Skocz do zawartości

SW EQ 6 Syn Trek


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc RS232 producent miał na myśli wyłacznie protokół komunikacji a nie sprawy elektroniczne czyli np. napięcia itp. Konwerter musisz mieć.

 

Syntrek to nazwa sterownika silników, Skyscan to nazwa pilota. Mont z pilotem nazywają Skyscan żeby było wiadamo że ma goto i jest bardziej wypasiony. "Mont Skyscan" ma sterownik syntrek.

 

we czwartek rozmawiałem z pracownikiem DO i powiedziano mi że w SkyScan można uzyskać goto z pilota lub z komputera np. programem CdC

tak samo guiding może być realizowany przez ST4 lub z poziomu komputera np. Maximem , Guidemasterem

 

Jale , strona z linku pokazuje przeróbkę jeszcze wcześniejszej wersji EQ6 , gdzie należało zmienić całą elektronikę z silnikami włącznie , nowsza wersja Syntrek podobno nie wymaga już takich przeróbek

 

czy zatem uboższa wersja Syntrek po dokupieniu pilota staje się pełnowartościowa wersją SkyScan , czy też kryje się tu jakieś małe "ale" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we czwartek rozmawiałem z pracownikiem DO i powiedziano mi że w SkyScan można uzyskać goto z pilota lub z komputera np. programem CdC

tak samo guiding może być realizowany przez ST4 lub z poziomu komputera np. Maximem , Guidemasterem

 

Jale , strona z linku pokazuje przeróbkę jeszcze wcześniejszej wersji EQ6 , gdzie należało zmienić całą elektronikę z silnikami włącznie , nowsza wersja Syntrek podobno nie wymaga już takich przeróbek

 

czy zatem uboższa wersja Syntrek po dokupieniu pilota staje się pełnowartościowa wersją SkyScan , czy też kryje się tu jakieś małe "ale" ?

Pokazałem , tę stronę żebyś wyciągnął odpowiednie wnioski (nie pomogło).

Ale skoro wymagasz to napiszę wprost elektronika jest tożsama w obu modelach co też napisał Ci czarno na białym mario i potwierdzili w DO Więc nie wiem czego jeszcze wymagasz może żeby Ci to narysować ?

No właśnie, przecież korekty PEC muszą gdzieś być zapisywane, a w przypadku EQ6 jedynym możliwym miejscem jest pilot. Z drugiej strony zastanawiam się, czy nie można by zrobić PECa w trybie playback, czyli odtwarzać korekty online z jakiegoś softu (te powtarzalne periodyczne), a resztę delikatnie guidując. Efektem powinna być znacznie mniejsza gwiazdka.

Niezły pomysł.

W sterowaniu EQMOD które stosuje jest chyba coś takiego tylko prawdę mówiąc nie wiem czy mam tę funkcję uruchomioną:

D1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jale nie rozumiem dlaczego sie tak irytujesz B)

drążę temat bo jestem zainteresowany zakupem tego montu w przyszłości , a nie mam zamiaru "wpuscić się w maliny" ,może trochę przesadzam z szukaniem dziury w całym , ale chyba to rozumiesz

podczas rozmowy z DO przypadkowo dowiedziałem sie że dokonując uppgrade'u (zakup pilota) trzeba będzie się na własną rękę zaopatrzyć w kable do guidowania - to było to "ale" które miałem na myśli

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas rozmowy z DO przypadkowo dowiedziałem sie że dokonując uppgrade'u (zakup pilota) trzeba będzie się na własną rękę zaopatrzyć w kable do guidowania - to było to "ale" które miałem na myśli

pozdrawiam

 

Jak kupiłem syntrecka, wersję bez pilota w Delcie, to kabel do guide dostałem w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przecież korekty PEC muszą gdzieś być zapisywane, a w przypadku EQ6 jedynym możliwym miejscem jest pilot. Z drugiej strony zastanawiam się, czy nie można by zrobić PECa w trybie playback, czyli odtwarzać korekty online z jakiegoś softu (te powtarzalne periodyczne), a resztę delikatnie guidując. Efektem powinna być znacznie mniejsza gwiazdka.

 

Nurtuje mnie pewien fakt w tym calym PECu. Skoro jest okresowy to wykres przypada na jakis tam obrod slimaka, zebadki (nie wnikam). Jezeli sie jakos nagra PE to skad elektronika w montazu wie od ktorego momentu bylo nagrywane i na jaki okres (A co za tym idzie to przeciez to wszystko jest zalezene od polozenia zebatek miedzy soba).

 

Czy to jest tak ze montaz z obsluga PECa ma wbudowany kawalek softu do obslugi nagrywania PE i wgrywania PEC i wie jak orientowac montaz do takiej operacji?

 

Ktos moglby mi naswietlic jak to jest zrobione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie pewien fakt w tym calym PECu. Skoro jest okresowy to wykres przypada na jakis tam obrod slimaka, zebadki (nie wnikam). Jezeli sie jakos nagra PE to skad elektronika w montazu wie od ktorego momentu bylo nagrywane i na jaki okres (A co za tym idzie to przeciez to wszystko jest zalezene od polozenia zebatek miedzy soba).

 

Czy to jest tak ze montaz z obsluga PECa ma wbudowany kawalek softu do obslugi nagrywania PE i wgrywania PEC i wie jak orientowac montaz do takiej operacji?

 

Ktos moglby mi naswietlic jak to jest zrobione ?

 

Generalnie są są dwa typy PEC. Jeden "zwykły" PEC, drugi PPEC (Permanent PEC). Pierwszy miałem np. w SkySensorze i różnił się tym od np. AP900, że trzeba było go nagrywać zawsze po odpaleniu elektroniki. Tzn. jak wyłączyło się pilota z prądu, to krzywą się traciło.

 

W AP, czy Paramouncie (chyba też w Gemini Losmandy) wgrywa się krzywą bezpośrednio do komputera pokładowego (w AP900 od wersji CP3, wcześniej trzeba było nagrywać PEC playbackiem). A skąd montaż wie jak ustawiony jest ślimak? Zakładam, że dzięki silnikom DC z enkoderami, choć i bez tego chyba dałoby się wyliczać pozycję. Przecież montaż wie, kiedy i o ile przekręcił się ślimak, czy to w czasie trackingu, czy GOTO. Jak odpalam PEMpro to od razu pokazuje mi "Current Worm Phase", więc chyba wie, "gdzie" jest ślimak.

 

Nie mam pojęcia, jak to realizowane jest w EQ6. Główne pytanie, czy EQ6 ma PPEC, zwykły "softwareowy" PEC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aha, już miałem nadzieję że chociaż jakiś Orion Fotonewton 8" :) Nie myślałes żeby wyciąg przekręcić na drugą stronę (obrócić tubę)? Zamocowany w ten sposób daje bardzo duży moment (zwłaszcza z kamerą) na RA i trzeba to równoważyć na pręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, już miałem nadzieję że chociaż jakiś Orion Fotonewton 8" :) Nie myślałes żeby wyciąg przekręcić na drugą stronę (obrócić tubę)? Zamocowany w ten sposób daje bardzo duży moment (zwłaszcza z kamerą) na RA i trzeba to równoważyć na pręcie.

Piękne i proste rozwiązanie !

Mario lustro podniesione, wyciąg - hm prawdę mówiąc nie wiem. Na razie nie było okazji do testów ..... pogoda :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.