Skocz do zawartości

Co mam kupic?


allman18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od dłuższego czasu obserwuję działanie astro forum i musze przyznać, że jestem pod wrażeniem. Całkiem przejżyście i trochę pomocy można zasięgnąć. I właśnie mam zamiar skorzystać, jeśli można oczywiście. Postanowiłem, że zaczne trochę bawić sie astronomią. Do tego celu na pewno przyda mi sie jakiś teleskop :D Sprawa wygląda tak: Na moje nieszczęście mieszkam w Anglii, a tutaj jak wiadomo często pochmurnie. No ale zdarzają się także lepsze dni. A gdy takie już nadejdą to mam gdzie z nich korzystać. Niedaleko mnie, jest fajna górka, jakieś 500 n.p.m. Z daleka od świateł miejskich i co najważniejsze jest na nią droga - myślę tylko o nocnych obserwacjach. No i przechodząc do sedna - szukam teleskopu do astrofotografii w granicach 3000 zł. Myślę głownie o obserwacji planet - chyba na początek najłatwiej.

Czekam na wasze opinie i rady dotyczące teleskopów. Najlepiej jakieś fotografie z danych modeli.

Z góry dziękuję za pomoc.

A tak wogóle to chyba od tego powinienem zacząć. Mieszkam w Wigan i mam na imię Grzegorz. Jeżeli znacie kogoś z forum kto może mieszka gdzieś niedaleko mnie będe wdzięczny za jakieś namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

 

(...)szukam teleskopu do astrofotografii w granicach 3000 zł. (...)

Te dwa warunki się wykluczają. Proszę doprecyzuj co rozumiesz pod pojęciem "do astrofotografii", zeby nie było nieporozumień.

 

(...) Myślę głownie o obserwacji planet (...)

 

Obserwacja planet i astrofoto? Czy obserwacje i astro-foto planetarne?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3000zł do astrofoto planetarnego to masz do wyboru tylko maksutowa 5".

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...acbc38554539148

 

ale do prawdziwych fotek potrzeba czegoś szerszego 6"-8"

 

tylko, że sezon na planety sie wyraźnie kończy saturn za chwile juz będzie bez pierścieni a Jowisz wisi bardzo nisko i z foto mało co bedzie wychodzić.

 

tu masz moje różności z Maka 127mm

http://members.lycos.co.uk/arti0/astro/planety/planety.html

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro twierdzisz, że przy cenie 3 tys. złotych astrofotgrafia planetarna nie wchodzi w gre to mysle, że poki co zrezygnuje i tylko poobserwuje. Granica cenowa ciągle ta sama. Tak wogóle to co Wam sprawia największą frajdę? Oglądanie planet, czy wszelakiej reszty? Troche sobie poczytałem i mam coraz większy mętlik w głowie... Chyba jak każdy na początku... Czekam na wasze prozpozycje. Z góry dziękuję.

P.S Fajne fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle to co Wam sprawia największą frajdę? Oglądanie planet, czy wszelakiej reszty?

Temat rzeka bracie. To jak pytać: "jaka muzyka jest dobra w samochodzie" :D

Wszystko jest fajne i kazdy ma swoje preferencje ale wiele osób lubi wszystko c owymieniam chodź list na pewno nie jest kompletna.

I tak:

- ktoś czeka na świetny seeing i wyciąga na planetach max powiększenia piszcząc z radości widząc czarną przerwę Cassiniego a nawet Enckego na Saturnie, delektując się pasiastym Jowiszem i jego czerwoną plamą, księżycami obydwu, fazam Wenus

- ktoś uwielbia szczególiki na księżycu i uczy się wrecz mapy na pamięc doszukując sie coraz mniejszych szcegółów ( rożne rzeczy dostrzega się przy różnych fazach)

- ktoś przeklatuje niebo łapiąca wszystkie eMki jakie się da i więcej ( popularnie maraton :))

- ktoś kto widział wszystkie emki i ma odpowiednia aperture zaczyna "łowić" rożne NGC i nie tylko na granicy widoczności ciesząc się z kolejnych "odfajkowanych" objektów na liście

- ktoś wpatruje się w kilka obiektów i chce wyssać z nich wszysko co się da

- ktoś bawi się w astrofo: ci z nieco mniej stabilnym sprzętem dopracowują robienie zdjęć do perfekcji, ci z lepszym po prostu ... no za brakło mi słów :szczerbaty: ( niech będzie że radują póżniej oczy czytelników forum super fotami)

- no i na końcu nocne spotkania w grupach na wspólnych obserwacjach które pozostają w pamięcie na długo ... i nie wiem czy to nie jest najlepsze :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na AF!

 

Przyjedź we wrześniu na zlot do Jodłowa - pomacasz, popatrzysz, pogadasz - dużo Ci się rozjaśni w głowie.

Jeśli będziesz oczywiście tylko miał taką możliwość.

Dodam, że nocka spędzona na zlocie do Ci 100x więcej informacji niż 1000 postów na forum.

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie na zlot, ale do Polski w najbliższym czasie się nie wybieram. Wiem, że na pewno lepiej przed wyborem teleskopu jest kilka przetestować. Każdy lubi coś innego, i każdy może polecić coś innego. No ale wyjścia nie mam, będę musiał komuś zaufać :D

A więc proszę o podanie jakiś konkretnych modeli za około 3000 zł. Dzięki

 

Pozdrawiam,

Allman18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie na zlot, ale do Polski w najbliższym czasie się nie wybieram. Wiem, że na pewno lepiej przed wyborem teleskopu jest kilka przetestować. Każdy lubi coś innego, i każdy może polecić coś innego. No ale wyjścia nie mam, będę musiał komuś zaufać :D

A więc proszę o podanie jakiś konkretnych modeli za około 3000 zł. Dzięki

 

Pozdrawiam,

Allman18

 

To podaj miejsce gdzie chcesz to kupic (witryne sklepu z optyką). Poszperamy tam i moze coś fajnego odkopiemy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.orionoptics.co.uk/acatalog/Europa_150_f8.html

 

to by sie nadało do planet z dobrym barlowem 4x albo w projekcji okularowej ale jest potwornie długie, potrzebny samochód i druga osoba napewno.

 

albo to:

 

http://www.orionoptics.co.uk/acatalog/Europa_150_f11.html

 

:)

 

OCZYWIŚCIE TRZEBA DOKUPIĆ NAPĘD, KAMERKE, BARLOWA I LAPTOPA !!!

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Witam wszystkich.

Od dłuższego czasu obserwuję działanie astro forum i musze przyznać, że jestem pod wrażeniem. Całkiem przejżyście i trochę pomocy można zasięgnąć. I właśnie mam zamiar skorzystać, jeśli można oczywiście. Postanowiłem, że zaczne trochę bawić sie astronomią. Do tego celu na pewno przyda mi sie jakiś teleskop :D Sprawa wygląda tak: Na moje nieszczęście mieszkam w Anglii, a tutaj jak wiadomo często pochmurnie. No ale zdarzają się także lepsze dni. A gdy takie już nadejdą to mam gdzie z nich korzystać. Niedaleko mnie, jest fajna górka, jakieś 500 n.p.m. Z daleka od świateł miejskich i co najważniejsze jest na nią droga - myślę tylko o nocnych obserwacjach. No i przechodząc do sedna - szukam teleskopu do astrofotografii w granicach 3000 zł. Myślę głownie o obserwacji planet - chyba na początek najłatwiej.

Czekam na wasze opinie i rady dotyczące teleskopów. Najlepiej jakieś fotografie z danych modeli.

Z góry dziękuję za pomoc.

A tak wogóle to chyba od tego powinienem zacząć. Mieszkam w Wigan i mam na imię Grzegorz. Jeżeli znacie kogoś z forum kto może mieszka gdzieś niedaleko mnie będe wdzięczny za jakieś namiary.

 

 

hey Grzegorz, ja własnie dostałam pierwszy w zyciu te;leskop i siedzę nocami w ogródku oraz uczę sie "szukania" różności na niebie......

Miwszkam w Warrington.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.