Skocz do zawartości

Synta 200/1200 Dob.


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

To zielone to Nagler 17mm 2". Mam jeszcze Pentaxa 40mm 2" i Powermatex4 2". Nogi statywu nie są aluminiowe, a oryginalne stalowe fi-50mm. Sztywniejsze niż geodezyjne i tak samo wysokie po wysunięciu, o ile nie wyższe. . W H-EQ5 też są stalowe rurki dostatecznie sztywne i nie ma potrzeby wymiany. W EQ5 i tym podobnych są już alu i pod cięższy sprzęt lepiej wymienić. Sterowanie w dwóch osiach jest seryjne i na Kudłaczach montaż "na oko" ustawiony na północ prawie cały dzień trzymał w okularze przy 70x Słońce z małymi korektami :shock: . Do tego jest pilot ( dość prymitywny ) ale prędkość można zwiększyć x2, x8, x16 w szybszym wyszukiwaniu. Całość działa na 12 V tak jak i H-EQ5. Zerknij tutaj - http://www.teleskopy.pl/mateuszz/ftp/Mattr...ze_2k3_nr08.jpg , widoczne rurki statywu i okular, i tutaj - http://www.teleskopy.pl/mateuszz/kudlacze/...a_Z/1/kudly.htm . Też znajdziesz TMB na fotkach. To niestety tylko achromat, ale mam nadzieję, że apokorektor dużo zmieni... :King:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka obiecanych wymiarów Synty 200/1200:

- tubus o średnicy 235mm i długości 1120mm

- montaż ma wysokość z nóżkami ok. 800mm,

- obrotowa podstawa ma średnicę 500mm,

- maksymalna wysokośc teleskopu postawionego do pionu to ok. 1350mm

Nie znam wagi teleskopu ale ze względu na blaszaną rurę tubusa i nie za grube płyty montażu (18mm) całość jest dość lekka.

Tu cytuję dane ze strony dealera:

 

Waga w kg (bez opakowania): około 14

Ilość kartonów: 2

Waga całkowita: 6.8 + 12.6 kg

 

Nie jest to sprzęt do plecaka ale jak pomyślę ,że przy statywie do 'Szukacza komet' tu i ówdzie wychodziły mi żyły z wysiłku to przy tym Synta jest jak piórko.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku, ja wiem, że ta Synta włazi do malucha [też mam taki wehikuł], czytałem już o tym. Ale dokładne gabaryty i wagi są mi potrzebne z paru wzgledów. M. in. przymierzam sie do zakupu paralaktyka Soligora pod mój aktualny sprzęt, więc pytanie, czy udzwignie on w przyszłości tę Syntę? Do wizuala oczywiście. Po drugie, mieszkam na 3-cim pietrze w bloku bez windy. Moj 130mm Dobson waży ca 10kg i znosze toto w jednym kawałku. Każdy większy sprzecior bedzie wymagał osobnych szelek do noszenia tubusa, montaż w rękę. Ale musze wiedzieć, ile ważą poszczególne elementy! Dlatego nie wystarczaja mi opisowe stwierdzenia i licze na Was w kwestii szczegółow. Pozdrawiam

-Jarosław

P.S. Do Adama K.: Adam, ta Synta jest w Fotoclassicu. Ale tym masz już 200mm armatę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.