Skocz do zawartości

280CE z Kudłaczy


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako wspomnienie dzisiejszego spotkania na Kudłaczach dałem filmik nagrany w ciągu całej nocy. Jest to złożenie 280 klatek od godziny 22. do momentu wschodu Słońca nagranych kamerą SBIG11K oraz teleobiektywem Tokina z bagnetem Nikona ustawionym na ogniskową 28mm.

Pozwoliłem sobie dołożyć muzykę. Nie wiem, czy nie jest to już piractwo. Mam nadzieję, że spotka się to ze zrozumiem ze strony osób z ZAIKSU. Jest to niespełna półminutowy fragment z filmu Koyaanisqatsi Philipa Glassa.

Niestety gwiazdy są ogromnym złodziejem pamięci. Chcąc pozostawić widoczne gwiazdy a nie rozmyte plamy nie można zejść do sensownej wielkości avików. Mała wersja ma 25mb, większa 48mb. Pełny rozmiar, który dopiero jest satysfakcjonujący (np widać odbicia wielu gwiazd w szybach samochodów) ma ponad 328mb. Tego ostatniego nawet nie dałem na serwer.

Na filmie można zobaczyć krzątającego się przy FS128 Bogdana J, Janusza P, dzisiejszego solenizanta Mirka D. oraz kilka innych niestety mniej mi znanych osób. Szary zmieniający położenie po prawej stronie przedmiot to oczywiście Taurus 40:).

W środku kadru obiekt 280CE :)

Pozdrawiam

Tiamat

 

Mała wersja: przy neostradzie 1Mega to około 4 minut.

http://www.starrysite.com/index.php?m=Film...ilm&f_id=20

 

Duża wersja:

http://www.starrysite.com/index.php?m=Film...ilm&f_id=21

 

 

 

Zdjęcie to jedna klatka z przelatującym akurat meteorem.

 

PS Myślę, że mogę od razu przeprosić trochę urażonych offtopikowym tematem w dziale astrofotografia ;)

kudlacze_150.jpg

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnąłem wielkie faux pas! Przecież na mikrozlocie był Mateus van Lepus!

Mateusz wybacz :notworthy: Przez to, że wyjechałeś wcześniej, a ja sam pisząc posta zbyt świeżo się nie czułem zapomniałem.

Paweł,:)

Obiekt się porusza! Tylko jest guidowany, a cały Wszechświat sie kręci. Poruszał się też z i do Krakowa. Z prędkością nawet powyżej 100km/h. Wtedy może być również tematem foto, niekoniecznie astro-. Przeważnie panowie focą po dwóch a sprzęt mają różniasty. Od radioteleskopowego poprzez klasyczną fotografię a na wideo skończywszy. Ci ostatni to zakryciowcy:) Mają też stacje bolidowe....

Ok! Muchozol.

W lipcu jadę na wesele. Zrobię Pannie Młodej i gościom zdjęcie w h-alfa!

Pozdrawiam

Tiamat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koyaanisqatsi? No ciekaw jestem który fragment wybrałeś. Za chwilę się przekonam - już 1/4 ściągnięta :)

 

edit. Dopiero 58%. Wolniutkie to łącze, wolniutkie :)

edit. Świetne! Szkoda tylko, że tak nagle się zaczyna i równie nagle kończy. Brakuje 'miękkiego startu' ;) Poza tym rewelacja. Oryginalny pomysł.

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super efekt. Podoba mi się.

Niemniej widział bym nieco inny podkłąd muzyczny: "The Great Gig in the Sky" Floydów z wokalizą Clare Torry.

 

Ciarki mnie przechodzą na samą myśl o takim zestawieniu. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej widział bym nieco inny podkłąd muzyczny: "The Great Gig in the Sky" Floydów z wokalizą Clare Torry.

Ciarki mnie przechodzą na samą myśl o takim zestawieniu. :szczerbaty:

Nie wydaje mi się, żeby to połączenie było lepsze - jakoś nie pasuje mi kawałek Floyd'ów do szybkiego biegu czasu na filmiku, który muzyka dobrana przez Tiamata świetnie podkreśla i z którym się świetnie komponuje. Cały Koyaanisqatsi jest zresztą świetny!

 

Sam "The Great Gig in the Sky" oczywiście niczego sobie... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Wielkie dzięki!

 

Tom-cio, samochód zmieściłby się na pewno. Znam Twoje możliwości. Przekręcisz w Planetarium jakąś gałę i zrobi sie luz:) Niedawno ogladałem ponownie fragmentu filmu Truman Show. Przypomniała mi się wtedy wizyta w Śląskim Planetarium, gdzie kręcąc gałkami bawiłeś się w Stwórcę:)

 

Benedykt, "The Great Gig in the Sky" to jeden z najwspanialszych kawałków jakie znam. Do Philipa Glassa jednak od dawna mam też słabość. Jak zobaczyłem filmik w niemej wersji to od razu pomyślałem o tym fragmencie.

 

 

Korzystając z chwili wolnego czasu nadałem filmikowi odrobinę ogłady.

Teraz muza nie urywa się tak ostro i dołożyłem ciut pretensjonalny napis na końcu w langłidźu (Kudlacze) :)

 

Problem jest z kodowaniem gwiazd. Na komputerze mojego znajomego, gdzie jest zainstalowany Adobe Premiere nie da się zrobić takiego filmiku, gdyż podczas kodowania niezaleznie od sposobu jakim sie to robi wychodzą szarpane ruchy gwiazd. Brak płynności. Nowoczesny komputer i nic z tego. Niezależnie czy plik ma 26 czy 1500 mb.

Amatorską obróbkę zrobiłem na poczciwym VirtualDubie, gdzie te same kodeki działają OK.

 

Dziś znalazłem takie coś:

 

http://perso.orange.fr/astroanimations/videos/magw08.avi

http://perso.orange.fr/astroanimations/videos/milw08.avi

 

Filmy nakręcił Stephane Guisard człowiek od wielu lat pracujący pod niesamowitym niebem największych obserwatoriów Ameryki Południowej.

Mnie osobiście filmy zatkały. Wspaniałe.

 

Pozdrawiam

 

Tiamat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.