Skocz do zawartości

Zakrycie Saturna przez Księżyc


Aquamarin

Rekomendowane odpowiedzi

W Jaśle zjawisko sie udało. Niestety stoper wysiadł tuz po ustawieniu czasu z DCFa (bateryjka padła), zapasowy stoper był sobie w tym czasie w Krosnie :( musiałem sie posiłkować stoperem w komórce :( W zwiazku z tym złapałem tylko I kontakt (19:42:45 UT). Po raz pierwszy miałem tak "wspaniałą" służbę czasu :)

Pozdrawiam

Wacek Moskal

Edytowane przez Vatzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko widziałem! Przyszło coś szarego i zażarło Saturna!! Boże co z nami teraz będzie! Czy to Coś, może też pochłonąć Ziemię i nas??? Tytana też zeżarło!

 

 

ciemnego nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda w miarę dopisała i zakrycie zakończone sukcesem. Power około 100x Saturn ostry seing był nie najgorszy. Piękny widok chowającego się Saturna za księżyc, moment w którym został widoczny tylko pierścień wraz z przerwą casiniego długo zostanie w mojej pamięci. Teraz czekamy na odkrycie, oby pogoda się jeszcze utrzymała :Beer::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widzieliście dzisiejsze zakrycie Saturna przez Księżyc. Ale jazda.Choć seenig słaby bo ledwo zaczęło się ściemniać ,a po takim gorącym dniu powietrze szalało. Momentami obraz pływał jakby był namalowany na fladze łopoczącej na wietrze. Ale i tak widok świetny . Właśnie przed chwilą Saturnik zniknął. Pokaże się znowu ok.22.30. Niestety za późno się zorientowałem i nie zdążyłem naszykować aparatu do foto.

Nie wiem jakby wyszły zdjęcia.Pewnie nie najlepiej.

A może komuś się udało cyknąć ten fajny widok?

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało zaliczyć pierwsze w moim życiu zakrycie planety!!!

Nie miałem mojego aparatu, ale wizual był świetny... chociaż troche cirrusów przykryło Łysego..

 

Zdziwiłem się że tak szybko zakrycie przeminęło - max 40sek. i już nie było widać pierścieniastej planety ^^.

 

Poszczęściło mi się - mieszkam w miejscowości koło Zakopanego a nad Zakopanem straszne chmurzyska były.

 

Teraz czekam na odkrycie, mam nadzieje że pogoda jeszcze bardziej się poprawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grodlife, tak jak Ty, również po raz pierwszy obserwowałem zakrycie planety. I odczucia mam takie same jak wy - z drobnym wyjątkiem, że nie zaobserwowałem początku zakrycia.. przyczyna jest prosta :D. Na chwile odstawiłem oko od okularu i zong! Już kawałek niewidoczny..

 

Czekamy na odkrycie :)!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minutę przed początkiem zjawisko wytaszczyłem ETXa.

Po prostu cudo. :helo:

A sam moment chowania się planety ukazuje nam wyjątkowo piekno astronomii. :notworthy:

 

Koniec zjawska (wg DCF) to 21h29`03" +-1 sek.

Zapewne z naukowych względów nie ma to znaczenia. :D

 

Święta prawda - takie ulotne zjawisko a takie piękne.

 

No fajnie, fajnie... a w czerwcu jeszcze jedno planetarne zakrycie - jak ja to przeżyję? :Boink:

 

A gdzie obserwowałeś? Podhale dzisiaj chyba wogóle miało szczęście :helo:

 

A to się porobiło: post mi się skopiował - a raczej wypowiedź Darka

Edytowane przez Grodlife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ledwo zdążyłem, do chaty wszedłęm za 5 dziewiąta, wziałęm szybko mont on SkyLuxa i edka i pobiegłem na łąkę za osiedle. Szczęśliwie na czas poskładałem wszystko. Jedyny minus to stado komarów które mnie obsiadło i pogryzło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczone odkrycie Silverem 10X50, teleskopu nie chciało mi się wyciągać, byłem zmęczony po robocie.

Tak i tak księżyc przeświecał przez sporą warstwę cirrostratus,a i zapylenie afrykańskim pyłem znad Sahary dzisiaj potężne :angry: . Ale ładnie. Saturn szybko wylazł. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.