Skocz do zawartości

ISS


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

To dzisiejszy przelot (już po północy, więc wczorajszy) . 18:54. Z balkonu.

Nikon D50, iso 800, 20s. Nijak się ma do Warpalowych zdjęć. Ale kawałek przelotu jest? Jest! :)

 

 

iss080310.jpg

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak, bo miałeś używać teleskopu :astronomer2:

 

Wiem, wiem. Ale potrzebuję złączkę do Nikona. Bez niej nie dam rady :(

Poza tym już próbowałem przez teleskop. Przy f/10 poziom trudności urasta do "hard" :D Planuję jakiś dłuższy obiektyw do foto. Do tego czasu muszę się zadowolić takimi oto kreseczkami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu wczorajszy przelot. 9 marca, 19:19.

30s. iso400

 

iss090310.jpg iss090310a.jpg

 

 

Olo,

 

zmień sobie balans bieli na "custom" i weź próbkę z białej powierzchni przy słabym świetle. ewentualnie zmień temp na raw'ie do 2800 bo ten pomarańcz w tle nie wygląda najlepiej. sam tak iałem, a jak zmeniłem ustawienia to różnica była kolosalna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo,

 

zmień sobie balans bieli na "custom" i weź próbkę z białej powierzchni przy słabym świetle. ewentualnie zmień temp na raw'ie do 2800 bo ten pomarańcz w tle nie wygląda najlepiej. sam tak iałem, a jak zmeniłem ustawienia to różnica była kolosalna!!!

 

Ten pomarańcz w tle to wspaniałe, wrocławskie LP. Chciałem, żeby było naturalnie ;)

Ale dzięki za podpowiedź. Na pewno spróbuję to zrobić.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak wydawało, że to LP. Ale zdjęcia robione u mnie z ogródka z róznym balansem bieli:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=28316&view=findpost&p=358477

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=27849&view=findpost&p=359557

 

co prawda to nie Wrocław, ale warto chyba spróbować pobawić się ustawieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Przejrzałem własnie materiał z dzisiejszego pierwszego w tym roku strzelania do ISS'a. I cicho zakląłem pod nosem, bo zgodnie z podejrzeniami, wysokie chmury nie pozwoliły na cokolwiek. Postanowiłem obejrzeć fotki naszych starych wyjadaczy... a tu od ponad 2 tygodni cisza. W ramach protestu umieszczam więc swojego gniota, może kolegów ruszy sumienie i coś dorzucą od siebie. Wszak za kilka dni ISS sobie zniknie na jakiś czas. ;(

 

dsc_2098.jpg

 

Pozdrawiam

 

Iro

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) bo zgodnie z podejrzeniami, wysokie chmury nie pozwoliły na cokolwiek. Postanowiłem obejrzeć fotki naszych starych wyjadaczy... a tu od ponad 2 tygodni cisza. W ramach protestu umieszczam więc swojego gniota, może kolegów ruszy sumienie i coś dorzucą od siebie (...)

 

Dorzucam coś od siebie:

- u mnie cisza bo wilgoć w nocy ponad 80% :/

- jak na te warunki to wcale nie gniot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczorajszy (nieprzypadkowy) tranzyt. Odległość do ISS - ok 580 km.

iss_sun_1207_f.jpg

Pierwsze zdjęcie to stack 22 zarejestrowanych klatek.

12 s. z filmu można zobaczyć tu:

http://s293.photobucket.com/albums/mm52/warpal_photos/iss/ISS%20transits/MVI_8342_002.mp4

W użyciu m.in. mak 5" i canon 7d.

Edytowane przez warpal
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Genialne!!!

Gratulacje!

 

Przypomnisz Warpal jakiego sprzętu użyłeś?

 

Pozdrawiam

Tiamat

 

Dziękuję!

 

W akcji Taurus 16", Canon 7d, soczewka z barlow'a Soligora (ogniskowa mniej więcej 2,7 x mnożnik canonowy 1,5), 1/1000 s ISO 1600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.