Skocz do zawartości

pytanie laika astrofoto...


philips

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wpadłem na genialny plan spróbowania focenia aparatem analogowym - EOS300 .... :banan: z gudingiem kamerką SC... (póki nie kupie sobie EOS 300D )

 

1. Czy analogowy EOS3 ma taki sam uchwyt na obiektyw jak cyfrowy EOS 300D ?

 

2. Jesli tak to jak podłaczyć to ustrojstwo do wyciągu ? Jakieś T-Ringi, śrutki pierdułki.... ? Nie bardzo sie orientuje... a jak je kupie już za cieżkie miliony to chciałbym aby pasowały do EOSa 300D na przyszłość...

 

3. Jakie klisze polecacie ? Oczywiscie do DSów....negatywy, slajdy, ISO 10000 ? B&W, kolory ? Jakieś linki do opisu klisz do astrofoto ? I nie mówcie mi, że sie nie da.... widziałem zdjecie M51 z 1914roku - powiem tylko, że chciałbym tak focić .

 

4. Czy pilot do migawki to ten sam jest w EOSie 300 i 300D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Czy pilot do migawki to ten sam jest w EOSie 300 i 300D ?

 

Jeżeli chodzi o wężyk spustowy, to robiłem ostatnio do Canona EOS 300 na bazie schematu do 300D i działa bez zarzutu...

 

Bardzo jestem ciekaw jaki będzie efekt tym Eos-em 300, sam mam do takiego sprzętu dostęp i od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie pokombinować trochę z tym aparatem, jednak bardziej myślę o zmontowaniu jakiegoś koziołka żeby pstryknąć coś w szerokim kącie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadłem na genialny plan spróbowania focenia aparatem analogowym - EOS300 .... :banan: z gudingiem kamerką SC... (póki nie kupie sobie EOS 300D )

 

1. Czy analogowy EOS3 ma taki sam uchwyt na obiektyw jak cyfrowy EOS 300D ?

Chodzi o EOS300?

Jeśli tak, to mają ten sam.

 

2. Jesli tak to jak podłaczyć to ustrojstwo do wyciągu ? Jakieś T-Ringi, śrutki pierdułki.... ? Nie bardzo sie orientuje... a jak je kupie już za cieżkie miliony to chciałbym aby pasowały do EOSa 300D na przyszłość...

Można kupić pierścień

 

3. Jakie klisze polecacie ? Oczywiscie do DSów....negatywy, slajdy, ISO 10000 ? B&W, kolory ? Jakieś linki do opisu klisz do astrofoto ? I nie mówcie mi, że sie nie da.... widziałem zdjecie M51 z 1914roku - powiem tylko, że chciałbym tak focić .

Tutaj jest pewien problem bo bardzo mało klisz nadaje się do astrofoto. Nie znam takiej, która byłaby jeszcze w produkcji, ale jak dużo poszukasz to może znajdziesz.

 

4. Czy pilot do migawki to ten sam jest w EOSie 300 i 300D ?

Nie wiem jak z pilotem, ale wężyk spustowy u mnie działa na tych dwóch aparatach. Różnica jest taka, że na EOS 300 muszę nacisnąć dwa przyciski żeby zrobić zdjęcie, a na EOS 300D tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. tak, to ten sam rodzaj mocowania

ad 2. większość wyciągów ma złaczke do focenia zakończoną gwintem T2

przejsciówkę EOS/T2 możesz kupić np. tu: http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...arge.php?id=241

ad 3. tu to sam musisz poeksperymentować, wszystko zależy na jaki lab trafisz

i jak bardzo potrafią sknocić taki film przy wywołaniu :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK... znaczy, że raczej mechanicznie są te dwa aparaty kompatybilne...to dobrze....

 

Czyli problem to głównie klisze.... Tak sie sklada, że klisze B&W to ja mogę sobie sam wywoływać ( oczywiście nie te C-41 ).... aaaale.....

 

1. Czy klisze na slajdy ( przeźrocza ) nie mają zwykle większej czułości i nie oddają lepiej kolorów niz standardowe klisze kolorowe

2. Czy są slajdy B&W

3. Czy ktoś kiedyś nie próbował focić na kliszach czułych na podczerwień ( IR - http://www.pbase.com/alans220/infrared&page=1 ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK... znaczy, że raczej mechanicznie są te dwa aparaty kompatybilne...to dobrze....

 

Czyli problem to głównie klisze.... Tak sie sklada, że klisze B&W to ja mogę sobie sam wywoływać ( oczywiście nie te C-41 ).... aaaale.....

 

1. Czy klisze na slajdy ( przeźrocza ) nie mają zwykle większej czułości i nie oddają lepiej kolorów niz standardowe klisze kolorowe

2. Czy są slajdy B&W

3. Czy ktoś kiedyś nie próbował focić na kliszach czułych na podczerwień ( IR - http://www.pbase.com/alans220/infrared&page=1 ? )

 

Witam znalazłem stronę, która może okazać sie pomocna:

http://www.boonhill.net/NCO/Newsletter/Ahem-2.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.