Skocz do zawartości

Tęcza


Gość Vader

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Wczorajsza tęcza moja pierwsza w tym roku. Kończyła się na wyciągnięcie ręki ( prawie miałem ten garnuszek złota jednak za szybko znikła :) , kolory były fantastycznie widoczne czego fotka w pełni nie oddaje.

Panorama z 2 zdjęć.

 

3.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę do wątku zdjecia z 3-ech różnych dni.

 

Na tych 2ch widać promienie Anticrepusular rays zbiegajace się w punkcie antysolarnym, tzn tak to wyglada ale mechanizm powstawania jest jak rozumię inny (Anticrepuscular rays powstają pyle/aerozolach a tu działają kropelki wody). Czy to ma jakąś nazwę?

 

post-2939-124752131573_thumb.jpg post-2939-124752132053_thumb.jpg

 

Trzecia tęcza na dokładkę. Zdjecia zrobione tuż przed zachodem Słońca. Niesamowita gra świateł i powalająca jasność i jaskrawość teczy.

 

post-2939-124752132527_thumb.jpg post-2939-124752132955_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na tych 2ch widać promienie Anticrepusular rays zbiegajace się w punkcie antysolarnym, tzn tak to wyglada ale mechanizm powstawania jest jak rozumię inny (Anticrepuscular rays powstają pyle/aerozolach a tu działają kropelki wody). Czy to ma jakąś nazwę?

 

Po angielsku Rainbow Wheel. W polskim nie znam nazwy, może "Promienie tęczowe"? Na temat tego zjawiska jest trochę tutaj: http://www.atoptics.co.uk/rainbows/wheel.htm

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno zdjęcie - w czasie burzy, która przeszła nad moim blokiem dosłownie kwadrans temu. Kompozycyjnie słabe, ale musiałem się gimnastykować - wychylony do połowy przez okno próbowałem nie spać, a przy tym manewrowałem aparatem tak, by mi go nie zalało. :)

post-17565-124811578734_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno ( 19 lipca) nad miastem pojawiła się tęcza.

Nie była ona najpiękniejszą jaką widziałem , ale sądzę, że z czystym sumieniem mógłbym ją postawić na drugim miejscu. <_<

 

Powstała około godz. 20:00 czyli już dosyć późno (Słońce niecałe 4 st. nad horyzontem).

Na początku była dosyć niemrawa, dopiero gdy promienie Słoneczne przebiły się przez chmury i bardziej ją doświetliły stała się wyraźniejsza.

 

tecza1.JPGtecza2.JPGtecza3.JPGtecza 4.JPG

 

 

Na zdjęciach można się dopatrzeć Pasa Aleksandra- ciemniejszego obszaru pomiędzy tęczą główną i wtórną.

 

Oraz to samo po lekkim zwiększeniu kontrastu:

 

tecza1 p.jpgtecza2 p.jpgtecza3 p.jpgtecza4 p.jpg

 

Jeżeli można tu mówić o odległości to na pewno nie była dalej niż 2,5 km ode mnie.

 

Pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Tęcza z 2011.08.09, po 17-ej, okolice Skierniewic.

To była najjaśniejsza i najbardziej intensywna tęcza jaką w życiu widziałem. Widać było dwa pełne łuki, a w łuku głównym kilka przejść przez barwy. Nie można było oczu oderwać. Zjawisko trwało ponad 15 minut.

 

Zdjęcia panoramy i zbliżenie na łuk główny lekko wyedytowane (krzywe i saturacja), ale tak aby oddać jakie wrażenia były odbierane gołym okiem. Dla porównania lewa część głównego łuku bez żadnej edycji.

P1040901_Panorama_ps2_1024.jpg

P1040903_1024.jpg

P1040910_ps_1024.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja wczoraj również widziałem najładniejszą tęcze w swoim życiu, jadąc autostradą A4 w kierunku Berlina natkneliśmy się na ogromną ulewę i piękne słonko, co zaowocowało piękną tęczą. Zdjęcia nie są rewelacyjne, ponieważ były robione telefonem w czasie jazdy.

 

20110809143.jpg 20110809145.jpg 20110809140.jpg 20110809142.jpg 20110809147.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.