Skocz do zawartości

Astrofotografia i laptop


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, co zrobić by podczas kręcenia w terenie nie gasł mi monitor :unsure:

 

Prubowałem dwóch możliwości-nic nie dało, ponoć coś w biosie ? - help :D

 

Powinno się dać ustawić we właściwościach ekranu - o ile to windows. Tam gdzie jest wygaszacz ekranu jest też coś takiego jak zasilanie. Można tam wyłączyć wyłączanie monitora. Oczywiście skrócimy życie na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Powalcz z wygaszaczem ekranu a nie z zasilaniem.

 

wyłączyłem co się dało, nadal gaśnie :Boink: , czy wy nie macie takich problemów przy foceniu z użyciem laptopa, mnie to denerwuje że po 2 minutach mi gaśnie, a w terenie jest ciemno :unsure: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BIOS-ie masz jeszcze ustawienia oszczędzania energii. Pewnie tam trzeba wejść i odpowiednio przestawić. I oczywiście nie zapomnieć zapisać nowe ustawienia.

Do BIOS-ów w laptopach czasem jest pokrętne wejście. Często na początku nie pokazuje się jaki klawisz nacisnąć. U mnie to jest F2, wiem, że w niektórych też F3.

Potem mam zakładkę (w moim BIOS-ie) Power Saving i tam są różne ustawienia, głównie dotyczące hibernacji całego laptopa, ale u Ciebie może też być sterowanie zasilaniem w bardziej szczegółowy sposób potraktowane.

Sprawdź jeszcze we właściwościach ekranu (kilka postów wyżej) czy nie masz w innych zakładkach poza "Schematami zasilania" zaznaczone jakies opcje wyłączania lub hibernacji.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o ustawienia w np. Toshibie którą mam, możesz zrobić schemat zasilania dla programu który aktualnie jest uruchomiony. Ja miałem tak z Excelem - mam analizę która idzie z serwera około 2h - musiałem ustawić paramatry usypiania dysku, wygaszacza itp. specjalnie dla Excela - inaczej po 30 min. usypiał.

A inna sprawa - czy ty jedziesz z baterii czy 230V (np. z auta?). Bo on coś nienormalnie gaśnie. Mój poprzedni był szybko "wysysany" przez kamerkę jak jechał na baterii. I było po obserwacjach.

A jeśli to kwestia wygaszacza - ruszaj myszką? Czy to też nie pomaga?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszanie mszką , oczywiście pomaga.

Zastanawiałem się jednak czy bez mojej ingerencji ekran może świecić przez cały czas.

 

Testy ptrzeprowadzam z zasilaniem na prąd z gniazdka więc nie powinno mu go brakować :D .

 

W terenie będę zasilał z różnych źródeł, w miarę możliwości z sieci, samochodu,agergatu.

 

Mój laptop to Panasonic CF-71.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W BIOS-ie masz jeszcze ustawienia oszczędzania energii. Pewnie tam trzeba wejść i odpowiednio przestawić. I oczywiście nie zapomnieć zapisać nowe ustawienia.

Do BIOS-ów w laptopach czasem jest pokrętne wejście. Często na początku nie pokazuje się jaki klawisz nacisnąć. U mnie to jest F2, wiem, że w niektórych też F3.

Potem mam zakładkę (w moim BIOS-ie) Power Saving i tam są różne ustawienia, głównie dotyczące hibernacji całego laptopa, ale u Ciebie może też być sterowanie zasilaniem w bardziej szczegółowy sposób potraktowane.

Sprawdź jeszcze we właściwościach ekranu (kilka postów wyżej) czy nie masz w innych zakładkach poza "Schematami zasilania" zaznaczone jakies opcje wyłączania lub hibernacji.

 

Lampka miałeś rację trzeba to wyłączyć w biosie :Beer: .

 

I jeszcze jedno pytanko - czym najlepiej zasilać laptopa w terenie i na jak długo to wystarczy :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko - czym najlepiej zasilać laptopa w terenie i na jak długo to wystarczy :blink:

 

Ja zasilam wszystko, czyli montaż, laptopa, grzałki, piloty i inne, z akumulatora kwasowego 12V 50Ah. Na jak długo to przecież zależy od poboru prądu laptopa i pojemności akumulatora :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty to wszystko łączysz ze sobą ?

 

Ja zasilam montaż tym http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...l/powertank.jpg

ale co z grzałką i laptopem .

 

 

Zabudowałem sobie akumulator w taką skrzynkę i zrobiłem 6 wyprowadzeń o takim samym typie wyjścia i napięciu 12V oraz wyjście na zapalniczkę samochodową. Z nich zasilam montaż, grzałki, wentylator w C6N, motofocus i pilota do Canona.

 

(skrzynka stoi na ziemi)

http://astro4u.net/yabbse/index.php?action...;sa=view;id=433

 

Zamontowałem też w niej samochodowy zasilacz do laptopa który przetwarza mi napięcie 12V (wejście na zapalniczkę) na 19V którego wymaga laptop. Skrzynka ma też dwa podświetlane przełączniki odcinające napięcie. Jedyną wadą skrzynki jest jej waga - jedyne 17kg wraz z akumulatorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.