Skocz do zawartości

ISS


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

Zmontowałem do mojego montażu specjalny manualno elektryczny zestaw pościgowy ^_^ i choć po kilku przelotach nadal idzie mi kiepsko jest to normalne, w grach zręcznościowych na początku jest podobnie się pocieszam, a przynajmniej plexi zrobiona kiedyś do 2h klatek znowu jest w akcji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

0,0002s

 

Ja przyjąłem dziwną technikę doboru z uwagi na fakt stosowania ciągle różnych ogniskowych, filtrów lub ich brak, oraz kamer. Rozogniskowany 4cm krążek Wegi ma być nie za ciemny, ani nie przepalać, tym sposobem mogę w miarę bezpiecznie dobrać parametry dla danego nagrania, czas, gamma, gain, jasność.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW

Wyciągasz, moim zdaniem, detale półsekundowe - czyli wymagające wykorzystania do oporu bardzo dobrego seeingu.

Ty, normalnie, chyba masz na imie Tom? (podglądacz) ...

podglądasz (tam) ludzi ;)

 

Czerwone kwadraciki mają 4 piksele czyli jedną sekundę z naturalnego widoku ISS (około 4 metry)

 

Pozdrawiam

p.s.

Stacja lata na wysokości około 400 km i ma około 100 metrów zatem, w najkorzystniejszym położeniu ma
arcustangens(100/400000) * 57 *60 = 0,85 minuty = 0.85*60 = 50 sekund.
U Ciebie stacja ma ponad 200 pikseli zatem mamy jedną sekundę na 4 piksele.

 

Warto przypmnieć w tym kontekscie post

http://astropolis.pl/topic/49741-neptun-2015/page-2?do=findComment&comment=582195

wynikało, że dla tamtej kamerki z jej matrycą i 5 metrową ogniskową wychodziło około 3 sekundy na Pixel.

 

Z opisu Twojej kamery wnioskuję że ma "pixel size of 3.75 microns"?
Na kamerce obliczonej w linkowanym przykładzie ISS miałby 150 pikseli.
Ty masz trzy razy mniejsza ogniskową ale dwa razy mniejszy pixel więc na Twojej matrycy ISS oryginalnie miało zapewne około 100 pikseli.
Czyli to co widzimy ma resize 2x ?!

wycisk.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj był dzienny tranzyt ISS przy Księżycu, a ściślej brzegówka o godz. 13:17: 40. Udało mi się nagrać avika, ale na razie wrzucam tylko jedna klatkę,a jak się uporam z materiałem to może będzie stack kilkunastu ujęć. Refraktor ED 80/600 + reduktor ogniskowej 0.5 x GSO, DMK 21.04, filtr Baader IR Pass. To moje pierwsze doświadczenie tego typu i gdyby nie fakt że wydłużyłem czas nagrywania do 1500 klatek, to zjawiska bym nie nagrał, bo ISS pojawiła się w kadrze z opóźnieniem kilkunastu sekund i nie przeszła na tle Księżyca, tylko przy samej krawędzi tarczy.

video 16-08-26 13-17-00g2.jpg

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna brzegówka! - złapanie tego zjawiska za dnia jest rzeczywiście dość trudne. Sam się o tym przekonałem, mając możliwość złapania też dziś mojego pierwszego tranzytu:)

Ja się wybrałem do miejscowości Wilczople (jakieś 20 km od Lublina - tam przechodziła linia centrum, a pogoda i czas jakość wyjątkowo były łaskawe:)

Na razie składak - łącznie użytych około 70 klatek (50 do staku Księżyca i około 20 dla ISS. Za chwilę dodam filmik:)

 

Ksiezyc_stack_8.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.