Skocz do zawartości

Synta 200/1200 Dob. - RECENZJA "LIVE"


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników Synty 200/1200. Czy lustro wtórne w tym modelu daje się kolimować ? Widziałem Syntę 200/1000 (niestety tylko w Fotoclassicu, a nie w akcji), w której lustro wtórne zawieszone było na czterech cienkich blaszkach a jego mocowanie nie dawało możliwości jego regulacji. Trochę mnie to zaniepokoiło, ponieważ jeśli Chinczyki niedokładnie je ustawili to możliwość regulacji nie istnieje. Czy model 200/1200 posiada podobne rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek już się walę po głowie :Boink::Boink::Boink: , aż mnie łeb boli - ale kuźwa niewytrzymałem! :King: Już niedługo się przekonam czy to dobra decyzja. Kto nie ryzykuje ten Synty nie ma!

P.S.

Została w Fotocllasicu jeszcze jedna sztuka... ups... śpieszta się, śpieszta, bo następne dopiero za chiński mięsiąc.,, :rr:

...A tam Mirek, 1750 to kurde nie majątek... :slon:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek już się walę po głowie  :Boink:  :Boink:  :Boink: , aż mnie łeb boli - ale kuźwa niewytrzymałem! :King: Już niedługo się przekonam czy to dobra decyzja. Kto nie ryzykuje ten Synty nie ma!  

P.S.

Została w Fotocllasicu jeszcze jedna sztuka... ups... śpieszta się, śpieszta, bo następne dopiero za chiński mięsiąc.,, :rr:  

...A tam Mirek, 1750 to kurde nie majątek... :slon:

 

CO!!!??? To juz wszystkie poszly? Cholera - dzwonie do prezesa po prowizje - niech mi daje 250 jako gift za PR ktory tu uskutecznilem ;)

 

No to panowie - w czwartek dowiemy sie, czy te Synty sa powtarzalne w jakosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - można kupić samo EQ6 - zamawiają w Fotoclassicu u swojego niemieckiego dostawcy - za prawdopodobnie 1200 euro... ktoś tu nas :sex:

Acha... pani Agnieszka od nich to bardzo fajna osoba... Jak pytałem o Syntę to powiedziała że super sprzęt i podała mi takie forum, gdzie mogę o nim poczytać - podaje link:http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic.php?t=1669

:D

P.S. Jesion promocja już się chyba skończy... :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otzymałem właśnie przesyłkę. Na razie rura leży sobie w aucie, dopiero wieczorem (może) zacznę to skręcać.

Otworzyłem paczkę z montażem-nic nie brakuje, nawet chinloe dodali narządy w postaci wkrętaków :o i kluczy ampulowych :shock:

Alles jest ładnie zapakowane. Jak tylko luknę przez skolimowany sprzet na Saturna-będę wiedział sporo o tzw. powtarzalności lustra w tym modelu Synty. Na pewno dam znać jak z tym jest.

Pozdr.

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zlożę sprzęt dam znać, mam nadzieję że lustro tam jest :idea: ...dopiero wieczorkiem w domu sprawdzę.

Ja może czepiam się szczegułów, ale uważam że warto poświęcić syncie trochę uwagi przy liftigu, teleskop ma swój utrok nie tylko dzięki dobrej optyce ale i ogólnej estetyce. Po detalach wykonania Vixena czy Megreza jestem wyczulony na pewne niedorobki cóż robić...

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, jak zapewne wiesz ja jestem właścicielem Synty 200/1000 na paralaktyku. Kiedy kupowałem swój egzemplarz miałem problem, czy wybrać model 200/1000 na paralaktyku, czy 200/1200 na Dobsonie. Parametry bardziej podobały mi się w tym drugim, ale obawiałem się, że przy moich 190 cm wzrostu będę miał problemy z kręgosłupem. A różnica między 1000 a 1200 nie jest taka duża.

 

Do Ciebie mam następujące pytanie. Jak sprawdza się Soligor zoom 8-24 mm z Syntą w porównaniu z okularami 10 i 20 mm, które są dostarczane z teleskopem. Czy warto wydawać prawie 800 zł na tego zooma, czy raczej pomyśleć nad czymś innym.

 

Ja też jestem bardzo zadowolony z Synty i teraz zastanawiam się nad okularami. A w przyszłości (może niedługiej) Synta 254/1200 tylko na czymś mocniejszym niż EQ5. Czekam więc na test egzemplarza próbnego.

 

Pozdrawiam

Robert Bodzoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ciebie mam następujące pytanie. Jak sprawdza się Soligor zoom 8-24 mm z Syntą w porównaniu z okularami 10 i 20 mm, które są dostarczane z teleskopem. Czy warto wydawać prawie 800 zł na tego zooma, czy raczej pomyśleć nad czymś innym.

 

Doskonale! Warto, warto i jeszcze raz warto - bo mimo ze sporo kosztuje, to innego w tej klasie za te pieniadze nie kupisz. Dla mnie absolutnie Must Have...

 

Roznica jest kolosalna. Zero aberracji, zero komy... Jezeli jestes "koneserem" obrazu i nie akceptujesz takich wad obrazu, to nie wrocisz juz nigdy do tych standardowych okularow po zabawie z Lanthanem Soligora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.