Skocz do zawartości

ISS


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że 1/800 jest optymalna (ale to jak zwykle kwestia indywidualna). Zresztą teraz przez wilgoć w powietrzu ciężko jest zrobić dobre zdjęcie.

 

Co niech będzie łagodzące dla dzisiejszej mojej fotki z przelotu o 23:33

 

Synta 8" + Soligor 2x + Nikon D40 ISO1600 1/640

 

ISS-5001.jpg

 

Pozdrawiam

 

Iro

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.Dopiero od niedawna zacząłęm bawić się w obserwację ISS i "słuchać" szerokopojętej komunikacji radiowej stacji.

Mam pytania:

- ile stacja Progress będzie jeszcze lecieć obok ISS??

- i po jakim czasie od startu promu kosmicznego połączy się on z ISS??

Wybaczcie amatorskie pytania.Dopiero zaczynam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponownie się zaczaiłem... czego efektem jest podobny do wczorajszego obrazek ISS'a

 

Przelot z 22:22

ISS_5073.jpg

 

W sumie żadnej różnicy od poprzednich ;/

 

i mam w związku z tym pytanie ... wszystkie fotki, jakie dotychczas wykonałem pokazują ISS'a w dokładnie takim samym położeniu. Warunki do focenia mam następujące... od 70st. wysokości Wschód do 5st. wysokosci wschód... Czy przy takim wycinku nieba, zawsze sfotografuję ISS'a w takiej konfiguracji ??

 

Pozdrawiam

 

Iro

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Warunki do focenia mam następujące... od 70st. wysokości Wschód do 5st. wysokosci wschód... Czy przy takim wycinku nieba, zawsze sfotografuję ISS'a w takiej konfiguracji ??

 

Raczej tak - wszystko zależy od położenia stacji względem Słońca i generalnie czy jest to przelot od strony północnej czy południowej.

Edytowane przez warpal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak - wszystko zależy od położenia stacji względem Słońca i generalnie czy jest to przelot od strony północnej czy południowej.

 

Generalnie okna mam od północnej strony i balkon piotra_s nad sobą... mam jeszcze od zachodniej strony jakieś 30st pola przelotu ISS'a czy jak zrobię zdjęcia w tym oknie, uda mi się złapać go w innej konfiguracji??

 

A swoją stroną muszę chyba do tego barlow'a jeszcze spróbować teleconverter 2x, tylko wtedy zrobi się f/23.6... zejście z czasem do 1/200 wydaje mi się już ekstremum pod kątem rozmazanych zdjęć. Pytanie czy jest sens ?

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znowu jako poczatkujący zapytam:

-po jakim czasie od startu wahadlowca bedzie mozna go ogladac lecącego obok stacji??

- czy wczesniej jakos tez cos go widac??

- i ostatnie..chcialem napisac cos na astroczacie ale nie wiem jak.Otwiera mi sie okno z wpisami innych uzytkownikow.Ale nie mam zadnej ramki by tez cos napisac.

Edytowane przez Marcelixt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znowu jako poczatkujący zapytam:

-po jakim czasie od startu wahadlowca bedzie mozna go ogladac lecącego obok stacji??

- czy wczesniej jakos tez cos go widac??

- i ostatnie..chcialem napisac cos na astroczacie ale nie wiem jak.Otwiera mi sie okno z wpisami innych uzytkownikow.Ale nie mam zadnej ramki by tez cos napisac.

 

kliknij na shoutboxa i tam wpisuj... http://astro-forum.org/Forum/index.php?app=shoutbox

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze..to szkoda,bo chcialem na czacie podzielic sie swoimi odczuciami na swieżo po spojrzeniu na ISS i obloki srebrzyste.W Białymstoku pięknie widoczne.Panowie znowu jako poczatkujący zapytam:

-po jakim czasie od startu wahadlowca bedzie mozna go ogladac lecącego obok stacji??

- czy wczesniej jakos tez cos go widac??

No i może ktos z kolegow i kolezanek podpowie ,kiedy i jak można pisac na czacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze..to szkoda,bo chcialem na czacie podzielic sie swoimi odczuciami na swieżo po spojrzeniu na ISS i obloki srebrzyste.W Białymstoku pięknie widoczne.Panowie znowu jako poczatkujący zapytam:

-po jakim czasie od startu wahadlowca bedzie mozna go ogladac lecącego obok stacji??

- czy wczesniej jakos tez cos go widac??

No i może ktos z kolegow i kolezanek podpowie ,kiedy i jak można pisac na czacie.

 

Prawdopodobnie od stu postów w górę, jak bardzo Ci zależy to napisz do użytkownika "administrator" z prośbą o zmianę grupy i może pozytywnie rozpatrzona zostanie Twój list...

 

pozdrawiam

Ori

 

Ps: użyj opcji szukaj bo ten temat już był poruszany...

więc nie zaśmiecajmy więcej tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelot z 22:47. Straszna mgła, ale i tak udało się ustrzelić parę fotek.

Sky-Watcher 200/1200, Canon EOS 350D + Vixen Barlow x2/1,25". 1/800s, ISO1600.

 

 

Zazdroszczę ci tej mgły, bo u mnie nie zagościła...

Zdjęcie niesamowite !!!

 

Ja dzisiaj próbowałem barlowa 2x + teleconverter 2x i raczej nie przerzucę się za szybko na ten zestaw... trudno mi było złapać ISS'a w kadr... jeszcze obniżenie czasu migawki do 1/400 dodatkowo pogorszyło jakość.

 

ISS5170.jpg

 

Twoje efrekty z barlowem na tym samym sprzęcie pokazuje, że jest co jeszcze poprawiać bez telekonwerterów.

 

Jedyne co fajnego złapałem, to moment jak "zflarowały" baterie słoneczne:

ISS5189.jpg

 

Pozdrawiam

 

Iro

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... uda mi się złapać go w innej konfiguracji??

 

... Pytanie czy jest sens ?

 

W innej porze roku.

 

Moje ostatnie próby mówią, że nie ma. Ale żeby całkowicie sobie wyrobić pogląd trzeba poczekać na lepsze warunki (wilgotność ok 90% nie daje miarodajnych rezultatów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciepłe fotki. Przelot ISS o godzinie 22:00 i STS-127 o godzinie 22:32.

Niestety nie udało mi się sfotografować promu w najlepszym momencie, niemniej jednak coś tam widać. ;)

 

Sky-Watcher 200/1200, Canon EOS 350D + Vixen Barlow x2/1,25". 1/800s, ISO1600.

 

iss_sts127.jpg

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki z dzisiejszego przelotu z godziny 21:38.

 

 

ISS-09-07-19a.jpg

ISS-09-07-19b.jpg

 

 

Mam 2 pytanka:

1. Czy jest gdzieś na sieci jakiś 3D viewer modelu ISS ?? tak aby sprawdzić konfigurację, w której się sfociło stację ?

2. Czy to na górze fotki podłączone do stacji, po lekkim skosie, to Endavour czy inny element stacji ?

 

Pozdrawiam

 

Iro

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytanka:

1. Czy jest gdzieś na sieci jakiś 3D viewer modelu ISS ?? tak aby sprawdzić konfigurację, w której się sfociło stację ?

2. Czy to na górze fotki podłączone do stacji, po lekkim skosie, to Endavour czy inny element stacji ?

 

ad 1. Funkcjonował kiedyś ISS Simulator ale zatrzymał się w rozwoju:

http://www.zen32156.zen.co.uk/ISSSim.htm

ad 2. Endavour to kreska równoległa do Kibo/Columbus'a. To po skosie to przenoszenie Integrated Cargo Carrier'a.

Air Q na arto4u zidentyfikował:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=15559.new#new

Edytowane przez warpal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.