Skocz do zawartości

MARS


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

emne :noughty:

emde :hello2:

Foty robiłem metodą "koń by się uśmiał" - dla niewtajemniczonych tłumaczę:

Telep - Mizar Barlow NPZ x3 + SPl 17mm

Projekcja olularowa, Nikon przytknięty do okularu, na statywie, na stoliku z oszukanym na nieskończoność samawyzwalaczem. Mars szybko ucieka więc ustawianie cholernie kłopotliwe, ale po kilku wieczorach focenia i męki z tym całym bajzlem zrobiłem 100 fotek w 50-60min.

Paramatry poszczególnych klatek identyczne to znaczy:

Długość ogniskowej 31mm

Przesłona F/5

Czas 1/8s

ISO 200

Pierwsze złożenie w Registaxu wykonał Kuba (Malek), a teraz to i ja umiem :lol: i sam sobie złożyłem + trochę zabawy w Photoshopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - Mizar to Tał 1 - małe, ruskie co nie co:

Lusterko 110

Ognisko 805

Ludzie mówią - optyka niezła - fakt, ale montaż to już ruska bałałajka... :?

Mój egzemplarz to kupiony od ruskich na straganie za 200 zeta jakieś 11 lat świetlnych temu. Oj wtedy to oni mieli tam cuda, ale człowiek głupi był i biedny jak mysz, a i forum nie było żeby sie czegoś więcej dowiedzieć.. :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek - aż kuźwa wstyd pisać! :oops:

Co to lustro przeżyło! :Boink:

Jakieś 2 latka temu wyciągnąłem rurkę z piwnicy po dłuuuugiej przerwie. Oczyściłem z wierzchniego zabrudzenia, po czym usunąłem stado pająków z wnętrza tuby, a gdy dobrnąłem do lustra - a przypominało to wyprawę Indiany Jonesa po świętego Grala - stwierdziłem że lustra niema. :cry2:

Dobrałem sie więc do rury od tyłu :zadek: i wykręciłem podstawę.

JA PIERDZIELE!!! :letsdrink: Lusterko całkowicie zarośnięte, porosnięte!

I tu wstyd jak diabli :lol: ale zlałem paskude wodą z kranu, przetarłem szmatką, popsikałem płynem do mycia okien, przetarłem szmatką, popsikałem płynem do mycia okien, wytarłem szmatką... itd. i kiedy zobaczyłem w nim swoją zadowoloną minę zamontowałem spowrotem. :Cheers:

Uff....

Potem skolimowałem i taraz strzelam Marsa aż miło popatrzeć :rr:

Reasumijąc - niezły produkt. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyściłem z wierzchniego zabrudzenia, po czym usunąłem stado pająków z wnętrza tuby,

 

emde odkryłeś właściwości konserwujące pająków na lustro. Ja bym to opatentował :hello2:

 

Twój przypadek tylko potwierdza to że optyka rosjan jest bardzo dobra jak by popracowali nad montażami to by była duża alternatywa dla Chinczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza sie Emde niestety stara prawda ze przy polskim kiepskim seeingu duże telepy wymiękają a małymi wali się super foty planet :Cheers:

Mnie powalily fotki robione jeszcze mniejszym sprzętem z Telementorka przez kolegę Michala Witkowskiego na Kudłaczach oraz foty Małka z bzykadełka ETX-a 90mm 8)

W takim razie Emde za pomocą CP-4500 i Micara dołączyłeś do grona mistrzów gatunku, gratulacje. :salu: :Wave::Wave::Wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że koledzy w dobrych humorach 8) - udało mi się tak opisać te historie żebyście nie zwrócili uwagi na fakt w jaki potraktowałem lustreczko :Boink: :Boink: :Boink: - bo jak potem czytałem na forum jak na nie dmuchacie :sex: , chuchacie :sleep: , jakich dobieracie płynów :Beer::letsdrink: , i takie tam cuda na kiju :slon: - to wstyd mi się zrobiło jak jasna cholera!

Pajęczynka jest od dziś w cenie, a pajączki to gatunek chroniony i chodliwy interesik.

Przyjmuję zamówienia!

Podobno znacznie podnoszą jakośc optyki żółtych rur :hello2:

 

W takim razie Emde za pomocą CP-4500 i Micara dołączyłeś do grona mistrzów gatunku, gratulacje.

Janusz - bo ktoś pomysli że zamiast Nikona i Mizara mam Nisana Micre :wink: - dzięki! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej EMDE.

Ja widziałem Mizara ,takie maleństwo na pionowej rurce... i te zdjęcia wydają się wręcz nieprawdopodobne.

Te zdjęcia powinni obejrzeć ludzie którzy niedoceniają swych małych teleskopów i myślą że nic nimi nie da się zrobić.

Ja też mam mały refraktorek i dopiero teraz odkrywam jak wiele przez niego widać, tylko tego trzeba się dopiero nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.