Skocz do zawartości

KOLEJNE ASTRO-BINO POLSKIEGO ATM'u


BODI

Rekomendowane odpowiedzi

No niezły wypas BODI !!!!!!!!!!!!!!!!

 

zabezpiecz drewno przed wilgocią

 

 

 

Podoba mi sie że jest z drewna.

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

 

 

 

Ps: Przywież sprzęt na zlot jakiś, musze popatrzeć przez to cudo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiHi Dzieki za miłe słowa :Beer:

 

Bino jest rozsuwane Przed rozsunieciem ma 107cm a po rozsunięcie 70cm więcej

Całość jest z drewa a dokładnie ze sklejek, wregi i wszelkie krązki są z 12mm a całość jest "owinięta" sklejką 4mm Montaż Dobsona jest ze sklejki 15mm i tu jest problem bo całośc sie gibie i tu juz beda pierwsze poprawki

Wycią to majstersztyk hehe wielu godzin pracy bo te rureczki sa sklejone ze zwijanego forniru bukowego 0,6mm wastrwa po warstwie odrazu całość pod kątem 90* Po pierwszych testach wyciąg działa nawet dobrze ale potrzebuje malutkeij mdernizacji. Rozstaw oczu jest regulowany jak widac obracajac całą celą "pajęczo-wyciągową" Wspaniała sprawa bo rosuwając dośc szeroko można obserwowac na dwie osoby lub zapodac dwa różne powiekszenia...

 

Wczoraj bino uruchomiłem pierwszy raz, na szybko skolimowałem pudełkiem po kliszy i przetestowałem tylko na Ksieżycu i "znikającym" Saturnie Widoki Extra :banan::banan: ale niestety jak narazie nie obuocznie bo troszke bedzie zabawy z wyjustowaniem aby oba lustra patrzyly w tym samym kierunku i zachowując dokładna kolimacje.

Ale pomimo to wczoraj była przednia zabawa gdyz w jednym okularze był Ksiezyc a w drugim Saturn, dwa rózne powiekszenia BAYERA :banan::banan:

Edytowane przez BODI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak będzie z kolimacją, bo tam cele LW masz chyba obrotowe? dobrze widzę?

 

P.S. a nawet o tym napisałeś, sorki jakoś minąłem twój post...

 

Genialna sprawa! to twój patent? byle tylko trzymało kolimację... :rolleyes:

Edytowane przez Muchozol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO rany ile pytań :D

 

jak zabezpieczyłeś sklejkę przed wilgocią

Tubusy sa pomalowana dwa razy lakierem ale zrobie to jeszcze raz a doson jest w stanie surowym narazie bo brałem pod uwage jakies modyfikacje i klejenia...

 

ps. Czy mi sie tylko wydaje czy mój PL 25 stanowi cześć składową tego dzieła?

 

Tak ignisdei to twój były ploosl 25 :Beer::Beer:

 

ciekawe jak będzie z kolimacją, bo tam cele LW masz chyba obrotowe? dobrze widzę?

 

P.S. a nawet o tym napisałeś, sorki jakoś minąłem twój post...

 

Genialna sprawa! to twój patent? byle tylko trzymało kolimację... rolleyes.gif

 

Tak cele sa obrotowe w chwili obecnej jak widac na zdjęciu mocowanie łozyska uniemozliwia szerszego rozjechania ale to idzie do przróbki bo jak juz pisałem swietną zabawą są obserwacje dwuosobowe a w tej chwili można sobie guza nabic o drugą głowe A jak bedzie z kolimacja po szerszym rozjechaniu to sie okaże in da future :rolleyes: A taki patent znalazłem raz na necie ale tylko raz i jakos zagnieździło sie w mojej głowie...

 

Tubus rozsuwa się i zsuwa? Wow

Tak tubus sie zsuwa i rozsuwa i to nawet laciutko B) Ale co bedzie z kolimacja przy tamkim zuwaniu i rozsuwaniu to niewiem Przypuszczam ze cza bedzie jakac budke zbudowac zeby stał sobie na polu w miejscu obserwacji i zsuwac go jedynie na zloty i wypady Ale to wszystko wyjdzie w praktyce...

 

:Beer::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.