Skocz do zawartości

CARTES DU CIEL


Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie ustaliłeś limit 12 mag?

W opcjach etykiety dla galaktyk masz liczbę. Mówi ona, ile mag mocniejsza ma być galaktyka od limitu, aby pokazała się dla niej etykieta. Ile masz u siebie? Wartość 0 mówi pokaż etykiety dla wszystkich.

Wartość 1 mówi, nie pokazuj etykietek dla najsłabszych glxów, itd

 

pozdr

th

 

Ustawienia->Etykiety->Opcje....

 

Kolumna nazwana: "Granica Mag". Zinterpretowałem ją jako graniczna wartość do jakiej mają być wyświetlane etykiety obiektów danego typu.

Nie mniej jednak zadziałało i miasz racje :rolleyes: - jakoś nie mogłem sie tego nigdzie doczytać

Dzieki :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy kto zainstalowal sobie baze PGC (np uzywajac tego ftp://ftp.funet.fi/pub/astro/progs/pc/win...cdc/cdcpgc.exe) i wie skad wziac plik indexowy do tegoz. Kiedy szukam po numerze PGC wyrzuca mi komunikat ze nie mam pliku cat/pgc/pgc.idx <_< . Plik faktycznie nie jest instalowany bo byc moze go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kto zainstalowal sobie baze PGC (np uzywajac tego ftp://ftp.funet.fi/pub/astro/progs/pc/win...cdc/cdcpgc.exe) i wie skad wziac plik indexowy do tegoz. Kiedy szukam po numerze PGC wyrzuca mi komunikat ze nie mam pliku cat/pgc/pgc.idx <_< . Plik faktycznie nie jest instalowany bo byc moze go nie ma.

 

Jak najbardziej. Po zainstalowaniu tegoż programu znajduje bez najmniejszych problemów. W katalogu PGC tworzy się przy instalacji zbiór PGC.IDX

Wygląda na to, że problem leży po stronie Twojego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę wybaczyć, że nieco obniżę poziom dyskusji ale nie mam pojęcia jak w CDC 2.76 ustawić (ściągnąć) katalogi SKY2000, Tycho i Tycho2 a co dopiero jak załadować gwiazdy do 15 mag.

Pod linkiem ftp://cdsarc.u-strasbg.fr/cats/I/254/GSC/ gdzie ma się znajdować "GSC 1.2 wersja compact luzem" dostaję komunikat, że nie da się ściągnąć folderów (z wyjątkiem dwóch pierwszych: bin i bin-DOS). Czy ktoś mógłby mnie wspomóc? :notworthy:

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wybaczyć, że nieco obniżę poziom dyskusji ale nie mam pojęcia jak w CDC 2.76 ustawić (ściągnąć) katalogi SKY2000, Tycho i Tycho2 a co dopiero jak załadować gwiazdy do 15 mag......

Grzegorz

 

Pod tym linkiem http://www.stargazing.net/astropc/download.html masz sekcje co sie nazywa "Additional catalogues". I tam kolejno od gory szukane dane. Sciagasz i instalujesz. Przy Tycho pamietaj zeby najpierw instalowac pierwsza czesc.

 

Pozniej wystarczy wejsc do konfiguracji i zaznaczyc uzywanie rzeczonych katalogow.

Wystarczy tak informacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.