Skocz do zawartości

laserowe dywagacje, zielony laser


grzybek80

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki kolegowie że się wcinam między wódkę i zakąskę...

Nie chcę nikomu psuć interesu, uchowaj Boże, ale czy wy kurna wszyscy prowadzicie wykłady na świerzym powietrzu i potrzebujecie koniecznie tych pointerów? To gadżet którym się szybko znudzicie jeśli go na prawdę nie potrzebujecie. Ale zanim to nastąpi zasmarkacie na zielono niebo, na którym i tak już mało co widać. Czy hasło "Astronomers against light pollution" nic wam nie mówi?

Bardzo serdecznie dziękuję za uwagę i dopraszam się o chwilę refleksji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki kolegowie że się wcinam między wódkę i zakąskę...

Nie chcę nikomu psuć interesu, uchowaj Boże, ale czy wy kurna wszyscy prowadzicie wykłady na świerzym powietrzu i potrzebujecie koniecznie tych pointerów? To gadżet którym się szybko znudzicie jeśli go na prawdę nie potrzebujecie. Ale zanim to nastąpi zasmarkacie na zielono niebo, na którym i tak już mało co widać. Czy hasło "Astronomers against light pollution" nic wam nie mówi?

Bardzo serdecznie dziękuję za uwagę i dopraszam się o chwilę refleksji.

 

To co napisałeś to był żart? Prawda? Albo nie wiesz do czego się je używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przepalania balonów i walki na miecze świetlne.

 

1) Masz pewność że wszyscy biorący udział w tym owczym pędzie chcą wyłącznie kolimować?

 

2) Do idealnej kolimacji nie potrzeba wcale lasera: Metoda Hamala

Ale rozumiem że "laser" brzmi efektownie i można szpanowac przed laseczkami B)

 

P.S. Wcale bym się nie zdiwił jakby jakieś szczawie urządziły sobie tymi pointerami walkę na miecze świetlne :sterb029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo chyba nie myślicie że pisałem o kolimacji tym laserem poważnie :blink: ja do kolimacji stosuje inny wynalazek optyczny który świetnie sobie z tym radzi.

Laser ma mi posłużyć właśnie jako dodatkowy szukacz aby lepiej zorientować się na niebie a także do pokazu

który w niedługim czasie chcę zorganizować tzn. użyję go jako wskaźnik po niebie :Salut:

Edytowane przez grzybek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe szukacze, choć niedoskonałe, też pozwalają coś odszukać, a oprócz klasycznych "do góry nogami" (nonsens) mamy teraz jeszcze b. fajne 1-power finders. I mają przyjemną cechę - nie zanieczyszaczają nieba. Wg mnie nie ma znaczenia czy laser użyto jako pointer czy jako finder - świeci tak samo. Ale może wy macie jakąś lepszą wiedzę...?

Edytowane przez Merak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem laser o mocy 5mW i już nigdy więcej..... teraz tylko o mocy >10mW.... jedzie do mnie własnie laser 20mW - cena 150 PLN....

 

Jeśli bedzie działał to zciagne ich wiecej i posprzedaje....

 

Pozdrawiam.

 

O właśnie... To dobre info. Kurde, zamieszanie jak na bazarze ;) Daj znać proszę, jak już coś będziesz wiedział konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie... To dobre info. Kurde, zamieszanie jak na bazarze ;) Daj znać proszę, jak już coś będziesz wiedział konkretnego.

 

laser bedzie u mnie za 1-2tyg... jak tylko go dostane zaraz dam znac.... sciagniecie kolejnych zajmie jakies kolejne 2 tyg wiec najwczesniej bede miał do sprzedania je za 3-4 tyg....

 

Podkręcanie laserów 5mW nie daje dobrych efektów i grozi utratą lasera ( tak bylo w moim przypadku ). Laser 20mW to jest juz konkretna wiązka swiatła - CASH&USE.... wiem bo 20mW też miałem i był dobry...... taki a-k-u-r-a-t.....

 

Pozdrawiam

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem laser o mocy 5mW i już nigdy więcej..... teraz tylko o mocy >10mW.... jedzie do mnie własnie laser 20mW - cena 150 PLN....

 

Jeśli bedzie działał to zciagne ich wiecej i posprzedaje....

 

Pozdrawiam.

 

A może wystarczyło wymienić baterie na nowe ? ;)

 

Zasięgałem opinii w kilku źródłach i wynika z nich, że wiązka lasera o mocy 5 mW niewiele różni się od tej w sprzęcie 10 mW czy 20 mW.

W Roztokach Górnych surfowałem nieco po niebie laserem 5 mW Darka Bobaka - jest jak najbardziej wystarczający.

Oczywiście laser, bo Darek jest cool. :szczerbaty:

 

Jeśli więc efekt jest porównywalny, to po co przepłacać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przepłacać ... to nie ma sensu.... ale wydawało mi się, że 150 PLN jest taka samą sumą jak 150 PLN.... za 4 x więcej swiatelka.....

 

 

ale narazie nic już więcej nie mówie aby nie zapeszać.... bedziecie się ze mnie smiali jak dostane w paczce kamień zamiast lasera..... pozwole Wam.... ;)

 

pozdrawiam....

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro juz ogladacie to zobaczcie do konca :)

http://electronics.search.ebay.com/green_L...ssPageNameZWLRS

do wyboru do ... i zielone :)

ja kupilem 20mA i z mocowaniem. przesylka standardowo idzie ok tygodnia a co do cla to trzeba miec pecha, zeby za tak mala rzecz zaplacic.

jarek

Edytowane przez jaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem laser o mocy 5mW i już nigdy więcej..... teraz tylko o mocy >10mW.... jedzie do mnie własnie laser 20mW - cena 150 PLN....

 

Jeśli bedzie działał to zciagne ich wiecej i posprzedaje....

 

Pozdrawiam.

 

 

Tu jest oferta lasera 240mW

http://cgi.ebay.com/240mW-532nm-GREEN-LASE...1QQcmdZViewItem

taki chyba da odbicie od luster pozostawionych przez amerykanów na powierzchni Łysego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mogę nie kupować laserka ?

Wiem że to obciach niemieć ale on naprawdę mi nie jest potrzebny. :)

 

Ja bym na Twoim miejscu nie ryzykował.

Potrzebny czy niepotrzebny - laserek mieć trzeba.

:ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.