwać Bóg wie ile. Niestety, komfort psychiczny również kosztuje. Teraz zaoszczędzisz dwie stówy, a później będziesz rzucał gromami na lewo i prawo, jeśli będą problemy z serwisem.

Kiedy ja zdecydowałem o zakupie 350D, to byłem bliski kupienia aparatu na takich zasadach. Zrezygnowałem, gdy na zadane pytanie o fakturę otrzymałem odpowiedź, że sprzedawca (sklep !!!) może spisać co najwyżej umowę sprzedaży komisowej. Czyli maksimum kombinejszyn.

 

[...]

Na zlocie macałem 300D rok temu, teraz widziałem i 300D i 350D, czytałem i ogólnie wole 350D, nowszy mniejszy (to zaleta jak dla mnie, niektórzy wolą 300D pod tym względem :P)

[...]

Też przerabiałem ten dylemat - wybrałem droższą 350-tkę.

Przynajmniej dla mnie jest bardziej funkcjonalna niż 300D.

Małe wymiary 350D to kwestia gustu - nie wpływją one na jakość zdjęć. Pamiętaj, że przy astrofoto małe wymiary są zaletą, a nie wadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przejde się po media, elektroworldzie i saturnie we Wrocku. Jak będzie coś w podobnych cenach to kupie jeśli nie to skorzystam ze sklepu internetowego np. z linka którego dał sumas. Faktycznie nie ma sensu kupować na "lewo". Aparat znajdzie wiele zastosowań np. ładne, klimatyczne zdjęcia do firmy mojego brata (druk na drewnie) , zdjęcia na codzień no i astrofoto. :notworthy:

 

Astrofoto to najpierw księżyc i niebo w szerokim kadrze, w przyszłości do tuby może przyjedzie lepszy montaż a wtedy będzie można pokusić się na coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przejde się po media, elektroworldzie i saturnie we Wrocku. Jak będzie coś w podobnych cenach to kupie jeśli nie to skorzystam ze sklepu internetowego np. z linka którego dał sumas. Faktycznie nie ma sensu kupować na "lewo". Aparat znajdzie wiele zastosowań np. ładne, klimatyczne zdjęcia do firmy mojego brata (druk na drewnie) , zdjęcia na codzień no i astrofoto. :notworthy:

 

Astrofoto to najpierw księżyc i niebo w szerokim kadrze, w przyszłości do tuby może przyjedzie lepszy montaż a wtedy będzie można pokusić się na coś więcej.

http://allegro.pl/item182733802_canon_350d...gwar_350_d.html

 

Tutaj masz 350D+KIT i 2 lata gwarancji za 2100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak narazie najtańsza oferta z tego co widze, niestety musze doliczyć do tego koszty karty CF przynajmniej 2GB czyli około 100zł.

 

Benedykt odradzał tą ostatnią aukcje ze względu na gwarancje euro. A i jeszcze wole czarny :szczerbaty:

 

 

PS. jak to jest tak dokładnie z tą gwarancją, bo Wrocław to mi nawet po drodze...

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też o to mi chodziło, że nowe to nowe. Co znaczy trwałość migawki 50tyś zdjęć? Robiłem zdjęcia "odniechcenia" moim A510 i zrobiłem z nim przez rok około 3,5-5tyś. Teraz chciałem robić sporo więcej jak to się ma do tego co napisałeś?

 

Trwałość migawki 50ty zdjęć oznacza, że w większości przypadków po wypstrykaniu takiej ilości migawka powie "dziękuję za współpracę" i trzeba ją wymienić. Albo zupełnie się zatnie, albo przestanie zupełnie trzymać parametry. Migawki szczelinowe to ekstremalne konstrukcje (czasy rzędu 1/4000 czy 1/8000 s w EOS1D) i 50 tys cykli to naprawdę niezły wynik - kiedyś ludzie pstrykali tylko na kliszach to i każdy kalkulował, czy mu się opłaca pstryknąć czy nie, teraz na "cyfrach" ludzie pstrykają i potem myślą czy im się oplacało, więc ten problem pojawił się w ostatnich latach ;D

Topowe modele EOSów mają trwałość nawet do 200 tys zdjęć, ale to inna cena.

Kompakty mają zupełnie inną konstrukcję migawki - dużo prostszą (zwykle centralna "przesłono-migawka") i tu osiągi są dużo gorsze ale trwałość znacznie lepsza (ponoć szacowana na 250 000 - 500 000 a może i więcej).

Jak widać, do astrofoto na sesje po 100 klatek na jedno zdjęcie (chyba nieco przesadzam, ale przy takich "webcamach" to chyba mikry wynik? ;) )lustrzanka jest dość droga w eksploatacji - zrobisz nią tylko 250 takich zdjęć do zajechania migawki ;)

Dla porównania- gdyby wszystkie klatki z EOS-a pstryknięte w czasie "żywotności" migawki 300-350D złożyć w film, to będzie on trwał ok. 16 minut.

Podobnie rzecz się ma z innymi "konsumenckimi" lustrzankami - Nikon, Samsung, Pentax etc. (migawki do wszystkich niższych modeli produkuje podobno jedna firma - Copal o ile dobrze pamietam).

 

Serwis Canona swego czasu nie podejmował się zwykle wymiany migawki po upływie gwarancji, ponieważ musiałby dać po tym fakcie jakąś gwarancję a to im się nie kalkulowało.

W zeszłym roku koszt wymiany migawki w nieautoryzowanych serwisach to ca. 500 zł.

Najlepsza by była taka kamerka z matrycą od 350D ;)

 

Ale się rozpisałem ;)

 

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez wariag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak narazie najtańsza oferta z tego co widze, niestety musze doliczyć do tego koszty karty CF przynajmniej 2GB czyli około 100zł.

 

Benedykt odradzał tą ostatnią aukcje ze względu na gwarancje euro. A i jeszcze wole czarny :szczerbaty:

PS. jak to jest tak dokładnie z tą gwarancją, bo Wrocław to mi nawet po drodze...

1rok gwarancja canon polska a drugi rok gwarancja od sklepu.

Warto zadzwonić i wypytać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przynajmniej dla mnie jest bardziej funkcjonalna niż 300D.

 

Biorąc pod uwagę dodatkowe funkcje różnica między tymi aparatami się zmniejsza.

Gdybym teraz kupował prawdopodobnie wybrałbym 350D - na pewno ma mniejsze szumy,

natomiast mirror lock up w zmodyfikowanym 300D to przydatna funkcja w astro.

 

# Enter Flash Exposure Compensation using SET button

# SET button function when shooting

# Shutter release w/o CF card

# Flash sync speed in Av mode

# RAW+JPEG rec. Sets the quality of embedded JPEG

# Mirror Lock up

# Selects the autofocus mode: AIfocusAF, ONEShot

# ISO 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na tego typu oferty. Dlaczego? Bo jest to sprzęt sprowadzany z zagranicy i nie posiada gwarancji Canon Polska (która wynosi o zgrozo tylko 12 miesięcy !!!). Jeśli (odpukać w niemalowane) będziesz miał usterkę, to po pierwsze sprzedawca może Ci nie uznać gwarancji, może się wypiąć i powiedzieć, żebyś dostarczył aparat na własny koszt np. do serwisu Canon Austria, Francja czy Wielka Brytania, a jeżeli przyjmie Ci aparat do naprawy, to serwis może trwać Bóg wie ile. Niestety, komfort psychiczny również kosztuje. Teraz zaoszczędzisz dwie stówy, a później będziesz rzucał gromami na lewo i prawo, jeśli będą problemy z serwisem.

Kiedy ja zdecydowałem o zakupie 350D, to byłem bliski kupienia aparatu na takich zasadach. Zrezygnowałem, gdy na zadane pytanie o fakturę otrzymałem odpowiedź, że sprzedawca (sklep !!!) może spisać co najwyżej umowę sprzedaży komisowej. Czyli maksimum kombinejszyn.

Ja kupiłem 300D na allegro sprowadzany z Niemiec swojego czasu kiedy w Polsce Kit kosztował 2,5 -3 kzł tam za 600 euro w komplecie z gripem, gwarancja 24 m-ce w canon europa, jak najbardziej honorowana w autoryzowanym serwisie na żytniej w Warszaiwe sprawdzałem bo był tam 2 razy, prócz migawki określoną żywotność ma spust który właśnie tam mi wymieniano, druga usterka to moja wina przyspażyłem aparat nie dedykowaną lampą błyskową choć usterkę gwarancja obięła :-D

Ogólnie polecam, trochę analogowych szkiełek (o ile sprzedawcy staroci na allegro do końca nie oszaleją) kupisz dosyć tanio i będzie pięknie działać.

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.