Skocz do zawartości

meade ds-2070at


kusza

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byscie ocenili ten telekop?? -meade ds-2070at

Do czego jest przeznaczony(planety czy raczej galaktyki)?

 

Sam teleskop to raczej dodatek do Autostara :) Nie znam cen tego Meade, ale szybciej bym SkyLuxa szukal. Optyka ta sama, a cena na bank nizsza.

Do planet nie uzyskasz zbyt duzego powiekszenia, do galaktyk to za mala apertura. Najjaśniejsze Emki spokojnie pooglądasz, ale też bez wielkich rewelacji, tzn szczegółów itp.

 

NARQ!!

 

A to nowy slang jakis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto kupic 2 x uzywany za 450?

swiatło sieła tego teleskopu to; f/10 >> nie za mało na galaktyki?

Pozdro!!

 

Światłosiła nie ma wpływu na obrazy galaktyk. Istotna jest apertura, która w tym przypadku wynosi 70 mm. Jest to zbyt mało w obserwacjach obiektów o małej jasności powierzchniowej, jakimi są galaktyki. Choć oczywiście najjaśniejsze z nich będą w zasięgu tego teleskopu.

Edytowane przez Tomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki proponowali byscie teleskop dla poczatkujacego amatora?? Mam optisan star 80060 i wiele razy z niego korzystałem. Głownie swoje miejsce do obserwowania mam w ogródku pod poznaniem. chciał bym wydac na teleskop około 400-800 zł. chciał bym zeby teleskop ten był przeznaczony do wszsytkiego(planety, galaktyki itp.)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto kupic 2 x uzywany za 450?

swiatło sieła tego teleskopu to; f/10 >> nie za mało na galaktyki?

Pozdro!!

 

Jeśli to jest cena za komplet z montażem i pilotem #494 to warto. Mam wrażenie, że ten model (ds-2070at) jest mocowany z boku, a nie w widłach. W związku z tym warto nawet dla samego montażu, na którym bez trudu zamocujesz lepszą rurkę. Tylko właściwie po co lepszą? Skoro 2070, to dokładnie to samo co Skylux, którego co niektórzy radzili kupić zamiast. Ewentualnie możesz później do tego montażu przykręcić jakiegoś lekkiego Maka (np 102), albo tańszego, używanego ED-ka. Moim zdaniem, jeśli zestaw jest sprawny, to jest niezła okazja.

PS. Oczywiście dużo więcej nie spodziewaj się zobaczyć przez takiego 2070, niż widziałeś przez swojego Optisana. To wszystko niestety ten sam niski segment aperturowy.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.