Skocz do zawartości

ISS


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

Astrokosmo - jest to dość proste. Najpierw szukacz, potem do wizjera aparatu, prowadzenie, korekta ostrości i seria, i tak parę razy. Zachęcam to próbowania, bo naprawdę nie jest to skomplikowane.

 

Mario33 - na barlow'a przyjdzie czas jak opanuję w miarę płynne prowadzenie, tak jak to robił Grztus. Na razie nie mogę zejść poniżej 1/2000 s ponieważ ISS wychodzi mi podwójnie. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo ISS to mam takie pytanie skad znaleść gdzie i o jakim czasie i w jakim miejscu przelatuje bo szukałem i nieznalazłem czy jest do tego jakiś program wyłapujący satelity na necie i wogóle ISS czy trzeba samemu wiedziec gdzie on sie w danym momencie znajduje albo samemu trzeba go szukać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w totalnym szoku po fotkach tu prezentowanych.

Absulutne poklony za te foty :notworthy::notworthy:

Ja przy obserwowaniu ISS przez lornetke omal orla z wrazenia nie wywinalem a tu .......... przez telepa i jeszcze jakie foty !! :notworthy::notworthy:

A pomysleliscie zeby podeslac te foty do NASA i pochwalic sie jak ladnie focicie ISS ??

Mysle ze jakies upominki chocby za samozaparcie wam przysla.

 

Pozdrowionka

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze dzisiejszy przelot, 20:45. Widać, że brakuje ogniskowej ale na razie muszę zadowolić się tym co mam...

 

Za to ostrzysz na całej trasie, gratulacje!

I moja wczorajsza pierwsza próba Taurus + barlowX2 (po przeliczeniu dla a700 wychodzi ~ 5.4m.)

ISO 800, 1/800s. 22:17. kier. N.

 

th_ISS_27VII2217s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu, a konkretnie 25 lipca spokojnie przygotowywałem się do przelotu ISS i fotografowałem sobie niebo a tu nagle leci coś o jasności porównywalnej z jasnością przeciętnego przelotu ISS. Jakiś satelita przelatywał na tle Wężownika i Herkulesa. Pomyślałem, że to słabsza flara Iridium, bo satelita nieco przygasł (nie widziałem całego przelotu), ale w przeciwieństwie do flar przez jakiś czas z powodzeniem śledziłem go wzrokiem na niebie w przeciwieństwie do satelitów Iridium, które po flarze "gasną" i nie są dużej widoczne. Co o tym sądzicie? Dodam tylko, że warunki obserwacyjne były tego dnia bardzo dobre jak na centrum miasta, ale chyba nie aż tak dobre, żeby dalej śledzić przelot Iridium. Załączam zrobioną fotkę, ale niestety w skutek kompresji nie widać za bardzo całego śladu przelotu. Może zidentyfikujecie ten obiekt.

 

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji niedzielnego pobytu w domu, też dorwałem ISSa, pierwszy przelot robiłem "gołą" Syntą, na drugi założyłem 3-krotny konwerter od Zenita, niestety uszkodzony (soczewka w środku lata jak chce :) ):

20:46, Synta+Eos 40D, ISO 200, 1/640 oraz 1/400 sek:

th_2023.jpgth_2030-1.jpg

 

22:20, Synta+3xTC+Eos 40D, ISO 1600, 1/500 sek

th_2099.jpg

 

Gratuluję pięknych zdjęć, widać że temat bardzo przypadł niektórym do gustu B)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.