Skocz do zawartości

ISS


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzięki wszystkim!

 

Pozwólcie też, że się pochwalę - moje zdjęcie zostało opublikowane na

http://spaceweather.com/

Na stronie głównej chiński przelot a mój:

http://spaceweather.com/submissions/large_..._1226995772.jpg

 

Niestety, w tym roku już zero tranzytów nad moim domem.

Edytowane przez warpal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim jeszcze raz! :notworthy:

 

Mam jeszcze mały komentarz do opisu ze spaceweather.com.

"Lunar transits are not rare, but they can be challenging to observe

because the space station crosses the 0.5o face of the Moon in a split second.

Usually the human behind the camera sees nothing until a later search through

video frames reveals the fleeting silhouette."

 

Wbrew pozorom tranzyt (dotyczy to też Słońca) widać dość dobrze - migawkę aparatu naciskam w momencie, kiedy ISS się pojawia. Zachęcam więc do obserwacji (chociaż ekstremalnie krótkich 1-1.5 s.) i do robienia zdjęć. Nie jest to naprawdę takie trudne a calsky.com podaje dość precyzyjne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejszy przelot ISS i Endeavour po rozłączeniu. Niestety nie dość, że nie miałem kiedy wystawić Synty do chłodzenia, to jeszcze sąsiad postanowił sobie rozgrzać dom stawiając przy tym zasłonę dymną na całą ulicę :evil: Mam nadzieję, że będę miał okazję mu się odwdzięczyć... śmieci do spalenia już czekają, niech no się tylko wiatr zmieni... :evil: :evil:

Fotki bez rewelacji, ale wyzwanie było:

th__MG_9876.jpg th__MG_9881.jpg th__MG_9888.jpg

Synta 10" + Tcx3 (stary i uszkodzony), ISO 1600, 1/400sec (chciałem ustawić 1/500 ale z pośpiechu się pomyliłem).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciele ,aż miło popatrzec na tak wspaniałe fotki- słowa nie oddadzą zachwytu gdy je podziwiamy, widzimy wspaniałe efekty cudownej techniki i waszej pracy . Wiele ludzi zagląda na te strony, czyta i wielu nie jest zalogowanych, a wiem że chcą WAM podziękować tak jak ja, więc trzymać tak dalej .

Może niedługo bedzie można sfocić numery kluczy w torbie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze fotki są niesamowite! W niektórych przypadkach widać MPLM w ładowni wahadłowca!

 

Ciekawe, czy uda się Wam złapać (w 2009 i 2010 roku) prócz wahadłowców jeszcze Progressy/Sojuzy/japoński HTV oraz europejski ATV w momencie, gdy będą blisko Stacji. :)

 

Szczególnie HTV, złapany za pomocą CanadaArm2 przed dokowaniem może być ciekawym obiektem do fotografowania! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.