Skocz do zawartości

moje zdjęcia makro


Mat

Rekomendowane odpowiedzi

Takie w sumie moje jedne z pierwszych zdjęć makro, z racji ograniczeń rozdzielczość zmniejszona do 1600x1200.

 

Pozdrawiam

Jedne z pierwszych? :blink: Aż się wierzyć nie chce. Są świetnej jakości!!! :Salut: Gratulacje :Beer: Ciekawe jakie fotki makro będziesz robić za rok? :szczerbaty:

 

p.s. Noxili - toksyczna gąsieniczka to jak dla mnie pełen profesjonalizm. :Salut:

 

Nie lubię robali, ale te Wasze fotki ogląda się naprawdę z wielkim zaciekawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do Makro dobry jest Canon A620, łapie ostrość nawet do ok 1cm, niezłe powiększenie daje też kamerka internetowa o ile obiektyw ma gwint aby ustawić ostrość. Generalnie interesuje mnie Mikrofotografia i jest mikro póki robiona jest przez mikroskop ale jedno makro mi się zaplątało ^_^http://mikrofotografia.republika.pl/205_Komar.htm

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Makro dobry jest Canon A620, łapie ostrość nawet do ok 1cm, niezłe powiększenie daje też kamerka internetowa o ile obiektyw ma gwint aby ustawić ostrość. Generalnie interesuje mnie Mikrofotografia i jest mikro póki robiona jest przez mikroskop ale jedno makro mi się zaplątało ^_^http://mikrofotografia.republika.pl/205_Komar.htm

Ta mikrofotografia to już wyższa szkoła jazdy :blink: Prawdę powiedziawszy myślałam, że zobaczę inne obiekty, a nie znowu robale :szczerbaty: Zdjęcia naprawdę rewelacyjne. :notworthy:

 

 

 

p.s. Robercie dzięki za identyfikację :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie interesuje mnie mikrofotografia i jest mikro póki robiona jest przez mikroskop ale jedno makro mi się zaplątało ^_^http://mikrofotografia.republika.pl/205_Komar.htm

 

Teraz to mnie rozwaliłeś, widziałem kiedyś tam w TV jakieś zdjęcia z mikroskopu, natomiast nie spodziewałem

się, że można coś takiego zrobić w domku i to za pomocą tak wymyślnego sprzetu :blink:

 

Przyznam się szczerze, że do dziś nie wiedziałem o takim hobby jak mikrofotografia myślałem, że

gdzieś tam w laboratoriach to se robią ludziska takie fotki. Ale w domku :o

 

Jestem totalnie w szoku i muszę przyznać, że bardzo mi się podobają te zdjęcia, oglądam i oglądam

i się napatrzeć nie mogę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Icex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robale i takie tam

db1e7c18864923d5.jpg

 

f8e71f8d83fe7dab.jpg

 

cd94addfcf42e3a0.jpg

 

dcd46ef6e0d9e339.jpg

 

351ffc116ef98c87.jpg

 

Fotografuję od niedawna Konicą Minoltą Dimage Z10 i jestem z niej bardzo zadowolony:

Brak ruchomych elementów obiektywu( nie chowa się po skończeniu zdjęć , zaś zoom i fokusowanie odbywa sie przez poruszanie wewnętrznych soczewek). . Fajne makro( na upartego można ostro focić z mniejszej odległości niż 1 cm!). Duży zoom (8x) daje stosunkowo ostre obrazy przy max ( 290 mm) ogniskowej . Dużo programów i całkiem niezły manual. Czasy do 30s i czulość do 400asa. Czas B jest realizowany jako T czyli pierwsze naciśnięcie otwiera migawkę następne zamyka( lub jest samoczynnie zamykana po 30s). Jedyny feler to matryca 3 miliony pix <_< .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

właśnie znalazłem ten temat, dorzucę swoje jedne z pierwszych zdjęć makro, mam nadzieję że się spodobają:

p7220118uu7.th.jpg

p7220120wq3.th.jpg

p7230134kl1.th.jpg

p7230135rw3.th.jpg

p7230136om4.th.jpg

p7230145ps5.th.jpg

p7230149ey3.th.jpg

 

szkoda że tak je zmniejsza przy ładowaniu na imageshack, oryginalne zdjęcia są w rozdzielczości 2816x2112

Edytowane przez gocek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.