Skocz do zawartości

ISS


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

a dzisiaj kolejny przelot, tylko że jeszcze szybciej wejdzie w strefę cienia ;/

ale w tym momencie mi to lotto, czy dzisiaj przelatuje, czy też nie, bo u mnie to deszczowo dzisiaj :(.

 

Acroluc przyjemnie wyszło. ładnie panele światło odbijają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsza ISS

paneli itp. atrakcji nie widać ale za to widać jak jej się spieszy :D

Panasonic LZ8 800ISO, 1,6 sek "z ręki" bo nie zdążyłem wyciągnąć statywu

 

ISS_25.03.2009.JPG

 

pozdrawiam

 

ZbyT, idź na balkon, za kilka okrążeń, będą juz dwie "kreseczki", jak wrzucisz dwie kreski, to dam punkta... :P:szczerbaty:

 

pozdrawiam

Ori

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warpal, drugie foto ma świetną ostrość, gdyby nie chmury, zbieralibyśmy szczęki z podłogi B)

U mnie akurat jak na złość: stacja szła w zenicie, po samiutkim skraju ogromnego obłoku, który 3 minuty po jej przelocie zniknął przegoniony przez wiatr...

Poniższe dwie fotki zrobione w jakimś prześwicie. Dobrze że ostrość ustawiłem wcześniej (co zdarzyło mi się zresztą po raz pierwszy) w Life View na Saturna, więc już nic nie ruszałem:

th__MG_3937.jpg th__MG_3943.jpg

Synta 10" + x2 GSO 2" + Eos 40d, ISO 1600, 1/400 sek

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety chmurki, zabawne, że 10 minut po przelocie ISS nagle się przejaśniło :angry: , można oszalec, dla mojego położenia przeloty się już skończyły, miesiąc przerwy i tyle.Fajnie, że wam coś wyszło, ładne fotki, gratulacje.

 

Tak na pocieszenie wrzucam link z włoskiej strony.

 

http://hi-pro.rigelcomputers.com/viewtopic...f=20&t=3790

Edytowane przez Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wczoraj dostałem na maila roporcik od <alerter@calsky.com> z którego wynikało, że dziś i jutro będe miał w swojej okolicy "Central Line of Lunar/Solar Disk Crossing Satellites", a na dodatek z prognoz wynikało, że nie bedzie chmurek.

 

Nie miałem szans na wyjście z domu z kamerką, kampem itd. więc zabrałem tylko statyw, MAK90, EOS350... jak zobaczyłem w wizjerze jak śmignęła na tle tarczy to stwierdzam, że miałem wiecej szczęścia niż rozumu, że udało sie ją złapać jednym strzałem :Boink:

 

i NIE jest to żart prima aprilisowy

 

post-15739-1238599280_thumb.jpg

 

 

to pierwsza moja udana próba więc :banan:

 

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wygląda interesujący nas szczegół

 

post-15739-1238613842_thumb.jpg

 

 

zapomniałem dodać ISO100 1/500s

 

 

szkoda, że na jutro zapowiadają mi chmury, bo (i tutaj małe sprostowanie) mam możliwy do upolowania przelot na tle księżyca dosłownie na polu przed blokiem...

 

 

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dokładnie w moich okolicach miał miejsce dzienny tranzyt ISSa na tle Muna, więc pomyślałem, że trzeba skorzystać z okazji i spróbować uwiecznić to na zdjęciu. I udało się!!!!! :banan::banan::banan:

 

 

Tutaj ISS zbliża się do tarczy Księżyca (z lewej u góry)

i1a.jpg

 

Tu bliżej:

i2a.jpg

 

Tu tuż przy samej tarczy:

i3a.jpg

 

A tu tuż po przeleceniu na jej tle:

i4a.jpg

 

Oczywiście samego momentu przelotu na tle tarczy z racji jej jasności, nie dało się uwiecznić.

 

Zdjęcia wykonałem Panasonikiem DMC-FZ18, crop z ogniskowej 504 mm i zmniejszenie do 75%.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wybrałem się pod Alwernię coby złapać tranzyt słoneczny. Trochę za wilgotno ale ISS schwytany 2 razy.

Tym razem mak 5", ISO 1000, 1/640s i jak zwykle Sony a700.

post-5620-1238966125_thumb.jpg

 

Kuba_mar - gratuluję również!

 

ale bym sie ucieszył, jakby mi się też tak udało... ale jest nadzieja, we wtorek znów mam blisko do tranzytu, a tak apropo's jak daleko od "Central Line" można łapać miejscówkę aby mieć szansę, że się coś załapie?

 

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tutaj robicie fotki tranzytu a chciałbym chciaż kiedyś zobaczyć ISS przez moją ''rurkę''.

Gdzie można znaleźć aktualne godziny przelotu?

 

http://www.heavens-above.com/

 

Konfigurujesz wpisując swoją miejscowość i masz godziny przelotu a nawet jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sobie utrudniać życie, wystarczy wejść na www.calsky.com. Trzeba się zarejestrować i podać swoje koordynaty, następnie wystarczy wejść w menu Satellites i Sun/Mun Crossers, trzeba wybrać okres przelotów np 2 tygodnie i stronka poda czy są w waszym rejonie jakieś tranzyty w przeciągu tych dwóch tygodni wraz z wieloma innymi danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sobie utrudniać życie, wystarczy wejść na www.calsky.com. Trzeba się zarejestrować i podać swoje koordynaty, następnie wystarczy wejść w menu Satellites i Sun/Mun Crossers, trzeba wybrać okres przelotów np 2 tygodnie i stronka poda czy są w waszym rejonie jakieś tranzyty w przeciągu tych dwóch tygodni wraz z wieloma innymi danymi.

 

Na stronie http://www.heavens-above.com/ mam tranzyty na kilka miesięcy bez wybierania...nie muszę się rejestrować a danych jest całe mnóstwo, nie wiedziałem, że utrudniam sobie życie :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.