Skocz do zawartości

Olsztyn i okolice


okon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Jak widzicie okolice Olsztyna mają już swój "dział" na A-F, co mnie bardzo cieszy!

 

Jeżeli jesteś z Olsztyna lub okolic - zapraszam do pisania w tym temacie!

 

Szukam kogoś z Olsztyna lub okolic chętnego na wspólne obserwacje.

Dysponuję autem - także z transportem nie powninno być problemu :)

Poszukuję również jakiejś dobrej miejscówki na obserwy w okolicach Olsztyna (20-30km), bo na razie nie znalazłem jakiegoś bardzo dobrego miejsca.

 

Zachęcam do pisania i pozdrawiam!

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywam czasem we Fromborku - ale raczej w dzień ;) i to służbowo...

W sumie dość daleko ode mnie jak na szybki wypad nocny. Ale może w któryś weekend bym mógł się wybrać... Macie tam chyba całkiem niezłe obserwatorium?

Na razie usilnie szukam jakiegoś dobrego, ciemnego i zarazem bezpiecznego miejsca obserwacji okolicach Olsztyna - bo niestety nie mam swojej działki ani ogródka ;) i muszę się błąkać gdzieś po polach ze sprzętem...

 

A co do Warmii - to tak, oczywiście Olsztyn to jak najbardziej Warmia. A co do stolicy Warmii to słyszałem już kilka wersji: Frombork, Olsztyn, Lidzbark Warmiński itp... ;)

 

Pozdrawiam,

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś z Olsztyna lub okolic - zapraszam do pisania w tym temacie!

A jak daleko sięgają "okolice"? ;-)

 

Poszukuję również jakiejś dobrej miejscówki na obserwy w okolicach Olsztyna (20-30km), bo na razie nie znalazłem jakiegoś bardzo dobrego miejsca.

Lotnisko w Szymanach. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak daleko sięgają "okolice"? ;-)

 

Chętnie nawiążę kontakt z każdym kto jest z szeroko rozumianej okolicy. Zarówno chciałbym się kiedyś spotkać z Hanysiakiem, jak i wybrac się może do Szczytna ;)

Szczytno to jak najbardziej okolice ;)

 

Lotnisko w Szymanach. ;-)

 

Wiesz, że nie przypuszczałbym, że może być to miejsce do obserwacji??

W sumie nie znam tego lotniska... Czy można tam swobodnie wjechać? Nie jest to jakiś teren strzeżony?

Jeżeli jest swobodny dostęp to byłoby całkiem sympatycznie miejsce bo oddalone chyba kilkanaście km od Szczytna czyli powinno być tam dość ciemno! Napisz proszę więcej o tym lotnisku. Bywałeś już tam na obserwacjach?

 

Pozdrawiam i dzięki za odzew!

Piszcie ludzie - musimy w końcu rozruszać trochę nasz warmińsko-mazurski region!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie nawiążę kontakt z każdym kto jest z szeroko rozumianej okolicy. Zarówno chciałbym się kiedyś spotkać z Hanysiakiem, jak i wybrac się może do Szczytna ;)

... albo pomiędzy. ;-)

 

Wiesz, że nie przypuszczałbym, że może być to miejsce do obserwacji??

Noo, ja też nie. W Szczytnie mieszkam od lipca 2006 roku. ;-) Ale... Zwiedziłem nieco okolice lotniska.

 

W sumie nie znam tego lotniska... Czy można tam swobodnie wjechać? Nie jest to jakiś teren strzeżony?

Teren wokół jest terenem wojskowym. Lotnisko niby nie, ale jest zamknięte. Ale... Pamiętasz "Kontakt"? To byłoby za duże marnotrawienie wolnego miejsca.

Z chęcią popytam i dowiem się. Bo teren do astro(foto) wymarzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Chętnie nawiążę kontakt z każdym kto jest z szeroko rozumianej okolicy. Zarówno chciałbym się kiedyś spotkać z Hanysiakiem, jak i wybrac się może do Szczytna ;)

Szczytno to jak najbardziej okolice ;)

Wiesz, że nie przypuszczałbym, że może być to miejsce do obserwacji??

W sumie nie znam tego lotniska... Czy można tam swobodnie wjechać? Nie jest to jakiś teren strzeżony?

Jeżeli jest swobodny dostęp to byłoby całkiem sympatycznie miejsce bo oddalone chyba kilkanaście km od Szczytna czyli powinno być tam dość ciemno! Napisz proszę więcej o tym lotnisku. Bywałeś już tam na obserwacjach?

 

Pozdrawiam i dzięki za odzew!

Piszcie ludzie - musimy w końcu rozruszać trochę nasz warmińsko-mazurski region!

 

 

Okon, poczekaj jeszcze troche. Powinienem zwalic do kraju w polowie lipca wtedy mozemy razem polukac. Mam nadzieje ze Olsztynek jest wystarczajaco bliski i cimeny:). Moj ojciec jest mysliwym i zna pare ciemnych jak d... miejsc. plyn na komary obowiazkowy. :D oraz :Beer:

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Okon, poczekaj jeszcze troche. Powinienem zwalic do kraju w polowie lipca wtedy mozemy razem polukac. Mam nadzieje ze Olsztynek jest wystarczajaco bliski i cimeny:). Moj ojciec jest mysliwym i zna pare ciemnych jak d... miejsc. plyn na komary obowiazkowy. :D oraz :Beer:

Pozdrawiam

Wojtek

 

Nooo, Olsztynek jest jak najbardziej w porządku :D . Czekam z niecierpliwością, szczególnie, że już niedługo zaczną się trochę ciemniejsze noce i wyjazdy za miasto będą jak najbardziej wskazane.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, Olsztynek jest jak najbardziej w porządku :D . Czekam z niecierpliwością, szczególnie, że już niedługo zaczną się trochę ciemniejsze noce i wyjazdy za miasto będą jak najbardziej wskazane.

 

Pozdrawiam,

Panowie, tak idziecie w "moją" stronę.

Mam bardzo dobrego znajomego który ma działkę w Marózie k/Waplewa - ciemno tam jak chyba nigdzie. Bywam tam czasami. Czy to dla Was akceptowalne miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie, tak idziecie w "moją" stronę.

Mam bardzo dobrego znajomego który ma działkę w Marózie k/Waplewa - ciemno tam jak chyba nigdzie. Bywam tam czasami. Czy to dla Was akceptowalne miejsce?

 

Maróz to świetne miejsce i fajny osrodek, z Olsztynka 15 min samochodem. teraz jestem w Szczecinie ale okolo 15 sierpnia bede znowu w olsztynku wiec jak najbardziej sie pisze, np. weekend 18-19 sierpien lub cosik kolo tego - pasuje? Jak u was panowie z transportem? Czy potrzebowalibyscie pomocy? Obyscie dotarli do olsztynka a pozniej damy rade.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banan: wkoncu zalogowany :)

 

witam wszystkich z okolic olsztyna i nie tylko

 

od pewnego czasu mialem juz dosyc ogladania gwiazd z ulic mojego osiedla w olsztynie i postanowilem znalezc jakas urocza niecke znajdujaca sie poza miejska łuną. i tak wczoraj zwiedzilem okolice rusi (wyciag narciarski) lecz okolica ta zdawala mi sie lezaca zbyt blisko miasta a poza tym teren jest polozony w malej dolinie przez co nie ma dobrej linbi horyzontu. nastepnie udalem sie do gryzlin w stawigudzie . odleglosc od centrum olsztyna do gryzlin to ok 24 kilometry. na ok 1km za gryzlinami znajduje sie czynne i :) nie czynne lotnisko jeszcze z poniemieckich chyba czasow. jak dla mnie wydaje sie byc to b. dobrym miejscem do obserwacji : horyzont widoczny w kazda strone, miejsce znajduje sie poza silnymi latarniami , a niebo powinno byc czarne jak smola . rok temu bylem ok 2 km zza lotniskiem w z pobliskim zielonowie to pamietam ze widok na droge mleczna byl b. ladny. jesli ktos bylby chetny do obserwacji w gryzlinach to zapraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły weekend - brzmi sensownie. W końcu czas się ruszyć za miasto - oby tylko pogoda w końcu się ustabilizowała- bo ostatnio to raczej ciężko o czyste niebo...

Jeżeli chodzi o transport to ze mną nie ma problemu - autko się jakieś znajdzie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

mam za soba pierwsza obserwacje pod czarnym niebem :). wczoraj ok 22 00 zajechałem na lotnisko w Gryźlinach, i od razu mnie powaliło. Ogrom gwiazd oraz ich ilość była piorunująca. jedynym mankamentem tej nocy była mgła, ktora to raz gestniała by za chwile sie rozrzedzić. troche mi od tego okulary zaparowały. ale ogólnie warunki do obserwacji były znakomite. i tak udało mi się po raz pierwszy rozdzielic gwiazdy w M13 :), ustrzelilem po raz pierwszy M81 M82 M71, ponad to pieknie wygladały Plejadki, Galaktyka w Andromedzie oraz pare innych gromad otwartych. no to tyle z grubsza com widział . pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to było ???

 

ok godz 1.35 na pld.-wsch. na wysokości ok 45 stopni zaobserwowałem jaśniejącą gwiazde której wcześniej nie było ! Pukt ten w kulminacyjnej chwili byl najjaśniejszym obiektem nieba 2 lub 3 X wielkości Wegi. jaśnienie trwało najwyżej 5-7 sek po czym obiekt zgasł.

 

Czy ktoś ma jakies sugestie co to mogło być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc z Olsztyna popularna "7" Gryżliny beda ok 2 km za Miodówkiem.najlepiej zwiedzic to miesce za dnia. zjazd jest dobrze oznaczony , skreca sie z "7" w lewo, nastepnie przejeżdza sie przez gryżliny gdzie na krzyzowce nalezy skrecic w lewo. nastepnie kierujemy sie na zielonowo(sa znaki jeszcze w samych gryżlinach), przejeżdzamy przez przejazd kolejowy i po prawej stronie mamy trawiaste lotnisko. jest ono czynne i ogrodzone i raczej niedostępne. Ale za nim bedzie stara plyta lotniska wyasfaltowana i lekko dziurawa. zreszta miejsc do obserwacji jest tam tyle ze spokojnie sobie cos znajdziesz wedle gustu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ehh, ostatnio jak na złość zawsze mi coś wypada i nie mogę zaplanować porządnie jakiegoś wyjazdu. Nie dość że nawał pracy - to jeszcze ostatnio dopadła mnie jakaś choroba i dopiero wracam do siebie...

 

Ale niedawno byłem w dzień w okolicach lotniska w Gryźlinach i muszę przyznać że miejscówka jest pierwszorzędna. Utwardzony teren, dobry horyzont, daleko od świateł ale względnie blisko Olsztyna. Na pewno zdążymy się tam spotkać. Tylko jak zna złość, jak już będę miał wolny weekend i będę zdrowy i nawet jak będzie dobra pogoda to wtedy pewnie będzie również pełnia :szczerbaty: . Ehh, życie... Bądźmy dobrej myśli :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Halo, Halo. Jeszcze Mazury i Warmia nie zginely! Wziely sobie tylko maly urlop.

Prognoza na najblizszy tydzien wyglada lepiej niz na poprzedni, a przynajmniej tak mowia, wiec z checia polookal bym razem na Marsa. Ale najpierw potrzebowalbym pomocy z ustawieniem sprzetu bo cos mi GOTO szwankuje i nie wiem czemu :unsure: , niby wszystko chodzi ale nie chce sie ustawic. Wiec licze na pomoc mądżejszych kolegow.

Okon mam nadzieje ze wyzdrowiales..., chlopaki kto jeszcze..

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witajcie :)

Szczytno się kłania, może jakieś spotkanko.

Jestem w Szczytnie od 12 do 15 stycznia z chęcią bym pochłonął trochę wiedzy na temat obserwacji i nie tylko. Jakaś miejscówka napewno się znajdzie.

Zamierzam kupić 11 stycznia nowy sprzęt, będzie można go przetestować ;)

Bedzie to montaz EQ6 pro sky scan oraz tuba 10 cali, garsc Naglerków, soczewka Barlowa 2x TV.

 

Jest ktoś chętny?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metatron, czy Ty na stałe mieszkasz w Szczytnie, czy przejazdem ? mozna by obczaic jakas miescowke miedzy olkiem a szczyt. na jakims pagorku, aby mgla nie zalegala i co jakis czas w weekend sie spotykac na obserwacjach. Pozdro

Edytowane przez alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.