Skocz do zawartości

ISS


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

Robi wrażenie. Kurczę naprawdę robi wrażenie :icon_eek: Hanysiak ma mocnego konkurenta :D. Napisz proszę coś więcej jak takie focenie wygląda od strony praktycznej. Odsprzęgasz montaż, starasz się prowadzić ręcznie i wybierasz najlepsze klatki? Czy może masz jakąś specjalną technikę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsprzęgasz montaż, starasz się prowadzić ręcznie i wybierasz najlepsze klatki? Czy może masz jakąś specjalną technikę?

 

 

Szukacz idelanie zgrany z kamerką, napędy odłączone, puszczam nagrywanie i ide do teleskopu prowadzić ręcznie teleskop możliwie jak najczęściej trafiając w stacje szukaczem. Jak przeleci mam filmik w 98% z pustych klatek ale te 2 % jeśli odpowiednio się dobrało czas zawiera właśnie to co widać.

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przed chwilą zrobiłem pierwsze w moim życiu zdjęcie ISS.

Przed i podczas śledzenia adrenalina mi tak wzrosła, że hej!. Poczułem się jak snajper. Tętno ze 150 miałem jak nic:) :Boink:

 

Sprzęt: Takahashi TOA 130, barlow Soligor 2x, Quickcam 4000pro.

 

Fajnie wyszła praktycznie tylko jedna klatka. Reszta znacznie gorsza.

 

 

Na zdjęciu jest surowa klatka oraz podkręcona nasyceniem kolorów w Photoshopie jej druga wersja.

Klatki pozyskane z avika programem VirtualDub.

Pozdrawiam

Tiamat

aiss3402_AF2x.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaa,ja kiedy rozstawie sie juz ze sprzetem i widze nadlatujaca stacje to przezywam katusze,bo strasznie sie naprezam w czasie sledzenia i potem plecy mnie bola..

Akurat dzis mialem chmury a u Timata stacja w bardzo ladnym polozeniu!U mnie jeszcze 2 dni i stacja zniknie z nieba na miesiac :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak policzyłem to na 1% klatek miałem ISS! :)

Na ponad 5000 ledwo 50. Z czego tylko jedna, ta pokazana jest naprawdę satysfakcjonująca.

Migawka była ustawiona na 1/300. To chyba najdłuższy czas, przy którym ma sens zapis?

Z czasami mógłbym zejść do bardzo niskich wartosci gdybym webował.... półmetrówką. Tylko jak to prowadzić ? :)))))))) Ale prowadzenie ręczne montażu paralaktycznego jest chyba cięższe niż azymutalnego. Mimo, że większy telep to jednak na dobsie będzie łatwiej. Dobrze byłoby też mieć szybszą kamerę. Najlepiej pewnie jakąś Lumenerę. http://www.lumenera.com/astro/index.php

 

Ten Genesis1 o którym wspominał Kanarkusmaximus to bardzo mały obiekt, ale jest też przecież wiele inych bardzo dużych (zwłaszcza satelity wojskowe). A co z widocznością HST?

Pozdrawiam

Tiamat

 

PS Czy w ustawieniach swoich kamer Gain ustawiacie w ponadstandardowym położeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.