Skocz do zawartości

Canon 300d i teleskop


pierzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawilem sobie ostatnio Canona 300d i chcialbym pobawic sie w jakies astrofoto;)

Wiec potrzeba mi go spiac z telepem:)

Jak rozumiem potrzebny mi t-ring dla canona oraz adapter ktory pozwoli mi sie na wpiecie w wyciag telepa.

Czy cos pominalem czy cos jeszcze jest mi potrzebne?

 

z gory dzieki za odpowiedz :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawilem sobie ostatnio Canona 300d i chcialbym pobawic sie w jakies astrofoto;)

Wiec potrzeba mi go spiac z telepem:)

Jak rozumiem potrzebny mi t-ring dla canona oraz adapter ktory pozwoli mi sie na wpiecie w wyciag telepa.

Czy cos pominalem czy cos jeszcze jest mi potrzebne?

 

z gory dzieki za odpowiedz :Beer:

ogloszenie nadal aktualne :

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=16592&hl= :)

uzywane, kilka razy

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nie chcę zakładać niepotrzebnie nowego tematu, więc odkopie stary :szczerbaty:.

 

Chcę podłączyć Canona 350D do Synty 200/1200.

Przeszukałem forum i znalazłem informację, że muszę użyć TAKIEJ redukcji z gwintu T2 na bagnet Canona.

Jak zamontować taką redukcję do wyciągu teleskopu? Jedyny gwint jaki sobie przypominam (nie mam teleskopu pod ręką) znajduje się na zewnątrz adaptera 1.25 cala. Czy poza wspomnianą redukcją potrzebuje czegoś jeszcze?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to stary wyciąg, więc tak:

 

Wyciąg z adapterem 2" -> Złączka 2" / M42x1 -> Redukcja M42x1 / Canon EOS -> Aparat

 

Czy będę w stanie złapać ostrość z aparatem odsuniętym tak daleko?

Czy dodatkowo będę musiał wymienić adapter 2" na krótszy: Złączka fotograficzna do Synty Sky Watchera.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem wszystkich trzech złączek które podałeś naraz :) Do wyciągu wkładałem najpierw Złączka fotograficzna do Synty Sky Watchera, potem do tego Złączka 2" / M42x1 i na koniec Redukcja M42x1 / Canon EOS i oczywiście aparat. Może da się prościej :) Z tego co pamiętam żeby złapać ostrość trzeba było podnieść lustro główne o kilka mm (chyba 5mm).

 

p.S. Przy użyciu starego adaptera 2" będziesz musiał podnieść lustro o kilka cm więcej, a to będzie robiło różnice w obrazach, więc nie warto.

 

powodzenia!

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.