Skocz do zawartości

ISS


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, HAMAL napisał:

Detal o rząd wielkości gorszy niż światowa czołówka, ale cóż :) zawsze coś. 

 

 

Dla mnie rewelacja. Twoja fotografia pomoże mi w identyfikacji elementów na moim zdjęciu. Dlaczego akurat Twoje, bo u Ciebie jest detal i podobny czas wykonania.

Ale to co szczególnie mnie urzekło, to oświetlonie paneli słonecznych, częściowo w półcieniu, pięknie to wygląda

 

ANowak - super, ależ jaki też niedosyt...:)

Edytowane przez gawain74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HAMAL napisał:

Cienkie seeingi chodzą :uhm: za ciepło w dzień, na razie mam tyle :) Newton 305/1500+ASI290MMC+filtr610nm

Detal o rząd wielkości gorszy niż światowa czołówka, ale cóż :) zawsze coś. 

 

Zdjęcie w linku. Czemu? A temu, że na ekranie kompa panel słoneczny ma 75mm, w linku na moim ftp ma 75mm, jako grafika na forum ma 85mm i zmaaasaaakrowaną jakość :huh:

 

http://indexhamal.pl/astrofotografia/ISS_STS_satellites/images/ISS_25_05_2018.png

 

<dodane> przelot 25 ‎maja ‎2018, ‏‎00:33:58

 

:new_shocked::like:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, HAMAL napisał:

Cienkie seeingi chodzą :uhm: za ciepło w dzień, na razie mam tyle :) Newton 305/1500+ASI290MMC+filtr610nm

Detal o rząd wielkości gorszy niż światowa czołówka, ale cóż :) zawsze coś. 

 

Zdjęcie w linku. Czemu? A temu, że na ekranie kompa panel słoneczny ma 75mm, w linku na moim ftp ma 75mm, jako grafika na forum ma 85mm i zmaaasaaakrowaną jakość :huh:

 

http://indexhamal.pl/astrofotografia/ISS_STS_satellites/images/ISS_25_05_2018.png

 

<dodane> przelot 25 ‎maja ‎2018, ‏‎00:33:58

 

Uprasza się o zamieszczanie w wątku przynajmniej miniaturek przedstawianych obiektów, bo po otwarciu wskazanego obrazka odruchowo schyliłem głowę :) Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal jak zwykle zniszczył system. 

Zauważyliście, że Hamal nie udziela się w wątku "księżycowe zakamarki" ? Ciekawe dlaczego ? Podejrzewam, ze ma zakaz fotografowania Łysego, bo może ujawnić położenie tajnej bazy księżycowej NATO.

Edytowane przez anatol
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomekfsx1 napisał:

Dorzucę swoją wczorajszą próbę :-)
Goła Synta 8" bez barlowa i Nikon D7200

Odległość ok 550km

 

Bardzo ładne kolory, wygląda jak "żywa", zwłaszcza oglądane bez przybliżenia, bo potem trochę widać artefakty jpg... :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy przelot z 29.05.2018 godzina 21:48.

Animacja z 64 najlepszych klatek z ponad 200.

MAK 127, EOS 500, ISO 1600, 1/800s.

Wykadrowane i wyrównane PIPP.

 

Pozdrawiam

IMG_5408_cr_pipp.gif

 

Edytowane przez haze
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ktoś o tym pisał, ale najwyżej przypomnę. Na heavens-above jest wizualizacja ISS w 3d. Można sobie porównać z własnym zdjęciem i mniej więcej zobaczyć co udało nam się zarejestrować ;) 
>KLIK<

Edytowane przez antwito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2018 o 13:18, Kunzite napisał:

ja myślę że Hamal jest autorem tego zdjęcia Księżyca

ce2272ba-8d84-4bf3-8f03-4a5bfff1f8c3.jpg

 

A zdjęcie stacji super, sam postaram się zapolować w najbliższym czasie

No udało mu się , w miarę ostre , ja mam podobne , świadczące o tym że byli tam , jest ślad na Księżycu , a nawet można określić płeć tego który się na Księżycu przewrócił , sorry za bezczeszczenie wątku ale nie wytrzymałem ;) 

Capture 2011-10-18 00_19_54.tif

Capture 2011-10-18 00_20_53.tif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISS z 27 maja 2018

Kadr gdy znajdowała się jakieś 550 km. Te z minimalnej 400 km muszę przebrać i nie wiem czy coś sensownego będzie, strasznie ona zasuwa będąc w zenicie.

ED80 / Barlow Hyperion 2,25 / ASI 224

6160.jpg

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.