Skocz do zawartości

Szkice DS


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Szkice M5, M57, M81+M82, M103 i Cr399.

 

M5.jpg

 

M5 pow. 35x, R 60/700, K 20 mm

 

M57.jpg

 

M57 pow. 56x, R 60/700, K 12,5 mm

 

M81_M82.JPG

 

M81+M82 pow. 35x, R 60/700, K 20 mm

 

M103.jpg

 

M103 pow. 56x, R 60/700, K 12,5 mm

 

Cr_399.JPG

 

Cr399 ( niecałe, nie zmieściło się w polu widzenia) pow.35x R60/700, K 20 mm

Edytowane przez ABC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi sie spodobały m57, oraz m81 & 82 - wygladają bardzo wiarygodnie.

W niektórych szkicach trudno jest pokazać odpowiednie natężenie widzianej mgiełki, dlatego często

mi sie wydaje że rysunki są trochę przesadzone z wyrazistością i natężeniem światła - Twoje szkice są pozbawione tej wady.

 

gratuluje i zawsze pogodnego nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że szkice wam sie podobają. Obraz galaktyk musiałem przyciemnić w programie, bo po zeskanowaniu i odwróceniu kolorów galaktyki były zbyt wyraźne i za jasne jak na widok z tak małego sprzętu.

Co do M103, nisko nad horyzontem była, kiedyś też widziałem więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że szkice wam sie podobają. Obraz galaktyk musiałem przyciemnić w programie, bo po zeskanowaniu i odwróceniu kolorów galaktyki były zbyt wyraźne i za jasne jak na widok z tak małego sprzętu.

Co do M103, nisko nad horyzontem była, kiedyś też widziałem więcej.

 

Powiem szczerze, że o takiej technice zbliżania do rzeczywistego wyglądu NIGDY nie pomyślałem!!!

Swietne rozwiązanie! Ukłon!

 

ciemnego nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Bardzo dobre szkice + dalsza obróbka!! Nic tylko przyklasnąć! :helo:

 

Twoje rysunki to bardzo dobry opis, czego można się spodziewać używając Twojego teleskopu - widać to w szczególności po wysokiej dbałości o wspomniane 'natężenie' mgiełek !!

 

No, to rośnie nam szkicowa elita !! Postaram się dziś dorzucić swoje efekty! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO! dokładnie taką M103 zobaczyłem, gdy pierwszy raz w nią wycelowałem 114/900 przez okno :D (była wtedy w łunie od kopalni) no i obróbka komputerowa :) niedługo będziemy odejmować darki i stackować szkice :D

 

A co do obróbki. co myślicie, o naniesieniu najjaśniejszych gwiazdek (na przykład do 6m) jako punkty odniesienia wcześniej cyrklem w domciu? bez jasności narazie, tylko punkcik zaznaczyć (jeżeli chcemy narysować jakieś naprawde szerokie pole, które nie zmieści się w żadnym okularze? na początku wakacji przymierzam się do sporych obszarów łabędzia (OC :) marzy mi się na arkuszu A3 narysować całą kasiopee... ale to praca na 2 tygodnie :D może kiedyś...) ...taki guiding jakby :) mała początkowa ingerencja, aby podnieść o wiele wizualny efekt końcowy :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do obróbki. co myślicie, o naniesieniu najjaśniejszych gwiazdek (na przykład do 6m) jako punkty odniesienia wcześniej cyrklem w domciu? bez jasności narazie, tylko punkcik zaznaczyć (jeżeli chcemy narysować jakieś naprawde szerokie pole, które nie zmieści się w żadnym okularze? na początku wakacji przymierzam się do sporych obszarów łabędzia (OC :) marzy mi się na arkuszu A3 narysować całą kasiopee... ale to praca na 2 tygodnie :D może kiedyś...) ...taki guiding jakby :) mała początkowa ingerencja, aby podnieść o wiele wizualny efekt końcowy :)

 

Niezły pomysł. Zaznaczanie takich punktów byłoby dozwolone, a nawet wskazane przy rysowaniu "panoram". Fakt że niełatwo ocenia sie odległość dwóch gwiazd które nie mieszczą sie razem w polu widzenia. Szkic byłby dokładniejszy i bardziej wiarygodny.

 

Chyba nie ma w tym nic złego...

 

..ale mija sie to z celem gdy szkicyjemy mieszczące sie w polu gromady gwiazd!

 

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.